reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron - pytanie

Pixies

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2020
Postów
18
Cześć Dziewczyny,
Lekarz przepisał mi progesteron besins 100 mg dopochwowo 2x1, żeby brać po owu. Wróciłam z apteki do domu i widzę, że na opakowaniu jest napisane "podanie doustne".
Teraz są e-recepty, więc nie wiem nawet, co tam było napisane i czy to pomyłka lekarki, która zapisała niewłaściwą wersję leku, czy w aptece dali coś innego?
Czy to ma jakieś znaczenie, że będę brała doustnie, a nie dopochwowo - ten sam lek? Jest w ogóle szansa, że jutro w aptece mi to wymienią?
Dajcie znać proszę jeśli któraś z Was miała doświadczenie z tym lekiem.
Dzięki!
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Lekarz przepisał mi progesteron besins 100 mg dopochwowo 2x1, żeby brać po owu. Wróciłam z apteki do domu i widzę, że na opakowaniu jest napisane "podanie doustne".
Teraz są e-recepty, więc nie wiem nawet, co tam było napisane i czy to pomyłka lekarki, która zapisała niewłaściwą wersję leku, czy w aptece dali coś innego?
Czy to ma jakieś znaczenie, że będę brała doustnie, a nie dopochwowo - ten sam lek? Jest w ogóle szansa, że jutro w aptece mi to wymienią?
Dajcie znać proszę jeśli któraś z Was miała doświadczenie z tym lekiem.
Dzięki!
Z tym lekiem nie miałam do czynienia, ale kiedyś brałam luteinę zamiast dopochwowo, to pod język, bo akurat ta lekarka była zwolenniczką pod język uważała, że większość leku wypływa z pochwy. Zmieniłam lekarza, to ten z kolei był zwolennikiem dopochwowo, bo uważał, że większość leku jest połykana. Myślę, że większego znaczenia to nie ma, chociaż mi wygodniej było pod język.
 
Masz internetowe konto pacjenta? Jeśli to e recepta to będzie tam to co wystawił lekarz i to co zostało wydane i możesz porównać czy jest ok czy nie.

Jeśli lek jest wydany prawidłowo to nie ma podstaw do wymiany. W aptece nie ma czegoś takiego jak typowy zwrot.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za odpowiedzi i za tip z kontem pacjenta. Sprawdziłam tam i jest też napisane, że stosowanie doustne. Wygląda na to, że po prostu ja mam go stosować inaczej.
 
Do góry