reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron

xdarqx

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2022
Postów
249
Cześć wszystkim. Jestem w 4 tygodniu ciąży. 3 razy robilam betę i co 48h jest wzrost o około 100%. Natomiast dzisiaj dołożyłam do badania progesteron i wyszło 11,05. Nie jest to trochę zbyt mała liczba? Choruje na hashimoto, niedoczynność tarczycy i stan przedcukrzycowy. Mam wizytę następna u lekarza 17 listopada w razie gdyby coś się działo, a jeżeli nie to mam przyjść 24 listopada.
 
reklama
A dałoby radę, abyś skonsultowała się ze swoim lekarzem np. przez smsa?
Bo te 11 to takie chyba minimum, lepiej, aby lekarz zerknął i ewentualnie wystawił receptę.
 
Nie czekaj do 17nastego tylko jutro idź, przepisze Ci duphaston. Niby jest w normie ale na samym dole granicy.
 
A dałoby radę, abyś skonsultowała się ze swoim lekarzem np. przez smsa?
Bo te 11 to takie chyba minimum, lepiej, aby lekarz zerknął i ewentualnie wystawił receptę.
Pierw i tak muszę zadzwonić na recepcje i zapytać, czy jest taka możliwość, bo prywatnego numeru nie posiadam.
 
Zdecydowanie należy wdrożyć dodatkowo progesteron. Oby jak najszybciej udało się dostać do lekarza po receptę, albo duphaston, albo luteina albo besins powinien zostać włączony.😀
 
Włączenie progesteronu w ciąży, bez wcześniejszego uwidocznienia pęcherzyka w macicy może być niebezpieczne.
A jaki masz poziom bhcg?
Decyzja lekarza, ja dostałam besins zanim miałam USG z uwidocznionym pęcherzykiem ciążowym. Lekarz zdecydowała o tym po badaniu bety i progesteronu, z tym że od razu umówiła mnie na USG w 6tc
 
reklama
Do góry