reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosba o porade, niewodzenie okiem, rezonans

Jestem okulistka i praktykuje w USA. Należy zrobić rezonans aby wyeliminować nowotwór, oko samo się nie wzmocni. Potrzebna jest rehabilitacja lub operacja
Mozna poczekac z rezonansem rok czy robic jak najszybciej prywatnie? Nie ma skierowania na cito, czy przy podejrzeniu nowotworu nie kazali by natychmiast zglosic sie na rezonans? Siatkowczaka okulistka wykluczyla, dno oka ma prawidlowe.
 
reklama
Aha, nie napisalam ze syn przekrzywial glowe od urodzenia i rehabilitantka mowila ze to jest powiazane z napieciem barkowym i zezowaniem. Dzieki rehabilitacji juz nie przekrzywia.
 
Jestem okulistka i praktykuje w USA. Należy zrobić rezonans aby wyeliminować nowotwór, oko samo się nie wzmocni. Potrzebna jest rehabilitacja lub operacja
Czy mozesz mi dokladniej powiedziec dlaczego piszesz o nowotworze? Bo zasialas we mnie niepokoj. Lekarka nie dala skierowania na cito na rezonans a przy takim podejrzeniu tak by chyba bylo? Nie mowil tez nic ze to moze byc cos zlego. Z gory dziekuje za odpowiedz
 
@Aniaanka
Mój brat miał zeza wrodzonego, który wyszedł dopiero w okresie dojrzewania! Wcześniej wogole tego nie było widać. Wadą była kompensowana.
Zaczal przekrzywiać głowę, ponieważ mięsień skośny był słaby i rozciągnięty. Wszystko wyszło kiedy zaczal intensywnie trenować sport. Okulary nosił od dziecka, więc diagnoza zeza nie zawsze jest taka oczywista. Miał operacje w wieku 13lat i chirurg mówił, że to ostatni gwizdek na operacje, potem byłoby za późno. W klinice same malutkie dzieci, nawet takie dopiero siedzące .
Przy zezach wrodzonych, nie da się mięśni "wzmocnić". One są tak jakby "za dlugie" ,(rozciagniete) I trzeba je "skrócić" chirurgicznie. Czasami żeby skorygować wadę trzeba operować oboje oczu. Ale to juz specjalista na pewno wytłumaczy.

Teraz masz mega stres. Ale kiedyś dziecko Ci podziękuje. Powodzenia dla Ciebie i synka💛
To znaczy ze zeza wrodzonego nie musi byc widac od urodzenia mysalam ze widac. Jeszcze nie bylo rezonansu, jak okaze sie ze operacja jest konieczna to lepiej ja od razu robic?
 
To znaczy ze zeza wrodzonego nie musi byc widac od urodzenia mysalam ze widac. Jeszcze nie bylo rezonansu, jak okaze sie ze operacja jest konieczna to lepiej ja od razu robic?
Nie jestem chirurgiem, ale z tego co mi wiadomo to takie zabiegi wykonuje się raczej małym dzieciom. Korekcja wady ułatwi rozwój maluchowi. Ale to już lekarz Was poprowadzi. Myślę, że to zależy od rodzaju wady.
 
Do góry