reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba o wzięcie udziału w badaniu naukowym

Dołączył(a)
26 Kwiecień 2007
Postów
1
Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego (Home) poszukuje osób chętnych do uczestnictwa w badaniu naukowym. Jego celem jest poznanie związków pomiędzy genami a temperamentem człowieka. Są to badania pierwsze w Polsce i jedne z nielicznych na świecie. Do udziału w badaniu zapraszamy obydwoje rodziców i dzieci w wieku 4,5 lub 6 lat zamieszkałych na terenie Warszawy i okolic.
Badanie polega na wypełnieniu przez osoby dorosłe dwóch kwestionariuszy
temperamentu. Matki prosimy dodatkowo o wypełnienie trzech, krótkich
kwestionariuszy opisujących ich dziecko (Żaden kwestionariusz nie zawiera
pytań o sytuację materialną ani sprawy osobiste).
W drugiej części badania chcemy pobrać próbki nabłonka jamy ustnej od osób dorosłych oraz ich dziecka. Badanie polega na kilkakrotnym lekkim potarciu wacikiem ze specjalnej tkaniny wewnętrznej strony policzka. Jest to czynność całkowicie bezbolesna, bez kontaktu z krwią. Badanie to nie pociąga za sobą żadnego ryzyka dla zdrowia. Trwa kilka sekund. Pobrania próbki od dziecka może dokonać jego matka.

Udział w badaniu jest wynagradzany finansowo.

Wszystkie zebrane materiały będą opracowywane anonimowo i objęte tajemnicą zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 1998 roku.
Każdej osobie uczestniczącej w badaniu przysługuje prawo do odstąpienia od udziału w badaniu na każdym jego etapie, bez podania przyczyny.

Rodziców zainteresowanych udziałem w badaniu prosimy o kontakt drogą
elektroniczną (dr Wojciech Dragan - wdragan@psych.uw.edu.pl ).
 
reklama
Do góry