reklama

Prośba o wzięcie udziału w badaniu naukowym

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez wdragan, 28 Kwiecień 2007.

 1. wdragan

  wdragan

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego (Home) poszukuje osób chętnych do uczestnictwa w badaniu naukowym. Jego celem jest poznanie związków pomiędzy genami a temperamentem człowieka. Są to badania pierwsze w Polsce i jedne z nielicznych na świecie. Do udziału w badaniu zapraszamy obydwoje rodziców i dzieci w wieku 4,5 lub 6 lat zamieszkałych na terenie Warszawy i okolic.
  Badanie polega na wypełnieniu przez osoby dorosłe dwóch kwestionariuszy
  temperamentu. Matki prosimy dodatkowo o wypełnienie trzech, krótkich
  kwestionariuszy opisujących ich dziecko (Żaden kwestionariusz nie zawiera
  pytań o sytuację materialną ani sprawy osobiste).
  W drugiej części badania chcemy pobrać próbki nabłonka jamy ustnej od osób dorosłych oraz ich dziecka. Badanie polega na kilkakrotnym lekkim potarciu wacikiem ze specjalnej tkaniny wewnętrznej strony policzka. Jest to czynność całkowicie bezbolesna, bez kontaktu z krwią. Badanie to nie pociąga za sobą żadnego ryzyka dla zdrowia. Trwa kilka sekund. Pobrania próbki od dziecka może dokonać jego matka.

  Udział w badaniu jest wynagradzany finansowo.

  Wszystkie zebrane materiały będą opracowywane anonimowo i objęte tajemnicą zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 1998 roku.
  Każdej osobie uczestniczącej w badaniu przysługuje prawo do odstąpienia od udziału w badaniu na każdym jego etapie, bez podania przyczyny.

  Rodziców zainteresowanych udziałem w badaniu prosimy o kontakt drogą
  elektroniczną (dr Wojciech Dragan - wdragan@psych.uw.edu.pl ).
   
 2. reklama

Poleć forum