reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prosze o odpowiedz zle z rodzicami

paola8536

Aktywna w BB
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
74
Miasto
Sosnowiec
wiec tak zaczynam od tego ze mam 17 lat skonczone w marcu. Poszlam do technikum na technia usług fryzjerskich i po półroczu okazało się że nie chcę być fryzjerką i nie chodziłam 2 miesiące do szkoły... Mam chłopaka który mi pomaga bardzo. Mogła bym zdać tą klasę ale nie chce już chodzić do niej i chce się przepisać do innej szkoły do technikum informatycznego. Pociąga to za sobą cały rok w lecy ponieważ są inne przedmioty zawodowe czyli tak jak bym nie zdawała... Na temmat rodziców wogóle nie da się z nimi porozmawiać o niczym bo od razu krzyczą tzn mama bardzo się bałam jej to powiedzieć aż w końcu się pozbierałam i napisałam jej list i wyszłam z domu. Napisała mi smsa "masz na****** we łbie" później "nie jestem już twoją mamą i nigdy nie będę" "nie chce z tobą rozmawiać nie pisz do mnie i nie masz po co wracać do domu" wiec zostałam u chłopaka dzisiaj rano jej napisałam mamo mam po co wracać? Odpisała nie i nie pisz do mnie tak bo nie jestem juz twoja mama. To siedze dalej u niego i godzine temu pisała i dzwonila że idzie n policje że mnie do poprawczaka za to wszystko i wogóle co mam robić? jak ja tam już nie chce wracać... daczego rdzice nie rozumieja dzieci jak chca zmienic szkole aby potem robiły w życiu to co chcą.
 
reklama
Nie martw się. Poprawczak Ci nie grozi...tam nie odzice tylko sąd kieruje.
Poza tym masz smsy na dwód tego, że to Ona nie chcę Cię w domu widzieć
 
Poprawczak napewno Ci nie grozi. A twoja mama może za pare dni troche ochłonie i bardziej rozsądnie zacznie myśleć. Masz prawo zmienic szkoła i pracować w tym zawodzie w którym chcesz.
 
A ja myśle inaczej. Nie chce kontaktu z Tobą to nie, któregoś dnia sama przyjdzie do Ciebie i mam nadzieje, że wtedy będziesz już absolwentką szkoły informatycznej, może meżatką z kochającm dzieckiem. Wtedy powiesz że nie masz czasu i zamkniesz drzwi. Proste.
A na Twoim miejscu poszłabym do babci pokazałabym sms'a i napewno Ci pomoże. A jak nie to ty idz na pały bądz szybsza. Ciekawe kto wyjdzie gorzej na tym. Bo ty napewno do poprawczaka nie pójdziesz,a ona za takiego smsa dostanie dozór. Powodzenia
 
o rany....ale sytuacja...za młoda jesteś na takie jazdy:-(nie mam pojęcia co ugryzło twoją mamę, więc skupię si na tobie: oprucz mamy masz chyba jeszcze tate, babcię, ciocię, kogokolwiek u kogo mogłabyś sie zatrzymać. jeśli nadal masz kłopoty z mieszkaniem to pisz, poszperamy co mogłabyś zrobić w takiej sytuacji. Plusem jest fakt, że jesteś jeszcze nieletnia. A szkołe, jesli ci sie stara nie podoba, zmień. rok w plecy to pryszcz w porównaniu z całym życiem spędzonym na zajmowaniu się czymś, czego nie lubisz. Przecież nieraz dorośli ludzie sie przekwalifikowują, a przede wszystkim nie przejmuj sie słowami mamy. Trzymaj się i nie daj się:tak:
 
:-(ah i tacy rodzice są wlasnie najgorsi, ja poszlam do tech fryzjerskiego tylko dlatego ze moja mam sobie tak wymarzyla :wściekła/y:(mimo prosb ze moze jednak pojde do zawodowki), wiadomo w zawodowce wieksze mozliwosci nauki zawodu , paktyki i wogole:tak:,
no ale coz skoncze szkole i bedzie dobrze, choc nie czuje sie byc fryzjerka juz...dlatego jeszcze przde mna kursy ktore sama bede musiala sobie zafundowac...w sumie to w pon test bede robic wiec ciekawe jak zareaguje na to ze bedzie babcia ...a tematu zakonczonej nauki to ona chyba nie bedzie chciala slyszec :angry:
oh tacy sa wlasnie rodzice...licza sie ich iespelnione czesto ambicje i nie dopuszczaja dzieci do tego by same wybraly co chca robic w zyciu:szok: ..tym bardziej paola ze fryzjerka musie miec ten dryg i ze tak napisze powolanie , i jesli nie czujesz sie dobrze w tym zawodzie to nie kontynuj nauki w tej szkole :no:..to nie ma sensu a zmarnujesz sobie kolejne trzy lata
i napisz jak sie sprawa wyjasni, mam andzieje ze wszystko sie uloży
Pozdrawiam cieplutko;-)
 
reklama
ah i tak wogole to zeby przepisac s9ie do innej szkoly to trzeba miec na to zgode rodziców więc moze ci byc ciezo naklonic na to swoja mamę w takiej sytuacji:-(
 
Do góry