reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o potwierdzenie wiarygodności testów

Dołączył(a)
10 Styczeń 2023
Postów
5
Dzień dobry. 21 dni temu odbyłam z chłopakiem niezabezpieczony stosunek. Był to 11 dc przy cyklach około 29 dniowych z granicami na 26 (najkrótszy) i 33(najdłuższy) dniu. Według kalendarzyka był to mój pierwszy dzień dni płodnych, a dokładnie to noc przed nim. Po 15 godzinach wzięłam tabletkę Escapelle. Dodam że chłopak nie skończył we mnie. Około dwa tygodnie po stosunku wieczorem zrobiłam test ciążowy z krwi Babycheck. Na początku jedna kreska, a po upływie paru godzin pojawiła się druga jednak sporo czytałam że w tych testach po negatywnym przeważnie pojawia się pozytyw. Dodatkowo po tym robiłam dwa testy z moczu- każdy negatywny, a wczoraj (prawie trzy tygodnie po stosunku) zrobiłam jeszcze oznaczenie wyniku beta HCG z krwi w laboratorium, wynik także negatywny, o czym zapewniała mnie pielęgniarka. Dodam jeszcze że kilka dni po tabletce dostałam pięciodniowego krwawienia z typowymi dla mnie objawami miesiączki jednak wątpię aby była to ona bo było to dwa tygodnie przed jej spodziewanym terminem, a czytałam że krwawienie srodcykliczne po escapelle to norma. Okres spóźnia mi się już 3 dzień, a moja wydzielina dosłownie wariuje. Raz przypomina konsystencję kremu, raz białka jaja, później dwa dni znowu kremowa, a dziś znowu białko. Czy mimo tego mogę uznać testy za wiarygodne? Czy krwawienie po escapelle mogło być jednak miesiączka mimo że wystąpiło aż tak wcześnie? Proszę o pomoc
 

Załączniki

  • IMG_20230118_230916.jpg
    IMG_20230118_230916.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 649
  • orca-image--905238889.jpeg
    orca-image--905238889.jpeg
    99,5 KB · Wyświetleń: 476
  • IMG_20230109_210055.jpg
    IMG_20230109_210055.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 451
  • IMG_20230110_030012.jpg
    IMG_20230110_030012.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 443
  • IMG_20230110_092618.jpg
    IMG_20230110_092618.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 464
reklama
Testy są wiarygodne (ten pozytyw nie był pozytywem, po prostu odczytałaś go później niż wskazane w instrukcji). Beta jest wiarygodna.
Okres Ci się nie spóźnia przez ciążę. Po prostu escapelle to potężna dawka hormonów i ma prawo się cykl przestawić. Teraz minie trochę czasu zanim wróci na właściwe tory.
 
Dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowanie się uspokoiłam, zwłaszcza że miesiąc temu za to antykoncepcja zawiodła i też musiałam wziąć tabletkę, więc może dwa cykle z rzędu dwie tabletki zrobiły swoje
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowanie się uspokoiłam, zwłaszcza że miesiąc temu za to antykoncepcja zawiodła i też musiałam wziąć tabletkę, więc może dwa cykle z rzędu dwie tabletki zrobiły swoje

No to jak to kolejna tabletka awaryjna w tak krotkich odstepach to zdecydowanie moze wplynac to na zaburzenie cyklu.
 
Do góry