reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o... Zapraszam na... - ankiety, aukcje itp o których nam napisano na watku

reklama
Witam wszystkie forumowiczki. Jestem studentką psychologii i prowadzę badania do pracy magisterskiej. Temat mojej pracy dotyczy planów życiowych, postaw rodzicielskich, emocji, zachowań i motywacji rodziców po narodzinach pierwszego dziecka. Proszę Panie o pomoc i wypełnienie ankiety zawartej na poniższej stronie

http://www.webankieta.pl/ankieta/w1hpta3bp6qs

Badanie dotyczy par, więc jeśli partnerzy moją odrobinę wolnego czasu ....... :happy:
Będę niezmiernie wdzięczna. Z góry dziękuję za poświęcony czas i energię.
:happy::happy::happy:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej dziewczyny jestem majową mamą Maji, chciałabym was prosić o oddanie głosu na moją córcię w konkursie bobovita, można głosować codziennie do 1 października . Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy wszytskie mamusie i maluszki
BoboVita - Galeria konkursowa
 
Witam,
mam na imię Kasia i obecnie studiuje położnictwo na UJ. Oprócz przedmiotów praktycznych mamy także psychologię, która pozwala nam lepiej zrozumieć przyszłe i świeżo upieczone Mamy. Właśnie dlatego otrzymałyśmy zadanie przeprowadzenia wywiadu z Mamą, która urodziła malucha w ciągu ostatniego roku (chodzi o świeże przeżycia, emocje, które po dłuższym czasie zanikają).
Byłabym ogromnie wdzięczna gdyby któraś z Mam zdecydowała się szczerze odpowiedzieć na załączone pytania. Pozdrawiam serdecznie:)

1. Dane demograficzne: wiek, stan cywilny, liczba dzieci, wykształcenie, zawód, praca(pracująca czy bezrobotna).
2. W jaki sposób,kiedy w jakich okolicznosciach dowiedziałaś się o ciązy?
3. Jakie emocje towarzyszyły Ci podczas potwierdzenia ciązy, czy ciąza była planowana i oczekiwana?
4. Jaką miałaś wówczas sytuację życiową (czynniki materialne bytowe), czy miałaś określone plany na przyszłość?
5. Jakie było Twoje nastawienie do dziecka, do siebie samej, do partnera, do dalszej rodziny (teściowie) czy obawiałaś się reakcji otoczenia?
6. Wzorce rodziny: jakie masz wyobrażenie o roli matki i ojca, jak powinien wyglądać podział ról w Twojej własnej rodzinie?
7. Czy posiadałaś wsparcie ze strony bliskich, kto stanowił główne źródło pomocy i wsparcia, czy czułaś się osamotniona?
PRZEBIEG CIĄŻY
8. Czy pojawiły się zmiany w Twoim trybie życia? Czy miałaś dolegliwości? Jeżeli możesz to opisz je uwzględniając trymestr lub tydzień ciąży.
9. Czy ciąża przebiegała prawidłowo, jeśli nie to co się działo, jakie wystąpiły komplikacje, co czułaś kiedy dowiedziałaś się, że 'coś jest nie tak'?
10. Twoja ocena opieki medycznej. Czy uważasz, że byłaś traktowana odpowiednio, czy czułaś się uprzedmiotowiona? Czy personel medyczny wspierał Cię psychicznie?
11. Czy przygotowywałaś się do porodu pobierając lekcje w szkole rodzenia lub w inny sposób (jeśli tak to jaki)? Czy Twój partner towarzyszył Ci podczas przygotowań?
12. Jeżeli nie jestes pierworódką to czy skorzystałaś z doświadczeń poprzedniej ciąży?
13. Jakie były Twoje wyobrażenia dotyczące porodu i ciąży, Czy towarzyszył Ci lęk o zdrowie swoje lub dziecka? Czy towarzyszył Ci lęk o przebieg porodu?
14. Opisz swój stan emocjonalny związany z poszczególnymi trymestrami ciąży.
PORóD
15. Poród: czas, miejsce (chodzi o to czy był to szpital czy poród domowy, poród w wodzie, itp)warunki porodu (naturalny czy cięcie)?
16. Twoje odczucia, emocje w momencie rozpoczęcia akcji porodowej.
17. Czy byłaś informowana o przebiegu porodu, czy miałaś poczucie kontroli, Czy miałaś wsparcie kogoś bliskiego.
18. Co w przebiegu porodu było Twoim zdaniem najgorsze?
19. Co czułaś gdy pierwszy raz zobaczyłaś/dotknęłaś swoje maleństwo?
PIERWSZE DNI W DOMU
20. Twoj stan psychiczny, nastrój emocje.
21. Jak radziłaś sobie z opieką nad noworodkiem, czy miałaś pomoc ze strony bliskich (np mamy, teściowej), czy otrzymałaś pomoc ze strony personelu medycznego (wskazówki, poradniki dotyczące karmienia, opieki)
22. Przystosowanie do roli matki. Jak byś oceniła w skali od 1 do 10 to jak sobie radziłaś jako świeżo upieczona mama. Co było dla ciebie trudne a co łatwe?
23. Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością, Twoja własna ocena stanu emocjonalnego.
24. Kto stanowił główne źródło wsparcia w domu?


Wiem, że jest tego dosyć sporo, ale myślę, że dzięki tym pytaniom można w jakiś sposób odnaleźć swoje emocje w całym zgiełku związanym z dzieckiem. Chwila refleksji nad własnymi przeżyciami może być bardzo korzystna dla Waszej samoświadomości.

Pozdrawiam raz jeszcze, mam nadzieję, że któraś z mam zdecyduje się na konfrontacje z tymi pytaniami.
 
reklama
Do góry