reklama

Protopic ?

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez Alicja1985, 17 Maj 2013.

1. Alicja1985

Alicja1985 Fanka BB :)

Witam
    czy któraś z mam używała Protpicu? Mój synek ma AZS dostał Elocom smarujemy tylko jak trzeba alergolog powiedzał żeby później smarować wlasnie tym protopicem z tym ze poczytałam trochę o tym ze lepiej tego unikać. U małego znowu jest sucha skóra myję go od kilku dni w Balneum optiderm i smaruje go również balsamem tej samej firmy. I jaki możecie polecić krem z filtrem dla dzieci z AZS ostatnio kupiłam Iwostin ale podejrzewam że właśnie po tym znowu dostał suchej skóry na łokciach :/

2. Anna Rosińska - Więckowicz

Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

Droga Mamo

Jesli przeczytasz ulotkę witaminy C dla dzieci lub Calcium , na pewno również znajdziesz pełno informacji o działaniach niepożądanych.
    Protpic jest bardzo nowoczesnym lekiem - w USA i Europie zachodniej od niego zaczyna się leczenie AZS i łuszczycy; lek znany jest od kilkunastu lat. działa jak sterydy (silnie przeciwzapalnie) a nie ma ich działań ubocnzych. Je śłi miałabym do wybou stosowanie u własnego dziecka Protopiu lub sterydów, wybrałabym Protopic. jest to nowoczesny lek, o silnym działaniu, nie powoduje zaników skóry, trądizka posterydowego, poszerzenia naczyń skóry (pajączki nacyzniowe), ścieńczenia skóry , rozstępów, a ma dużą zaletę, której nie maja sterydy: przy stosownaiu w tzw, terapii proaktywnej, powoduje zmniejszenie częstości występowania zaostrzeń AZS.
    Terapia proaktywna z Protopic'em, to stosowanie CIEŃKO najpierw 2 x dziennie przez 3-6 tygodni, a potem 2 x w tygodniu (najlepiej sobota i niedziela), na te okolice, które są zawsze najgorsze i od których rozpoczynają się zawsze zaostrzenia AZS.
    Skutki uboczne długotrwałego stosowania Protopicu lub słabszego leku z tej samej grupy, Elidelu, wystepują rzadziej niż przy długotrwałym stosownaiu sterydów. Najczęściej zdarza się pieczenie po nałożeniu leku na skóę - należy wówczas 30-40 min przed nałożeniem maści zażyć jedna dawkę paracetamolu.
    Co do sterydów w długotrwałym leczeniu, to zwyle po 14 dniach codziennego leczenia skóra już na nie nie odpowiada tak jak wcześniej.
    Ważen są emolinety nawet 304 x dziennie na najgorsze miejsca, latem sprawdzają się emolienty nietłuste w dotyku, np. się Cetaphil MD, Lipika rmleczko, wszystkie inne serie - też preparat w postaci mleczka.
    Co do filtrów, trudno jest wyprodukować dibry, szczególnie dla dzieic, zaopewniający sina ochronę przed UV, a jednocześnie będący miłym dla dziecka w stosowaniu. Warto wypróbować serię Anthelios z La Roche Posay, serie SVR, BIODERMA, czy AVENE. Są też inne firmy, które produją koosmetyki dla atopików, ale z filtrami, szczególnie dla dzieci jest różnie.
    Pozdrawiam !

3. reklama
  4. Alicja1985

Bardzo dziękuje za wyczerpująco odpowiedz :-) u nas wlasnie plamki z raczek przeniosły się tez na brzuszek :/ smaruje kilka razy dziennie wlasnie balsamem balneum optiderm ale będę tez probwac innych emolientow na razie to balneum stosujemy tydzień ale i tak wiedze ze jest dla nas lepsze niż Oilan i Oilatum.
    Pozdrawiam

5. Anna Rosińska - Więckowicz

Droga Mamo, jak przez tydzień samo częstsze smarowanie nie jest skuteczne, to jednak należałoby pomyśleć o leczeniu miejscowym (jakiś dobrany przez dermatologa średni-silny steryd lub Protopic ) i ogólnym (leki przeciwhistaminowe, typu Zyrtec / Xyzal). Co do emolientów, to warto je ra zpo raz zmienicą, bo skóra chora, podrażniona, może sie też czasem uczulać na preparaty nawet najlepsze, ale non-stop stosowane.
    Pozdrawiam !

6. Alicja1985

wlasnie byliśmy u alergologa i maly dostal Xyzal i smaruje i kapiel go w cethapil na razie po tym jest ok :-)

7. Anna Rosińska - Więckowicz

To dobrze :) pozdrawiam!

8. Alicja1985

Nie stety ten xyzal mu nie pomaga cały czas ma katar trze nos ehhh :/ ale chociaż skóra ładna

9. Kania78

Kania78 ...

Alicja1985 mojej córce też Xyzal nie pomagał, ani Ketotifen.
    Protopic jak najbardziej, sporo sobie jednak kosztuje. Teraz córka miała zaostrzenie, więc hydrokortyzon poszedł w ruch.
    Preparaty do mycia też często zmieniam, dotychczas próbowałam większości emolientów, teraz przeszłam na kurację azs z Ziaji.

10. reklama
  11. Paulina Białek

Paulina Białek Początkująca w BB

witam,
    Korzystaliśmy bardzo często z protopic 0,03% dla dziecka 3 letniego. Byłam bardzo zadowolona. Skóra ładnie się goi. Dermatolog często stosowała kurację najpierw steryd advantan przez 7 dni a potem przez 2 tygodnie protopic. Miałam leki w zapasie, a teraz dziecko ma remisję choroby, jak ktoś by chciał to odsprzedam nowe opakowania Protopic i advantan za pół ceny- tel 504529558

12. Alicja1985

moj maly jak na razie odpukac brak suchych plam sporadycznei cos mu sie pojawia i tez wlasnie Ziaja AZS super sprawa
    Protopic mialam nie skorzystalam jednak za duzo sie naczytalam o nim tez mam cale opakowanie nie otwierane

Poleć forum