reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Protopic ?

Alicja1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2008
Postów
4 700
Miasto
Warszawa
Witam
czy któraś z mam używała Protpicu? Mój synek ma AZS dostał Elocom smarujemy tylko jak trzeba alergolog powiedzał żeby później smarować wlasnie tym protopicem z tym ze poczytałam trochę o tym ze lepiej tego unikać. U małego znowu jest sucha skóra myję go od kilku dni w Balneum optiderm i smaruje go również balsamem tej samej firmy. I jaki możecie polecić krem z filtrem dla dzieci z AZS ostatnio kupiłam Iwostin ale podejrzewam że właśnie po tym znowu dostał suchej skóry na łokciach :/
 
reklama
Droga Mamo

Jesli przeczytasz ulotkę witaminy C dla dzieci lub Calcium , na pewno również znajdziesz pełno informacji o działaniach niepożądanych.
Protpic jest bardzo nowoczesnym lekiem - w USA i Europie zachodniej od niego zaczyna się leczenie AZS i łuszczycy; lek znany jest od kilkunastu lat. działa jak sterydy (silnie przeciwzapalnie) a nie ma ich działań ubocnzych. Je śłi miałabym do wybou stosowanie u własnego dziecka Protopiu lub sterydów, wybrałabym Protopic. jest to nowoczesny lek, o silnym działaniu, nie powoduje zaników skóry, trądizka posterydowego, poszerzenia naczyń skóry (pajączki nacyzniowe), ścieńczenia skóry , rozstępów, a ma dużą zaletę, której nie maja sterydy: przy stosownaiu w tzw, terapii proaktywnej, powoduje zmniejszenie częstości występowania zaostrzeń AZS.
Terapia proaktywna z Protopic'em, to stosowanie CIEŃKO najpierw 2 x dziennie przez 3-6 tygodni, a potem 2 x w tygodniu (najlepiej sobota i niedziela), na te okolice, które są zawsze najgorsze i od których rozpoczynają się zawsze zaostrzenia AZS.
Skutki uboczne długotrwałego stosowania Protopicu lub słabszego leku z tej samej grupy, Elidelu, wystepują rzadziej niż przy długotrwałym stosownaiu sterydów. Najczęściej zdarza się pieczenie po nałożeniu leku na skóę - należy wówczas 30-40 min przed nałożeniem maści zażyć jedna dawkę paracetamolu.
Co do sterydów w długotrwałym leczeniu, to zwyle po 14 dniach codziennego leczenia skóra już na nie nie odpowiada tak jak wcześniej.
Ważen są emolinety nawet 304 x dziennie na najgorsze miejsca, latem sprawdzają się emolienty nietłuste w dotyku, np. się Cetaphil MD, Lipika rmleczko, wszystkie inne serie - też preparat w postaci mleczka.
Co do filtrów, trudno jest wyprodukować dibry, szczególnie dla dzieic, zaopewniający sina ochronę przed UV, a jednocześnie będący miłym dla dziecka w stosowaniu. Warto wypróbować serię Anthelios z La Roche Posay, serie SVR, BIODERMA, czy AVENE. Są też inne firmy, które produją koosmetyki dla atopików, ale z filtrami, szczególnie dla dzieci jest różnie.
Pozdrawiam !
 
Bardzo dziękuje za wyczerpująco odpowiedz :-) u nas wlasnie plamki z raczek przeniosły się tez na brzuszek :/ smaruje kilka razy dziennie wlasnie balsamem balneum optiderm ale będę tez probwac innych emolientow na razie to balneum stosujemy tydzień ale i tak wiedze ze jest dla nas lepsze niż Oilan i Oilatum.
Pozdrawiam
 
Droga Mamo, jak przez tydzień samo częstsze smarowanie nie jest skuteczne, to jednak należałoby pomyśleć o leczeniu miejscowym (jakiś dobrany przez dermatologa średni-silny steryd lub Protopic ) i ogólnym (leki przeciwhistaminowe, typu Zyrtec / Xyzal). Co do emolientów, to warto je ra zpo raz zmienicą, bo skóra chora, podrażniona, może sie też czasem uczulać na preparaty nawet najlepsze, ale non-stop stosowane.
Pozdrawiam !
 
Alicja1985 mojej córce też Xyzal nie pomagał, ani Ketotifen.
Protopic jak najbardziej, sporo sobie jednak kosztuje. Teraz córka miała zaostrzenie, więc hydrokortyzon poszedł w ruch.
Preparaty do mycia też często zmieniam, dotychczas próbowałam większości emolientów, teraz przeszłam na kurację azs z Ziaji.
 
witam,
Korzystaliśmy bardzo często z protopic 0,03% dla dziecka 3 letniego. Byłam bardzo zadowolona. Skóra ładnie się goi. Dermatolog często stosowała kurację najpierw steryd advantan przez 7 dni a potem przez 2 tygodnie protopic. Miałam leki w zapasie, a teraz dziecko ma remisję choroby, jak ktoś by chciał to odsprzedam nowe opakowania Protopic i advantan za pół ceny- tel 504529558
 
reklama
moj maly jak na razie odpukac brak suchych plam sporadycznei cos mu sie pojawia i tez wlasnie Ziaja AZS super sprawa
Protopic mialam nie skorzystalam jednak za duzo sie naczytalam o nim tez mam cale opakowanie nie otwierane
 
Do góry