reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prywatny ginekolog-prosze o pomoc

A

Anusia27

Gość
Kobietki pomozcie.Jestem w ciazy i musze isc na badania.Nie mam tu jeszcze ubezpieczenia......Musze isc prywatnie.Jestem w Essen.Czy ktoras z Was moglaby mi doradzic do jakiego lekarza mam jechac i ewentualnie jakie sa koszty badan i usg.Najlepiej pasowaloby mi Essen ale moze to tez byc blisko Essen.Prosze o pomoc.
 
reklama
Hej,
nie jestem z Essen, ale generalnie:
w Niemczech nie ma panstwowych lekarzy, tu kazdy przyjmuje prywatnie, jesli tak chcesz to nazwac, ale dla ludzi z ubezpieczeniem nie kosztuje to nic (OK, 10 Euro na kwartal)
Jesli masz tylko polskie ubezpieczenie, to prawdopodobnie zaplacisz gotowka, wezmiesz rachunek i polska kasa zwroci Ci forse
jesli masz europejska karte ubezpieczeniowa, to poslugujesz sie nia tak jak niemcy niemiecka, tj. nie placisz nic, a kasy rozliczaja sie miedzy soba
w zasadzie mozesz isc do kazdego lekarza do jakiego chcesz

mam nadzieje, ze moglam Ci pomoc jesli cos chcesz wiecej wiedziec, pytaj!
 
Hej,
nie jestem z Essen, ale generalnie:
w Niemczech nie ma panstwowych lekarzy, tu kazdy przyjmuje prywatnie, jesli tak chcesz to nazwac, ale dla ludzi z ubezpieczeniem nie kosztuje to nic (OK, 10 Euro na kwartal)
Jesli masz tylko polskie ubezpieczenie, to prawdopodobnie zaplacisz gotowka, wezmiesz rachunek i polska kasa zwroci Ci forse
jesli masz europejska karte ubezpieczeniowa, to poslugujesz sie nia tak jak niemcy niemiecka, tj. nie placisz nic, a kasy rozliczaja sie miedzy soba
w zasadzie mozesz isc do kazdego lekarza do jakiego chcesz

mam nadzieje, ze moglam Ci pomoc jesli cos chcesz wiecej wiedziec, pytaj!
dokładnie :tak:
 
Z tego co sie orientuje to ubezpieczenie polskie nie obejmuje kobiet w ciazy w DE. Ja placilam za kazda wizyte 50 euro
Bylo w to wliczone usg
Badania krwi robilam w Polsce bo taniej
 
Do góry