reklama

przebarwienie na ząbkach

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez kasia-matiy, 29 Październik 2012.

 1. kasia-matiy

  kasia-matiy Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, mój synek za kilka dni kończy dwa latka, niedawno zaczęły mu się wrzynać ząbki trzonowe (piątki), mam kilka pytań dotyczących higieny jego ząbków. Od kiedy synek skończył roczek używam dwóch past do mycia zebów naprzemiennie - jednej z fluorem dla dzieci 1-6, a drugiej bez fluoru (ziajka) ponieważ synek wciaż jeszcze nie umie wypluwać pasty. Zaznaczę że pasty z flurem nakładam na szczoteczkę minimalną ilość i jest miętowa a mimo to ją zjada. W dodatku mycie zębów to dla nas codzienna męczarnia, synek nie chce myć żebów nawet kiedy pozwalam mu to robić samemu - wtedy tylko ją gryzie i efekt jest taki że szczoteczka nadaje się do wymiany. Nie chce otwierać buzi więc najczęściej ząbki myjemy tylko z przodu i/lub z góry, z tyłu to prakrycznie niewykonalne. Jka zachęcić synka do mycia ząbków? Dodam że smak nie ma tu znaczenia. Ostatnio zauważyłam też na dwóch górnych jedynkach synka pionowe kreski (po jednej na ząbku) w kolorze srebrnym lub jakby prześwitywały. Nie wiem skąd się wzięły, czy to może być coś poważnego? Kreski te nie znikają po szczotkowaniu :| Czy wybrać się z synkiem na wizytę do dentysty? Zauważyłam też że synek często ma nieprzyjemny zapach w buzi, być może jest to spowodowane niedokładnym ich myciem, synek wyrywa się przy szczotkowaniu itp. Jego ząbki wyglądają na zdrowe, ale moze jednak udać się do dentysty?
   
 2. Katarzyna Buss-Maleszka

  Katarzyna Buss-Maleszka Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witaj
  Postaram odpowiedzieć Ci na wszytskie pytania:
  1. Nie wiem skąd się wzięły, czy to może być coś poważnego? może
  2.Czy wybrać się z synkiem na wizytę do dentysty? koniecznie
  3.Zauważyłam też że synek często ma nieprzyjemny zapach w buzi, być może jest to spowodowane niedokładnym ich myciem, synek wyrywa się przy szczotkowaniu itp. Najprawdopodobniej tak jest.
  4.Jego ząbki wyglądają na zdrowe, ale moze jednak udać się do dentysty? Mimo iż ząbki wyglądają na zdrowe to wcale tak może nie być. Najlepiej jeśli oceni to specjalista. Najlepiej tak jak sama napisałaś udać się na kontrolę do dentysty.
  5.Jak zachęcić synka do mycia ząbków? Najlepiej poprzez naśladowanie dzieci uczą się czynności od rodziców. Porozmawiaj o tym ze swoim stomatologiem na wizycie adaptacyjnej.

  Pozdrawiam
  Katarzyna Buss-Maleszka
   
 3. reklama
 4. kasia-matiy

  kasia-matiy Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dziękuję bardzo za odpowiedź, faktycznie wybierzemy się do dentysty ... jeszcze raz dziękuję
   

Poleć forum