reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przebarwienie na ząbkach

kasia-matiy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
1 490
Miasto
Trzebnica, Poland
Witam, mój synek za kilka dni kończy dwa latka, niedawno zaczęły mu się wrzynać ząbki trzonowe (piątki), mam kilka pytań dotyczących higieny jego ząbków. Od kiedy synek skończył roczek używam dwóch past do mycia zebów naprzemiennie - jednej z fluorem dla dzieci 1-6, a drugiej bez fluoru (ziajka) ponieważ synek wciaż jeszcze nie umie wypluwać pasty. Zaznaczę że pasty z flurem nakładam na szczoteczkę minimalną ilość i jest miętowa a mimo to ją zjada. W dodatku mycie zębów to dla nas codzienna męczarnia, synek nie chce myć żebów nawet kiedy pozwalam mu to robić samemu - wtedy tylko ją gryzie i efekt jest taki że szczoteczka nadaje się do wymiany. Nie chce otwierać buzi więc najczęściej ząbki myjemy tylko z przodu i/lub z góry, z tyłu to prakrycznie niewykonalne. Jka zachęcić synka do mycia ząbków? Dodam że smak nie ma tu znaczenia. Ostatnio zauważyłam też na dwóch górnych jedynkach synka pionowe kreski (po jednej na ząbku) w kolorze srebrnym lub jakby prześwitywały. Nie wiem skąd się wzięły, czy to może być coś poważnego? Kreski te nie znikają po szczotkowaniu :| Czy wybrać się z synkiem na wizytę do dentysty? Zauważyłam też że synek często ma nieprzyjemny zapach w buzi, być może jest to spowodowane niedokładnym ich myciem, synek wyrywa się przy szczotkowaniu itp. Jego ząbki wyglądają na zdrowe, ale moze jednak udać się do dentysty?
 
reklama
Witam, mój synek za kilka dni kończy dwa latka, niedawno zaczęły mu się wrzynać ząbki trzonowe (piątki), mam kilka pytań dotyczących higieny jego ząbków. Od kiedy synek skończył roczek używam dwóch past do mycia zebów naprzemiennie - jednej z fluorem dla dzieci 1-6, a drugiej bez fluoru (ziajka) ponieważ synek wciaż jeszcze nie umie wypluwać pasty. Zaznaczę że pasty z flurem nakładam na szczoteczkę minimalną ilość i jest miętowa a mimo to ją zjada. W dodatku mycie zębów to dla nas codzienna męczarnia, synek nie chce myć żebów nawet kiedy pozwalam mu to robić samemu - wtedy tylko ją gryzie i efekt jest taki że szczoteczka nadaje się do wymiany. Nie chce otwierać buzi więc najczęściej ząbki myjemy tylko z przodu i/lub z góry, z tyłu to prakrycznie niewykonalne. Jka zachęcić synka do mycia ząbków? Dodam że smak nie ma tu znaczenia. Ostatnio zauważyłam też na dwóch górnych jedynkach synka pionowe kreski (po jednej na ząbku) w kolorze srebrnym lub jakby prześwitywały. Nie wiem skąd się wzięły, czy to może być coś poważnego? Kreski te nie znikają po szczotkowaniu :| Czy wybrać się z synkiem na wizytę do dentysty? Zauważyłam też że synek często ma nieprzyjemny zapach w buzi, być może jest to spowodowane niedokładnym ich myciem, synek wyrywa się przy szczotkowaniu itp. Jego ząbki wyglądają na zdrowe, ale moze jednak udać się do dentysty?
Witaj
Postaram odpowiedzieć Ci na wszytskie pytania:
1. Nie wiem skąd się wzięły, czy to może być coś poważnego? może
2.Czy wybrać się z synkiem na wizytę do dentysty? koniecznie
3.Zauważyłam też że synek często ma nieprzyjemny zapach w buzi, być może jest to spowodowane niedokładnym ich myciem, synek wyrywa się przy szczotkowaniu itp. Najprawdopodobniej tak jest.
4.Jego ząbki wyglądają na zdrowe, ale moze jednak udać się do dentysty? Mimo iż ząbki wyglądają na zdrowe to wcale tak może nie być. Najlepiej jeśli oceni to specjalista. Najlepiej tak jak sama napisałaś udać się na kontrolę do dentysty.
5.Jak zachęcić synka do mycia ząbków? Najlepiej poprzez naśladowanie dzieci uczą się czynności od rodziców. Porozmawiaj o tym ze swoim stomatologiem na wizycie adaptacyjnej.

Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Do góry