reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekaski dla niemowlaka

reklama
mysle ze jak sie patrzy na dzieciaczka podczas konsumpcji to raczej nie bedzie problemu z zakrztuszeniem.... na zęby mozna czekac i sie ich nie doczekac nawet przed 10 miesiącem ( u córki znajomych pierwszy pojawił sie pod koniec 10 miesiąca) ;)
 
Biszkoptów raczej nie polecałabym w tym wieku,ze względu na nie zakończoną jeszcze ekspozycję na gluten- to jednak dodatkowa dawka.Natomiast chrupki kukurydziane dawałam mojej córeczce już od 5go mca,nie zawieraja glutenu,dziecko fajnie ćwiczy koordynację oko-ręka-buzia,no i frajda dla niego,jak może sobie "ciumkać":tak:
 
ja dawałam Majce chrupki kukurydziane od 5 miesiąca, nie miała wtedy ząbków ale one są na tyle "rozpuszczalne" że się nimi dzidzia nie zadławi. Obecnie w ramach przekąski dostaje chrupki, biszkopty, owoce. A może któraś z mam ma inne propozycje przekąsek dla dzieciaczków?
 
Mojej Amelce wafelki nie podeszły.no,ale może teraz znów spróbujemy:tak:.Tak w ogóle to moim zdaniem nie ma co przesadzać z przekąskami- dziecko ma zjadac normalne posiłki,a te "przekąski" raczej "treningowo" traktować.Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka i jego umiejętności radzenia sobie z jedzonkiem.U nas cały czas jednak chrupki rżądzą:tak:- nie przeje się nimi tak,żeby potem nie zjesć np. obiadu czy kolacji,a łdnie uczą manipulacji rączką- bo kupowałam i te długie,i te mniejsze.
 
reklama
Do góry