reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przekręcanie główki stale w jedną stronę

ewdawit

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
232
Witam Wszystkie Mamy. Mam pytanie - jak zaradzić, aby  Synuś nie przekręcał głowy stale w jedną stronę. Próbuję na siłę przekręcić główkę, ale On wtedy krzyczy i widać, że mu nie pasuje. Z drugiej strony - nie chciałabym, aby trafił na rehabilitację :( Może miałyście takie doświadczenia? Jak temu zaradzić? Pomóżcie!!! :laugh:
 
reklama
Ważne na początek ile synuś ma?
Jak maleństwo to na początku może tak być, postaraj się podchodzić do niego z drugiej strony , rozmawiać , nawet przestawić łóżeczko tak aby częściej patrzył się w tym kierunku kórym ty chcesz .
Na to potrzeba czasu , jak większe to pomaga rozgrzewanie szyi i karku z danej strony aby dziecko rozlużnić ja tak miałam z córką a najlepszym doradcą będzie ortopeda
Jak będziesz u ortopedy to zwróc mu na to uwagę!!
 
Basieńko, maluszek urodził się 7 maja 2005 więc skończył 2 miechy. Następną wizytę u ortopedy mam dopiero we wrześniu stąd boję się, żeby ten stan się nie pogorszył do tego czasu. Spróbuję robić tak jak piszesz :D Dziękuję za szybką reakcję :) :)
 
ewdawit - u mnie Jolantka też tak robiła - tylko, że ona spała wciąż na lewym boczku (nadal go preferuje). Zauważyłam jednak, że częściowo spowodowane jest to tym, im bliżej której strony łóżeczka ją kładliśmy (lubi przytulać się do ochraniacza). I teraz kładę ją raz z jednej raz z drugiej strony i działa (prawie zawsze).
Powodzenia!!
 
Cześć Basia80, chciałabym, żeby to było takie proste położyć raz na jednym raz na drugim boczku. Niestety jeżeli leży na lewym boczku to Spryciula tak kombinuje, że za 10 minut leży już na wznak i główkę ma skierowaną na prawą rączkę. Z leżeniem na brzyszku jest identycznie z tym, że strony są odwrotne :D :D Gigancik. Chcąc utzrymać stan położenia musiałabym przez dwie godziny max. 3 siedzieć przy nim i pilnować :( A co z resztą spraw, cały dom na głowie....
Muszę lecieć do Małego. Dzięki za wsparcie.
 
ewdawit - nasza córcia urodziła się z asymetrią twarzy, bo tak leżała w brzuszku. Chętnie układa główkę na jedną stronę. Wczoraj byliśmy na pierwszej rechabilitacji i to naprawdę nie jest nic strasznego(Jula w poniedziałek kończy 2 miesiące).Rechabilitantka pokazuje nam jak z małą ćwiczyć, a właściwie jak ją układać.Mówi że najlepiej zabawiać ją tak by trzymała główkę prosto i sama zacznie sie tak trzymać. Wcześniej sami podkładaliśmy pieluszki zrolowane z dwóch stron głowy, kładliśmy ją na drugim boku i stawaliśmy nad nią lub z mnniej ulubionej jej strony ( widać poprawę). Teraz nad łozeczkiem ma powieszoną karuzelę i próbuje dzięki temu trzymać główkę prosto i bardzo ją karuzela cieszy ( polecam!!). Moja rada, o której dowiedziałam się na rechabilitacji: za dużo też nie jest dobrze układać ją na drugi bok, bo i ten stanie się bardziej ulubiony ( tak było i u nas), najlepiej mała interesować czymś aby trzymała główkę prosto ( pokazywać zabawki nad główką). Pozdrawiam!!!!
 
mój synek też preferował jedną stronę, i robiliśmy tak jak opisano wyżej, nic na siłę, dziecko trzeba tak zainterrtesować żeby samo przekręcało główkę... to trudne ale się udaje !!!
 
amlet - czy na rehabilitację kieruje ortopeda, czy pediatra? Skąd wzieliście "namiary" na rehabilitację? Chodzicie na rehabilatację prywatnie czy korzystacie z naszej kochanej służby zdrowia? Jak długo czeka sie na zapis?
 
magdabial - coś podobnego!!!! poza wszystkim jak patrzę na Twoją pociechę to mam wrażenie, że mój Synek ma brata bliźniaka. Niesamowite!!!! Jestem początkująca i nie wiem jak się wkleja zdjęcia ani jak ustawia kalendarz. Dajcie znać jak to się robi. Dziękuję z góry.
 
reklama
Hej,mój mały,też wolał głowkę w jedną stronę,i na wznak układał się w literę c.Narehabilitacjękieruje pediatra,jak zadzwoniłam i powiedziałam że taki malutki(wtedy miał 2 tyg.,teraz ma 6) to przyjęli nas od ręki.Rehabilitant pokazała jak ćwiczyć,ale to są naprawdę takie zabawy ,jak małego prawidłowo podnosić,i też zalecił podchodziść z drugiej strony,zabawiać zabawką,i jak nosić czy karmić to po równo z dwóch stron,i samemu nie preferować jesnej.Za dużo nie ćwiczylismy,bo mały chorował,ale już teraz traktuje obie strony jednakowo.Mamy kontrolę za tydzien,zobaczymy,czy sie to napięcie mięśniowe poprawiło.Naprawdę polecam taka wizytę,u nas był bardzo miły pan,jak małemu sie bardzo podobało.Dla takich maluszków to są właśnie takie ogólne zalecenia i właściwy sposób zabawy a nie jakieś poważne ćwiczenia,ale pomagają a dobrze jak specjalista obejrzy dziecko.Powodzenia.
 
Do góry