reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy - dla tych małych i tych dużych

I jeszcze przepis na pizzerinki z ciasta francuskiego
Składniki:
1 ciasto francuskie
20 dag szynki
20 dag sera żółtego
jajko
śmietana

Szynkę i ser i kroimy na drobne kosteczki. DOdajemy 2 łyżki śmietany i mieszamy.
Ciasto francuskie rozwijamy. kładziemy pokrojony ser i szynkę tak byśmy mogły zwinąć je jak roladę. Następnie tniemy je na plastry ok 2-2,5 cm. Kładziemy na papierze ( który jest w paczce z ciastem). Zachowujemy odstępy 2 cm. Smarujemy żółtkiem. Dajemy do piekarnika nagrzanego na 200 stopni na ok 20 min- patrzymy czy ciasto urosło. Podajemy z ketchupem lub sosem czosnkowym. Pyszne są też serowo-pieczarkowe. Można wymieszać również wszystkie te trzy składniki. Ostatnio robiłam je na imieninach mamy- zrobiły furorę :-)
 
reklama
Patusia podajesz je na cieplo czy zimno?? przepis the best jak dla mnie, szybkie pozywne i z pewnoscia smaczne, kazdy przepada za taka domową przekąską.

Ja jeżeli mówimy o makaronach tryb pracy spowodował powstanie dwoch szybkich odsłon dla makaronu pene:

wariant pierwszy
podsmażyć cebulkę
pokroić i dorzucić do cebulki szynkę
w kosteczkę pomidory i na patelnię do reszty
po chwili tak żeby z pomidorów nie zrobiła się "ciapa" śmietana 12 lub 18% ja osobiście wolę 18
sól,pieprz
poczekać do zagotowania
gotowe wrzucam makaron zamieszam i na talerz
opcjonalnie zolty ser na gore

wariant drugi
tunczyk z oliwa z oliwek na patelnie, poddusic az zmieknie,
smietana 18%
sól, pieprz
wymieszać z makaronem,
dodać parmezan
 
Pyszny mus jabłkowy z kleikiem ryżowym już po 6 miesiącu


Składniki



  • [*=left]duże słodkie jabłko
    [*=left]sok jabłkowy klarowny
    [*=left]łyżeczka kleiku ryżowego

Niezbędne przybory kuchenne




  • [*=left]bledner
    [*=left]garnek
Sposób przyrządzenia

Jabłko obierz, pokrój na cząstki. W garnuszku zagotuj niewielką ilość soku. Na wrzątek wrzuć pokrojone jabłko. Gotuj aż jabłko zmięknie. Przestudź i dodaj pozostały sok oraz kleik. Wszystko razem zmiksuj.



Uwagi




  • [*=left]Jeżeli papka będzie za gęsta, dodaj soku.
    [*=left]Jeżeli papka będzie za rzadka dodaj kleiku ryżowego.



 
[h=2]barszczyk po 7 mies.[/h]

Składniki


  • [*=left]chude mięso (indyk/ kurczak/ cielęcinka/ królik)
    [*=left]1 mała marchewka
    [*=left]½ pietruszki
    [*=left]mały kawałek selera
    [*=left]½ pora
    [*=left]½ dużego ziemniaka
    [*=left]½ buraka
    [*=left]natka pietruszki
    [*=left]łyżeczka masła

Niezbędne urządzenia kuchenne



  • [*=left]2 garnuszki
    [*=left]blender lub tarka
    [*=left]nóż
    [*=left]deska do krojenia

Sposób przyrządzenia

Do leciutko osolonego wrzątku wrzucam obrane i umyte warzywa, poza burakiem, którego gotuje nie obranego w osobnym garnku. Gotuję aż warzywa będą miękkie ok. 20-30 min.

W osobnym garnku gotuję umyte mięsko (kawałek wielkości ok.1/3 dłoni), które również wrzucam do leciutko osolonego wrzątku.

Wyjmuję warzywa i kroje na kawałki: marchewkę, pora, ziemniaka, buraka i wrzucam z powrotem do garnka. Dodaję masło i natkę, chwilkę jeszcze gotuję i zupka gotowa.

Uwagi



  • [*=left]Seler może uczulać.
    [*=left]Zupkę można zamrozić w małych plastykowych pojemniczkach i rozmrażać bezpośrednio przed podaniem.
    [*=left]Dla niemowlaka do ok. 9 miesiąca zupkę należy miksować, później należy podawać jedzenie coraz mniej rozdrobnione, warzywa można drobno kroić lub ucierać na tarce do jarzyn.
    [*=left]Jak maluch ma zaparcia można dać mu więcej buraka.
 
to ja Wam podam stronkę, z której piekę od dłuższego czasu: Moje Wypieki
Uwielbiam przepisy Dorotki :) Są dla każdego, są szybkie, łatwe oraz te bardziej wymyślne i pracochłonne. wszystkie powalają ;)
Z tego co mogę polecić "na szybko" to chlebek bananowy (u nas idealny bo bez masła=bez białka mleka krowiego) i szybkie i proste z owocami.
Teraz zabieram się za pączusie z serka homogenizowanego, napiszę jak wyszły.
 
Langosze

Składniki:
20-30 dag mąki
200 ml mleka
100g drożdży
poł łyżki soli
pół łyżki cukru

z 8 łyżek mleka, drożdży, 3 łyżek mąki i cukru robimy zaczyn. Odkładamy na 15 min przykryte ścierką w ciepłe miejsce. Następnie dodajemy resztę składników i robimy ciasto. Odkładamy na 30 min. Następnie dzielimy ciasto na 4 bułki i odkładamy na 15 min. Później formujemy cienkie placki i smażymy na patelni w głębokim tłuszczu jak frytki. Podajemy na ciepło polane ketchupem i/lub sosem czosnkowym oraz startym serem żółtym. Pycha :-D
 
reklama
Do góry