reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy kulinarne :)

marynata na grilla :
olej-oliwa 150-200 ml
cytryna 1/2
przyprawa do grila 1-11/2 łyżeczka
majeranek szczypta
musztarda 1 łyżeczka
cebula drobno posiekana
czosnek przeciśnięty przez maszynkę 4-5 ząbków
vegeta 1 łyżeczka
cukier 1 łyżeczka
papryka 1 łyżeczka
sol, pieprz do smaku
piwo około połowę szklaneczki - resztę wypić proszę :)
miód - na oko :) w zależności czy ma być słodkie czy nie - ja daję ok 5 łyżek

mięso alb o nakłuć albo rozbić , ja robię w tej marynacie mięsko na szaszłyki zazwyczaj dzień wcześniej marynuję :) mięsko wychodzi pycha
 
reklama
jadłam pyszny deser - sezonowy :)
Nie mam dokładnego przepisu, ale wyglądało to tak
W pucharku na dno zmiksowane truskawki, na to warstwa zmiksowanego z cukrem pudrem serka mascarpone, na to warstwa zmiksowanego kiwi. Wszystko do lodówki do ochłodzenia i później na wierzch taka malutka beza.
Nie za słodkie, kiwi nadaje fajnej kwaskowości, chłodne i ładnie wygląda, więc na gości idealne
 
przepis na szparagi: tanie i smaczne
- trzeba je koniecznie obrać
- gotować krótko nawet jak są twarde jeszcze to dobrze smakują (zielone krócej 15 min, białe ok. 30)
- podawać z sosem beszamelowym (masło, mleko, mąka)
polecam! choć już powoli koniec sezonu!
 
Do góry