reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

Nadrabiam przepisowe zaległości:

Kruche babeczki Cioci Eli
ciasto kruche:
25 dkg mąki
1/2 kostki masła
1/3 szklanki cukru
cukier waniliowy
jajko
płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Z podanych składników możliwie szybko zagnieść gładkie ciasto i schować w folii do lodówki (najlepiej na noc), lub do zamrażarki na godzinę.

masa babeczkowa:
1 1/2 szklanki mleka
2 jajka
1 szklanka cukru
cukier waniliowy
3-4 łyżeczki mąki ziemniaczanej
1 kostka masła

sok z połowy cytryny
2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
2 łyżeczki kakao

Całe jajka wbić do szklanki mleka. Ubić. Dodać cukier, cukier waniliowy i wymieszać. Zagotować w garnku wodę i włożyć do niej drugi garnek z wymieszanymi składnikami. Pozostałą część mleka rozmieszać z 3 łyżeczkami mąki ziemniaczanej i wlać do garnka, stale mieszając aż zgęstnieje.
Jak będzie trzeba, dodać jeszcze mleka z łyżeczką mąki ziemniaczanej i dalej mieszać. Masa powinna mieć konsystencję budyniu.

Do uzyskanego budyniu dodać masło i dokładnie wymieszać. Podzielić na 3 części:
- do jednej dodać sok z połowy z cytryny
- do drugiej kawę rozpuszczoną w odrobinie wody
- do trzeciej dodać kakao

Masę wstawić na jakiś czas do lodówki.

Upiec kruche babeczki. Najlepiej średniej wielkości - pamiętać o przygnieceniu ciasta w foremkach, żeby nie wyrosło. Kiedy całkowicie wystygną nakładać masę - ja nakladałam trzy smaki na jedną babeczkę i wyszło genialnie, ale można też robić wersję - jedna babeczka-jeden smak.
Dekorować dowolnymi owocami wg uznania.
Ja na owoce dałam jeszcze po łyżce galaretki.

Moje wyszły takie jak widać i baaardzo szybko stały się wspomnieniem:

obraz002zs1.jpg


obraz007la2.jpg

 
reklama
uhhh dobrze, ze mam jogurt naturalny! jutro tylko wyskoczymy po drozdze do polskiego sklepu :-D

mamy w planie pieczenie kruchych ciasteczek, kupilam wlasnie foremki, walki (dwie sztuki) i stolnice :cool2:
 
ivka- specjalistko od chlebów, buł i innych pyszności. Powiedz, czy zamiast mąki chlebowej można użyć zwykłej mąki pszennej?
 
Kinga, niestety raczej nie można :baffled:

Mąka chlebowa to mąka typ 850, a zwykła to zazwyczaj 450 lub 550 - z takiej pieczywo wychodzi gliniaste, a nie puszyste.

Bułki jogurtowe nie wymagają mąki chlebowej.
 
wróciła Ivka i przepisy wrócily , co byśmy bez NASZEJ IVKI zrobily pewnie bysmy piekly jakies bylejakie ciasteczka z torebki firmy nazwy nie wymienie bo bedzie reklama :)
 
reklama
Do góry