reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

Wczoraj zrobiłam genialnie proste i zarazem pyszne ciasto z jabłkami, gorąco polecam wypróbować. Oto przepis:

Jabłkowe ciasto Edyty
5 jajek
3 szklanki mąki
1 szklanka cukru
kostka masła
2 łyżeczki proszku do pieczenia
6-7 jabłek
2 budynie śmietankowe lub waniliowe (koniecznie dobrej firmy, np. Oetker)
bułka tarta

Mąkę, proszek do pieczenia, pół szklanki cukru, 5 żółtek i posiekane miękkie masło zagnieść na kruche ciasto (takie jak na kruszonkę).
5 białek i połowę szklanki cukru ubić na sztywną pianę, dodać do niej 2 sypkie budynie. Delikatnie, ale dokładnie wymieszać.
Jabłka obrać i pokroić w kosteczkę lub zetrzeć na grubych oczkach.
Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w kolejności: na spodzie mniej więcej 2/3 ciasta (można wylepić brzeg na 1/2cm w górę), ciasto ponakłuwać widelcem, oprószyć bułką tartą; potem wyłożyć jabłka, wyrównać je; dalej masa budyniowo-białkowa, a na samą górę zetrzeć pozostałe ciasto.
Piec w temp. 180st aż zarumieni się góra, czyli ok. 35-40min.
 
reklama
koga znowu mnie rozwaliłaś..... tą "kulką omączoną":-D:-D:-D:-D
humor mi się poprawił
powinnaś działać jako zdalny rozbawiacz;-)
a breja to raczej nie może być, to nawet ja wiem:-p:-pteoretycznie;-) ciasto bardziej elastyczne, twardawe no i...formujące się samoistnie w jeden kawałek. może nawet ...kulkę:-D

ojoj kasianka dziś doczytałam, że znowu się ze mnie nabijasz:-D i tylko dzięki temu, że masz taką słodką córeczkę ominą Cię surowe konsekwencje i ostracyzm z mojej strony;-)
 
Wrzucam zaległy przepis na rogaliki drożdżowe:

1/2 litra mleka
10 dag świeżych drożdży
1 cukier waniliowy
3/4 szklanki cukru
5 jajek
3/4 kostki margaryny
szczypta soli
1,5 kg mąki
na nadzienie np. krem orzechowy (może być nutella), dżem, owoce pokrojone w kostkę - co kto lubi :)

Z 1/2 litra mleka, drożdży, 4 łyżek mąki i 1 łyżki cukru zrobić rozczyn. Pozostawić do wyrośnięcia, najlepiej pod przykryciem i w ciepłym miejscu (uwaga! bardzo mocno wyrasta, więc wykorzystać wysokie naczynie).

Margarynę rozpuścić. Jajka z cukrem utrzeć mikserem. Do naczynia wsypać mąkę, dodać rozczyn i pozostałe skłądniki. Wyrobić ciasto.

Ciasto wyłożyć na stolnicę i podzielić na 8 części. Każdą część rozwałkować i znowu podzielić na 8 części. Na każdą część nałożyć nadzienie i zwinąć rogaliki.

Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia, układać rogaliki, posmarować roztrzepanym jajkiem. Piec na złoty kolor w temp. 180 st.

UWAGA! Z takiej ilości składników wychodzi bardzo dużo rogalików, więc jak nie chcecie się zamęczyć to proponuję na pierwszy raz zrobić z połowy.
 
wczoraj zrobiłam ciasto jogurtowe z kruszonką i jabłkami .przepis wzięty ze strony MW .........ciasto wyszło pyszne ...jest raczej mało słodkie ..polecam
 
Wczoraj zrobiłam genialnie proste i zarazem pyszne ciasto z jabłkami, gorąco polecam wypróbować. Oto przepis:

Jabłkowe ciasto Edyty
5 jajek
3 szklanki mąki
1 szklanka cukru
kostka masła
2 łyżeczki proszku do pieczenia
6-7 jabłek
2 budynie śmietankowe lub waniliowe (koniecznie dobrej firmy, np. Oetker)
bułka tarta

Mąkę, proszek do pieczenia, pół szklanki cukru, 5 żółtek i posiekane miękkie masło zagnieść na kruche ciasto (takie jak na kruszonkę).
5 białek i połowę szklanki cukru ubić na sztywną pianę, dodać do niej 2 sypkie budynie. Delikatnie, ale dokładnie wymieszać.
Jabłka obrać i pokroić w kosteczkę lub zetrzeć na grubych oczkach.
Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w kolejności: na spodzie mniej więcej 2/3 ciasta (można wylepić brzeg na 1/2cm w górę), ciasto ponakłuwać widelcem, oprószyć bułką tartą; potem wyłożyć jabłka, wyrównać je; dalej masa budyniowo-białkowa, a na samą górę zetrzeć pozostałe ciasto.
Piec w temp. 180st aż zarumieni się góra, czyli ok. 35-40min.
a jak sa jabłka bardzo soczyste to mozna dodać troche rodzynek, czasem jak ktos lubi orzechy włoskie tez mozna dodac ja jak nie mam jabłek to daje inne owoce sliwki wiśnie wydrylowane a jak nie mam budyniu daje kisiel obojetnie jaki bialo zmienia kolor i tez wychodzi pyyyyszzzzne
 
violu jestem pod wrażeniem :-) Niedawno pisałaś, że ciasto Ci nie wychodzi, a tu takie fajne wariacje przepisowe podajesz...:-)

Przedwczoraj zrobiłam lumberjack cake ze strony MW - po prostu genialne! Banalnie proste, a najwięcej czasu zajęło mi krojenie daktyli i jabłek w kosteczkę.

Dziś zagniotłam ciasto na ostatnią (mam nadzieję!) partię pierników. Tym razem wg przepisu na pierniczki alpejskie z MW. Już samo ciasto surowe jest przepyszne, więc mam nadzieję, że i pierniczki okażą się podobne.
 
Ivka bo sa ciasta , które mi w ogóle nie wychodzą np biszkopt , ciasto banał a mi nie wyjdzie zawsze zakalec mam, a co Ty podałaś to ono zawsze wyjdzie kazdemu :) nie zebym byla beztaleńciem w pieczeniu ciasta ale jestm leniwa i czasem nie mam ochoty ale jak sie az tak bardzo chce to mam kilka wyprobowanych przepisów i wtedy hulaj dusza i idzie wszystko w biodra i nie tylko hihihi jak juz tak sie chwale to i czasem gotuje :0
 
reklama
ivka, skoro tyle pierników już napiekłaś to bardzo Cię proszę podaj ten najłatwiejszy i najsmaczniejszy:happy::happy:
 
Do góry