reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesądy, dawne zwyczaje dotyczące dzieci.

Gosik93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Styczeń 2015
Postów
326
Hej wszystkim. Jestem ciekawa ile z nas spotkało się z różnymi przesądami ,poradami dotyczącymi wychowania i zajmowania sie dzieckiem, które nas rozbawily zdziwily lub nawet przeraziły słysząc je z ust mam, babć, ciotek a nierzadko i rówieśniczek :) czerwona kokardka przy wózku lub łóżeczku? Niemowlę zawsze w czapce do 3mc życia nawet w domu? Zakazany łańcuszek na szyji ciężarnej? Dzielcie się swoimi doświadczeniami i spotkaniami z takimi przepadam, radami każdy odbiera to inaczej ;) no i czy stosujące się do nich czy uważacie je raczej jako starodawne opowiadania i legendy :)
 
reklama
Mnie najbardziej się podoba "jeśli odmówisz ciężarnej w twoim domu pojawią się myszy" :D

Ja już wybrałam imię, jednak jego tata stwierdził że nie powinno się nazywać dziecka przed porodem. I dla niego Dzidzia jest bezimienna.:szok:
 
O tak o myszach slyszalam :) również o tym żeby w ciazy nic nie kupywac dla dziecka bo się zapeszyc. No ale jak można nic nie kupic :)
 
A słyszałyście o tym, że karmienie piersią to dobra metoda na antykoncepcję? Albo, że nie można chodzić na cmentarz, żeby nie zapeszyć..
 
O karmieniu slyszalam. Niektórym się sprawdza niektórym nie ale nie wiem czy takie wielkie znaczenie ma laktacja
 
Hej
Po takim karmieniu i antykoncepcji moja kuzynka migiem dorobiła się 3 dzieci [emoji3] wiec nie polecam

A pierwsza kompiel ze trzeba w złocie i wodę gdzies tam wylać niebwiem gdzie

Czerwone kokardki w wózku

Nie kupowanie nic do porodu

W ciąży nie wolno być matka chrzestną masakra jakaś niewiem skąd ci ludzie to wymyślają [emoji4]

Ale z rym odmawianiem to ludzie na prawdę sie boja Szok a zwłaszcza panowie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry