reklama

Przesłuchanie w domu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 3 Sierpień 2011.

1. Chciałam bym poprosic Pania o pomoc jestem w ciązy ciąża jest zagrożona (2 razy było krwawienie) 15 wrzesnia mam sprawe jako świadek w sprawie mojego byłego chłopaka który mnie pobił ale nie mam obdukcji a sprawe podciągli pod zmuszanie do okreslonego zachowanie bo także mnie porwał i przetrzymywał.
    Chciała bym żeby przesłuchano mnie w domu z powodu ciązy zagrozonej by nie przechodzic stresu bo sam jego widok mnie paralizuje ( związek był toksyczny byłam regularnie bita, poniżana).Po rozstaniu któregos wieczora pociął sie pod ma klatka czekał na mnie ochlapał mnie krwią, potrafił o 5 rano na mnie czekac przed zakłądem pracy wyszarpac mi torebke zabrac telefon ( który dostałam od niego w prezencie dlatego nie mogła rozszczyc o kradzież)
    w dniu rozstania gdy pobił mnie przetrzymywał po 2 godiznach przyjechał do mnie kopał w dzrzwi policja go wyprowadziła.
    miał juz nie jedna sprawe o pobicie nawet o rozbój i za próbe pobicia policji

26 tydzien ciąży będzie w dniu rozprawy.

Chciałam prosić o jakiś wzór takiego pisma.

Niechce by rozprawe przełozyli na date rozwiązania ciazy chce miec to za sobą jak najszybciej.

wiem że wniosek moge oddalić to bym także prosiła o wzór pisma o to by nie było go na sali w czasie moich zeznań.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 Sierpień 2011
  2. The_devil

The_devil Fanka BB :)

Kurde mineralnakocica ... Najpierw Cie uspokoję troszke.Na pewno bedziesz mogła zostać przesłuchana w domu. Zanim zaglądnie tu jakiś prawnik, powiem Ci że takie sytuacje się zdarzały. Ale musisz jeszcze nam powiedzieć, czy chodzi już o przesłuchanie świadka/poszkodowanej na rozprawie w sądzie czy tez w czasie trwającego śledztwa.
    Jeju, na prawde mi przykro, za to co się stało. Mamy tu na forum swój kącik samotnych rodziców do którego serdecznie Cie zapraszam.

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Napisałabym tak:

Miejscowasc i data
    Imię, nazwisko
    adres zamieszkania

Nazwa i adres sądu

Wniosek o przesłuchanie świadka/powoda w miejscu zamieszkania

Ze wzgledu na stan zdrowia świadka/powoda (imię i nazwisko) wnosze o przesluchanie w miejscu zamieszkania. Jako uzasadnienie powyzszego wniosku dostarczam zaswiadczenie lekarskie o stanie zdrowia ww.

Z powazaniem

XXX

5. Bardzo Pani dziękuję.

Myślałam że istnieje jais konkretny wzór

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

W świetle mojej wiedzy nie istnieje.

7. Lekarz powiedział że moja ciąża juz nie jest zagrożona bo nie ma krwawień ustapiły więc nie wystawi mi takiego zaświadczenia.

jak napisac pismo do sadu o przesłuchanie bez obecności oskarzonego na sali rozpraw?
    napisac powód? jak go sformułowac? powód jest wyżej wymieniony na pierwszym poście .

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

Uściślijmy tylko charakter w jakim Pani występuje w sądzie. Jest Pani świadkiem?

9. Pisze w charakterze świadka ale w tej całej sprawie chodzi o to że oskrzony mnie porwał, i przetrzymywał oraz pobił ale o pobicie nie bedzie roztrzygane bo nie mam obdukcji, sama nie rozumie dlaczego jako świadek ale tak pisze.

10. reklama

Poleć forum