reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przespane noce- 9 miesięczny chłopczyk

Cozza

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Maj 2018
Postów
76
Drogie mamy :)

Kiedy Wasze pociechy przesypiały całą noc?
Mój synek nie przespał jeszcze ani jednej. Wstaje o 05:00, a kłade go spać 19:00 -20:00. Może za dużo spi w dzień lub za mało je i w nocy jest głodny? W dzień ma 2 drzemki, pierwsz około 09:00 -10:00 i przesypia od 1 do 2h, a druga drzemka około 13:00 - 14:00 i też śpi od 1 do 2h (przespanie 2h jednak rzadko sie zdarza).
Wydaje mi się że je wystarczająco. Po przebudzeniu mleko, póżniej kasza, po drzemce deserek, następnie mleko i spacer. Po kolejnej drzemce obiadek, póżniej mleko i przed snem kaszka. W nocy wstaje 3 razy (budzi się co 3 godziny), pociumka troche mleka (około 90 ml, czasami 120 ml), zmieniam pieluszkę i dalej śpi.
Do nocnego wstawania już jestem przyzwyczajona, ale mógłby pospać chociaż do 06:00 lub 07:00? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Moj syn ma trochę ponad 9 miesiecy i przespał już kilka całych nocy- z tym,że jak wstaje o 5, położony koło 20 to już to zaliczam.. Ale są noce, że 2 razy się obudzi, zazwyczaj raz.
Ale syn jest glodomorem i duuuzo je. Mleko to jak deserek, więc pomaga kolacja konkret - wtedy super śpi. Mleko (karmię persią) je ttlko 3x dziennie i w nocy. Reszta to kanapki, kaszki, owoce, zupy i obiady. Plus przekąski- chrupki jaglana, wagi ryżowe, budyń lub kisiel domowej roboty.
Od kiedy je pelny obiad (zupa plus drugie) plus kolacja śpi lepiej.
Kolacja to albo kanapki (plus woda albo sok do popicia) albo kaszka, ale nie gotowiec ttlko prawdziwa- np jaglana, ale po tym muszę odczekać zanim to poloze, bo ma duuuzo energiii:)
Kurczę 7 razy w dzień karmisz plus 3 razy w nocy? Trochę za dużo, moja 7 m skończyła ,w dzień tez ma 2 drzemki ,idzie spać o 19 ,w nocy 2 razy mleko i wstaje o 8 , a próbujesz go uśpić o tej 5 ?
 
Tego mleka to zazwyczaj wypije 30 ml. Nie zawsze dostaje. Zazwyczaj usypiam go przy butelce. Próbuje go jeszcze uśpić jak wstaje o 05:00 ale niestety jeszcze mi się nie udało. Czyli wstajemy, trochę się pobawimy i dosteje kaszkę. Kaszkę dostaje w miseczce, łyżeczką, Mieszam ją z mlekiem modyfikowanym (Bebilon Pepti), zawyczaj jest to 90 ml. Nie zawsze zje całą.
 
Moja córka ma 2 lata i 4 miesiące i jeszcze nie przespała ani jednej nocy i tez bardzo często wstaje o 5 rano 😅 życzę żeby u ciebie się to zmieniło wcześniej niż u nas 😉
 
A spróbuj wydłużyć w dzień jedzenie ,skoro zjada 30 to ,na czy że nie jest głodny ,a w nocy spróbuj sama wodę, może nie będzie mu się chciało na wodę wstać
 
Mój syn po 2 r.ż przesypiał noce, córka ma 13 msc i jeszcze się nie zdarzyło:p nic nie dawaly większe ilości jedzenia w dzień, a rezygnowanie z drugiej drzemki u córki kończy się gorszą nocą więc nadal mamy dwie.
 
reklama
U nas przez pierwszy rok życia była pobudka o 4.30. Przez drugi 5.30. Po skończeniu 2 lat dosypia do 6.30 :-) i na późniejszą godzinę nawet nie liczę (sama jestem typem skowronka)
 
reklama
Drogie mamy :)

Kiedy Wasze pociechy przesypiały całą noc?
Mój synek nie przespał jeszcze ani jednej. Wstaje o 05:00, a kłade go spać 19:00 -20:00. Może za dużo spi w dzień lub za mało je i w nocy jest głodny? W dzień ma 2 drzemki, pierwsz około 09:00 -10:00 i przesypia od 1 do 2h, a druga drzemka około 13:00 - 14:00 i też śpi od 1 do 2h (przespanie 2h jednak rzadko sie zdarza).
Wydaje mi się że je wystarczająco. Po przebudzeniu mleko, póżniej kasza, po drzemce deserek, następnie mleko i spacer. Po kolejnej drzemce obiadek, póżniej mleko i przed snem kaszka. W nocy wstaje 3 razy (budzi się co 3 godziny), pociumka troche mleka (około 90 ml, czasami 120 ml), zmieniam pieluszkę i dalej śpi.
Do nocnego wstawania już jestem przyzwyczajona, ale mógłby pospać chociaż do 06:00 lub 07:00? :)
Starszy miał chyba pół roku, młodsza obecnie ma 11msc, powiem tak, dłużej spała kiedy była maluchem bo i w nocy przesypiala czasem ciągiem 5, 6h. Teraz 5 h bez pobudki to byłby luksus. Już nie pamiętam takich nocy. Budzi się kilkanaście razy w nocy. Czasami się budzi i ma przerwę w spaniu przez godzinę lub dłużej a czasami budzi się tylko by przez chwilę się przytulić do piersi. Dodam że w dzień praktycznie nie śpi.
 
Do góry