reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesypianie nocy

reklama
Ja już nie daję mleka w nocy, tylko wodę ewentualnie herbatkę, ale po niej budzi się częściej więc wolę podawać mu samą wodę.
 
Chciałam zapytać ile Wasze pociechy śpią teraz w dzień? Adaś 2 razy, rano ok. 9 śpi 1-1,5 godziny i po południu ok 14 śpi godzinkę. Wieczorem zasypia o 20 do 6:30 ostatnio.
 
Marcinek z reguły śpi ok 9 1-1,5 godzinki. Potem ok 13 (ok 1 godzinki) i jeszcze ok 16 ok 30 minut. Różnie to bywa zależy od dnia, czasami przepada drzemka popołudniowa jak młody nie zaśnie przed obiadkiem tylko po obiadku ok 14. I potem śpi od 20 do rana, oczywiście przebudza się nad ranem, czasami w nocy gdyż chce mu się pić. Parę łyków wody i dziecko zasypia dalej.
 
Kamil śpi dwa razy. W sumie 2,5 albo trzy godziny. Ale różnie to się rozkłada. Raz przed południem śpi pół godziny, a popołudniu, dwie, czasem na odwrót. Jest nieprzewidywalny ;)
Na noc już od dłuższego czasu zasypia o 21. Budzi się o 7 albo 8.
W nocy budził się ok. 1 i ok. 5 na mleczko. Ostatnio zrobiłam eksperyment i o tej 1 nie podałam cyca. Kręcił się prawie godzinę, aż w końcu padł z uśmiechem na twarzy, bo mu się ćwiczenie raczkowania w w nocy spodobało. Wystarczył ten jeden raz i teraz coraz częściej budzi dopiero ok. 4. Wczoraj przespał 8 godzin bez pobudki. Jestem w szoku. Jeszcze tydzień temu nie uwierzyłabym, że to napiszę.
Ale za to dzisiaj były awantury przy usypianiu w dzień. Nie wiem co się stało :(
 
Macio tez ucina sobie dwie drzemki w ciągu dnia. Pierwsza około 10 i śpi śednio godzinkę a druga około 15-16 i tez około godzinki. Wieczorem zasypia w granicach 20 i spi do rana. Ostatnio tylko dość często budzi się w nocy i jak do tej pory spał do 7 tak teraz mam pobutki o 5. Może to przez te upały?
 
A ja w końcu śpię!!!  :laugh:   :laugh:  :laugh: Od momentu gdy po raz pierwszy miałam Kasię zostawić samą na noc z babcią (tydzień temu) zawziełam się i dwa dni przed- nie dałam jej mleka tylko wodę. Chyba nawet nie zauważyła różnicy a ja nie wstaję na karmienie o 2 w nocy  ;D Śpi niestety nadal do ok 5 rano  8) W dzień podobnie jak u Empolan- łącznie ok 3 godz ale bywa różnie... Najczęściej od 9  śpi dwie godziny i ok 14- godzinkę, a o 20 spanko. Najbardziej szaleje wieczorami, ma wtedy taki zapał i tykle siły że wszyscy towarzyszący jej zabawom- "wymiękają"  ;D  ::)
 
Moja Zuzia podobnie jak większośc dzidzorków na tym forum zasypia koło 9.00 na 1,5 h i potem po obiadku kolo 13-14 też na 1,5 do 2 h. Niestety coś jej się stało ostatnio i ni chce nam zasypiać o 20.00 tylko płace do 22.00 potem wstaje o 2 w nocy i się drze i nic nie pomaga, herbatka, tulenie nic kompletnie. Jesteśmy z mężem juz wykończeni bo obydwoje pracujemy i od kilku dni w ogóle nie funkcjonujemy w pracy. Od tyg. jest horror. A wcześniej zasypiała o 20.00 i do 7 rano nawet nie miałknęła. POmóżcie co zrobić z takim małym terrorystą??
 
Macio mi sie rozregulował przez te wczasy, budzi sie teraz w nocy i steka, musze go znowu uczyc spania w łózeczku
 
reklama
Do góry