reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesypianie nocy

Ja też nie karmię piersią ale to nic wstawać trzeba bo mały drze sie w niebogłosy jak zaraz nie otrzyma butli...
 
reklama
Ja też juz nie karmię piersią a z tym przesypianiem nocy troszke w kratkę. Zasypia koło 19.30-20. A potem się przebudza bo mu się pić, wydudla wodę i z reguły idzie spać dalej. Ale zdarzają się takie cyrki jak dziś w nocy kiedy przebudził się najpierw ok22 napił się a potem to już sam nie wiedzał czego by chciał. Zaczął strasznie ciągnąć noskiem, a nie mogąc swobodnie oddychać płakał. Odciągnęłam z nocha gruszką to potem co mnie zobaczył to ryk ;) Więc tatuś przyszedł z pomocą. W końcu Marcinek rozbudził się i chciał się bawić. Zostawiliśmy i poszliśmy spać. Młody też przysną ale tylko czekałam kiedy da znać o sobie. Bo zasypia z reguły z dupką w górze i jak ścierpnie to się przebudza. Więc o wpół do pierwszej znowu płacz ;) Ale potem spał juz do rana, wstał przed 8 i teraz od 9 odsypia noce harce a ja staram się nie paść nosem w klawiaturę. Niestety pracować trzeba :(
 
u nas przesypianie nocy dokladnie tak jak u cammi. martwi mnie to,bo pediatra powiedzial,ze Filip za duzo wazy a wiadomo jak to jest z jedzeniem w nocy- je tyje ::)
no i jeszcze jedna sprawa,bardzo prosze o rade,bo juz nie mam pojecia co robic :( Filip zawsze rano budzi sie caly mokry-doslownie caly. jaka by pielucha by nie byla,zawsze jest tak samo. przebieram go w nocy, tak mniej wiecej co 2-3 godzinki bo caly jest zasikany. macie moze jakies pomysly?? bo my juz wyprobowalismy prawie wszstkie mozliwe rodzaje pieluch,a teraz po prostu polozylismy ceratke pod przescieradlo zeby materac nam nie zgnil.
 
Estenskar a układasz Filipowi pisiola w dół w pieluszce? Nie mam doświadczenia z chłopakami,ale to podobno pomaga. Mały wtedy sika w pieluszkę, a nie po bokach i w górę.
 
Potwierdzam siusiak musi być w dół ;) Przetestowaliśmy i wystarczyło że się przestawił na bok lub do góry to wszystko było mokre. Ale teraz już nie mamy z tym problemu i ceratka zniknęła jakieś dwa trzy miesiące temu.
 
Może rzeczywiście wynika to też z tego że Filipek je w nocy więc też i więcej siusia. A jeżeli na dodatek jest z niego wiericpięta to może się tak dziać. Nie proponuję Ci zakładać ciasniej pieluszki ;) bo to nic nie da. Ale teraz uświadomiłam sobie że u nas problem zaczął zanikać jak Marcin przestał jeść w nocy i jak zmieniliśmy pieluszki z Dada na Huggies Soft&Dry.
 
ania_77 no wlasnie tez tak sobie myslalam,ze w nocy duzo je i tez ma duzo w pieluszce. ale w dzien to sie nie dzieje ??? pomimo tego,ze zadziej zmieniam pieluszke. u nas dada okazaly sie lepsze od papmersow,bo po nich Filip mial otarcia i odparzenia. a te huggies to sa inne niz te zwykle?? ciasno pieluszki nie zakladamy,bo Filip ma pekaty brzuszek :laugh: no i to nic nie daje...
 
Moze poprostu taka uroda Filipka ;) Możesz jeszcze spóbować zakładać na pieluszkę ceratowe majteczki ale nie mam pojęcia czy dziecko w tym się bardziej nie poci. Nie wiem co tzn zwykłe Huggies (chociaż widziałam takie z napisem Clasic w niebiesko-różowym opakowaniu) ale my mamy też w niebiesko-różowym ale dodatkowo mają napis Soft&Dry. A Dada były fajne z żabkami ale po zmianie na zwięrzątka były zbyt szybko mokre i wcale nie chłonne. Ale pewnie na nie przejdziemy jak będziemy przyzwyczajać Młodego do nocniczka
 
reklama
Nam podobny problem rozwiązała przesiadka na większy rozmiar pieluch = większy wkład chłonny. Wcześniejsze były jeszcze dobre na wielkość, ale Małgosia siusiała jak starszak i pieluszki nie wytrzymywały całej nocki...
 
Do góry