reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hej!

Mój Pan G powiedział, żeby raczej nie brać Rutinoscorbinu. Podobno są podzielone zdania na temat tego leku jeśli chodzi o zażywanie ich przez kobiety w ciąży, więc lepiej się wstrzymać. Lepiej już wziąć APAP.
Co to napojów - moja koleżanka podała mi ciekawy przepis: wycisnąć całą cytrynę, zalać gorącą wodą i posłodzić miodem. Podobno w ciągu jednego dnia pozbyła się przeziębienia.
 
reklama
Witajcie!
Zostałam dzisiaj w domku, wzięłam urlop, chcę się ciut podkurować.Nie mam gorączki, tylko katar i mały kaszelek. Wczoraj zrobiłam sobie amolową inhalację na gorąco. Dziś zaczęłam poranek od mleka na gorąco z mlekiem i miodem nie z czosnkiem-bleeeee.Chociaż wczoraj do barszczu dodałam nawet ciut granulowanego czosnku.
Co prawda ominął mnie obiad organizowany w pracy z okazji Dnia Edukacji Narodowej (nie jestem nauczycielką!), ale koleżanka obiecała, ze się moją porcją zajmie:) niech jej będzie na zdrowie:)
W końcu zdrowie maluszka jest najważniejsze!
Buziaczki.
 
APAP jest po to żeby np zbić gorączke jest też przeciw zapalny, przeciw bólowy a rutinoskorbin łyka się żeby uzupełnić wit. C dlatego lepiej z rutinoscorbinu przerzucić się na samą wit. C, jest bezpieczniejsza i można spokojnie łykać bo to jedyna taka wit. której nadmiar się usuwa z moczem. Mi lekarka poleciła łykać wit. 3xdziennie po 2 tabletki.
 
Ja cierpie na ciezkie bole glowy i lekarka powiedziala ze moge zarzyc paracetamol (czyli apap lub panadol) jednak powiedziala ze to lek i zeby nie przesadzac - 1 tab dziennie od czasu do czasu w ciezkich przypadkach moge wziasc 2 x dziennie.
Jak z wszystkimi lekami lepiej nie brac jezeli nie ma takiej koniecznosci
 
mnie teraz przy przeziebieniu meczy bol glowy - ale udalo sie bez apapu (jedyny ktory na mnie dziala :) )
na szczescie juz mi lepiej ale jeszcze do konca tygodnia jestem na zwolnieniu i mam nadzieje ze sie do konca wykuruje ;)
 
Dziewczyny, nie zarzywajcie leków bez porozumienia z lekarzem, ale o tym chyba nie muszę przypominać.
Dużo zdrówka dziewczyny i odpoczynku, poleniuchujcie troszkę.
 
Hejka!
Katar jeszcze mnie trzyma, ale cóż nieleczony katar trwa 7 dni a leczony tydzień,więc kontener husteczek i będzie dobrze.
Pozdrowionka i buziaczki!



Dzidźka ma jeszcze dłuuugą drogę:)
 
No cóż, dziewczyny, wstrętna zimna podoga za oknem i chociaż bardzo się staram na siebie uważać to i tak od wczoraj boli mnie gardełko. Dziś jest już lepiej bo cały wczorajszy dzionek spędziłam na piciu herbatki cytrynowej i syropu z cebuli i czosnku (zrobiłam sobie dość ostry) a wieczorkiem wypiłam kubek mleka z 3 łyżeczkami miodu - wstałam w lepszym samopoczuciu chociaż chyba nadal mam stan podgorączkowy. Narazie piję gorącą herbatkę z cytrynką i piszę z Wami, ale muszę zabrać się już do pracy. Narazie.

 
Ja wolałabym, aby tego tematu nie było, aby wszystkie mamy i dzieci były zdrowe :) Tego Wam życzę :)
Ja coprawda też już po pierwszym przeziębieniu w ciązy, ale ale katar nadal się utrzymuje :(

Oj biedne my mamusie :p
 
reklama
Hejka!
Ze mną juz zdecydowanie lepiej, chociaż jeszcze nosek pełny. Jednakże czytałam, że kobietki w ciąży często mają problemy z drożnością noska i oddychaniem.
Pozdrawiam!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry