reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Przeziębienie

minka88

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja z kolei przechodzilam przeziębienie ok 16 tygodnia, nie wychodzilam z lozka ok 3 dni, chyba ze ciepla kapiel (ale nie mozna za dlugo), herbatki malinowe z miodem i cytryna, napar z lipy, a na gardlo syrop babciny z mniszka lekarskiego akurat,nie znalazlam przeciwwskazan.przeszlo szybko. Duzo imbiru na rozne sposoby.
Ale gdyby tobie nie przeszlo w kilka dni to lepiej isc do lekarza.

reklama

Dorotaszko

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Mnie pani doktor ostrzegała przed imbirem, bo nie do końca jeszcze zbadano jego wpływ na ściankę macicy w ciąży. Za to polecała brać kosmiczne dawki wit c. (brałam w proszku) całą jesień: 3 x 750 mg, a na gardło płukać je wodą z wodą utlenioną.

Z domowych sposobów też dobrze działały herbaty z miodem, cytryna i sokiem malinowym, z tym że je dawałam sok z połówki cytryny, masę miodu i soku.

Przyszlamama89

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Mnie pani doktor ostrzegała przed imbirem, bo nie do końca jeszcze zbadano jego wpływ na ściankę macicy w ciąży. Za to polecała brać kosmiczne dawki wit c. (brałam w proszku) całą jesień: 3 x 750 mg, a na gardło płukać je wodą z wodą utlenioną.

Z domowych sposobów też dobrze działały herbaty z miodem, cytryna i sokiem malinowym, z tym że je dawałam sok z połówki cytryny, masę miodu i soku.
Ma rację Twoja pani doktor, też używałam imbiru, bo mi super robił na ból głowy. Ani w ciąży ani karmiąc nie można dużych ilości świeżego imbiru, bo ma duży wpływ na ukł.hormonalny kobiety i dziecka. Można niewielkie ilości suszonego imbiru. Szkoda wielka.

Joasia M

Miasto
woj. łódzkie
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny! Ja też majowa...Pierwszą ciążę przechodziłam nawet nie kichnęłam...w drugiej syn ze szkoły przyniósł rumień - jemu nic nie było ja byłam w 15 TC i jak się okazało wcześniej tego dziadostwa nie przechodziłam...nasz synek zmarł w 17 TC... teraz szczęśliwie jestem w ciąży to już prawie 16 TC a od 14 tygodnia walczę z zapaleniem ucha... Armagedon... na początku ciąży byłam przeziębiona... no jakaś masakra... niestety skończyło się antybiotykiem bo nie spałam po nocach z bólu... teraz nie boli ale od prawie dwóch tygodni mam zapchane ucho a lekarka laryngolog przepisała mi robione krople do nosa z NEOMECYNĄ... teraz się glowię czy je stosować czy nie...bo neomecyny w ciąży nie wolno... choć mój ginekolog pozwolił na krople dicortineff do ucha, które jak się okazało pogarszały sprawę (przepisał je lekarz pierwszego kontaktu) jak tu ufać lekarzom... stosowałam je w sumie 3 dni... też mają neomecynę... wariuję już naprawdę... może ktoś miał podobną sytuację z uchem?

Dorotaszko

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Na lekach się nie znam, ale spróbuj dodatkowo płukać ucho wodą z jodyną - jest antybakteryjna też, kiedyś stosowałam takie płukanki na zapalenie ucha za radą laryngolog jako wspomagająca kuracja.

Joasia M

Miasto
woj. łódzkie
Rozwiązania
0
Trochę się już boję tych różnych specyfików... mam póki co krople do ucha jeszcze do czwartku cetraxal i do nosa maść mupirox...chyba po prostu skończę kurację tymi lekami do czwartku i zobaczę czy się poprawi...tak się boję, że coś się znowu może stać...

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Przeziębienie w ciąży Ciąża, poród, połóg 5
C Przeziębienie Pomocy ! Potrzebuję porady 2
P Ciągłe przeziębienie Ciąża, poród, połóg 18
M Czy to tylko przeziębienie? Potrzebuję porady 5
M Przeziębienie we wczesnej ciąży Potrzebuję porady 22
M Przeziębienie a starania o dziecko Staramy się 1
M Przeziębienie a starania o dziecko Potrzebuję porady 3
barbaara Ciaza przeziębienie plamienie Potrzebuję porady 11
Sanka97 Przeziębienie, a dni płodne Potrzebuję porady 1
L I trymestr a przeziębienie Potrzebuję porady 1
XxKorneliaxX Przeziębienie w 17 tygodniu ciąży plus bóle brzucha, twardnienie macicy. Potrzebuję porady 3
A Prawie 7 tc przeziębienie. Potrzebuję porady 5
filipinka1 przeziębienie u karmiącej mamy BB położna radzi mamom 9
K Przeziębienie 8-9 tc Ciąża, poród, połóg 17
A Przeziębienie w ciąży Potrzebuję porady 14
G Pierwsze przeziębienie chyba... Potrzebuję porady 96
kubusiowa25 Przeziębienie u Mikusia! Niemowlaki 10
O Przeziębienie Ciąża, poród, połóg 5
O Przeziębienie Potrzebuję porady 4
E Przeziębienie w ciąży Potrzebuję porady 32
K Na przeziębienie u dzieci czopki czy syrop? Potrzebuję porady 6
dzikuska Przeziębienie, grypka, bóle głowy w ciąży Archiwum lipcowe mamy 2014 12
weronikabp Przeziębienie w ciazy, macie jakieś pomysły jak sie leczyć? Ciąża, poród, połóg 29
applecrumble Nasze zdrowie, czyli porady na przeziębienie, choroby a także na ciążowe dolegliwości Dzieci urodzone w maju 2014 35
M Co na przeziębienie dla 8-latka? Początek szkoły 17
C Przeziębienie u 11 mięsięcznego dziecka Zdrowie 6
zabenka Przeziębienie Zdrowa mama 20
G przeziębienie w ciąży Dzieci urodzone w lipcu 2011 29
I Przeziębienie połączone z ząbkowaniem:( Zdrowie 10
S przeziębienie w ciąży- sprawdzone sposoby leczenia Ciąża, poród, połóg 147
dorom5 Czy przeziębienie (Gorączka) jest groźne dla płodu? Zdrowa mama 10
edytas coś na przeziębienie Dzieci urodzone w październiku 2005 3
M Przeziębienie :(( Zdrowe dziecko 33
T Przeziębienie - co robić? Dzieci urodzone w lutym 2006r. 24
A przeziębienie Dzieci urodzone w kwietniu 2006 112