reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przybieranie na wadze

Dołączył(a)
11 Sierpień 2015
Postów
1
jestem mama 3 miesiecznej dziewczynki. córcia jest karmiona tylko piersia i sie obawiam jej małymi przyrostami wagi. waga urodzeniowa 3540 w dniu wypisu 3280 jedenascie dni po wyjsciu ze szpitala waga 3500. W dniu 2 lipca czyli ok połtora miesiaca waga 4300 na dzien dzisiejszy 4800 obawiam sie ze to za mało:( córcia piers ciagnie srednio co 2,5-3 godziny po około 5 max 10 minut ale czesciej jest to 5 min nieraz jak chce ja przystawic czesciej to jest płacz nawet cyca do buzi nie wezmie i sie odgina . Nie jest jakos bardzo płaczliwym dzieckiem. Martwi mnie to ze tak mało rosnie dodam ze starszy syn który teraz ma 2 lata, miesiac tylko był na piersi pózniej na bebilonie pepti ze wzgledu na skaze białkowa tez gigantem nie jest zawsze jakos lekko ponizej 10 lub ok 25 centyla.
 
Ostatnia edycja:
reklama
przecież mała przybiera na wadze to nie masz się czym martwić innaczej by było gdyby traciła na wadze, nie martw się jak przybiera to znaczy że masz dobry pokarm i głowa do góry
 
Mnie także martwi waga synka. Masa urodzeniowa to 2880 i po 4 tygodniach waży 3370. Przez pierwsze 2tyg rósł jak na drożdżach, ale po skończeniu 2tyg zaliczył spadek w szpitalu, bo z powodu moich problemów z piersiami tam wylądowalismy i od tamtej pory mało przybiera.
 
nie ma co patrzeć w książki i podliczać- każde dziecko jest indywidualne i przybiera tyle ile wymaga tego organizm. Dziecko karmione piersią na żądanie będzie miało właściwe dla siebie przyrosty i nie ma co patrzeć, że na necie pisze inaczej albo, że koleżanki dziecko waży więcej. Dziecko może być drobnej budowy, np po mamie czy ogólnie po rodzicach, a naprawdę grube dziecko nie równa się zdrowe dziecko. Mój syn mimo iż urodził się z waga 2210 i spadł do 1990 w 6 miesiącu ważył już 8 kg, znajomej córa która urodziła się z wagą ponad 3 kg w 6 mcu wazyła 6 kg. Obydwoje są cali i zdrowi. Mój syn przystopował z wagą gdy zaczął raczkować (od 3 mcy waga przybywa mu w bardzo małym tempie) ale non stop się rusza. Ma 12 mcy i waży 9,5 kg i nie patrzę na to czy waży dobrze, czy mało czy dużo - dla mnie jest akurat, jest zdrowy, ma dużo siły i chęci do zabaw. I to jest dla mnie najwazniejsze.

Głowa do góry, karm dziecko i się nic nie przejmuj. Przybieranie na wadze u każdego dziecka wygląda inaczej. :tak:
 
Do góry