reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowanie mleka modyfikowanego

K

karo88*

Gość
mam pytanie czy dobrze przygotowuje mleko modyfikowane otóż najpierw wlewamy wodę z czajnika jest to woda bez kamienia wlewa tonik 90 ml do butelki wsypuje 3 płaskie łyżki mleka modyfikowanego potrząsa i następnie podgrzewam w podgrzewaczu do temperatury37 stopni dziewczyny czy dobrze to robię że może źle proszę was o fachową pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Hmmm a czy na opakowaniu mleka przypadkiem nie pisze jak powinno się je przygotować? Jak zajmowałam się dzieckiem koleżanki to na puszce MM wszystko było krok po kroku opisane i w tym przypadku mleko wsypywało się do wody ostudzonej do ok. 37 stopni. Po wymieszaniu można było od razu podawać.
reklama
Ja tam robilam ze wlewalam troche goracej wody rozpuscilo sie mleko modyfikowane i zimnej dolewalam
To źle robiłaś. Na opakowaniu każdego mleka jest napisane aby proszek dodawać do ciepłej wody nie gorącej ponieważ wtedy traci wartości.
Tak jak dziewczyny piszą wyżej najpierw woda CIEPŁA potem proszek bądź na odwrót i takie mleko nadaje się od razu do spożycia.
Ja zawsze miałam przygotowaną wodą którą tylko podgrzewałam do odpowiedniej temperatury, dodawałam proszek i gotowe.

Kluczowa jest woda nie może być za gorąca więc najpierw przygotowanie wody a dopiero potem mleko.
 
Hmmm a czy na opakowaniu mleka przypadkiem nie pisze jak powinno się je przygotować? Jak zajmowałam się dzieckiem koleżanki to na puszce MM wszystko było krok po kroku opisane i w tym przypadku mleko wsypywało się do wody ostudzonej do ok. 37 stopni. Po wymieszaniu można było od razu podawać.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry