reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost beta HCG

Dziewczyny proszę o pomoc. 17.06 beta 54, 20.06 beta 267, 22.06 beta 602 a dziś beta 1444 beta na początku miala piekny przyrost bo miedzy 1 a 2 prawie 200% ,między 2 a 3 ponad 100: a teraz nie cale 80%. Kurcze boje się bo 2 razy poroniłam. Biore duphaston i acard
 
reklama
mąż był by w szoku gdyby były to bliźniaki :) wiesz ja w tej ciąży co poroniłam to właśnie dzięki becie byłam pewna że coś jest nie tak a każdy ginekolog co u niego byłam to mnie uspokajał że napewno wszystko jest ok a ja wiedziałam swoje , była tylko jedna babeczka ginekolog która powiedziała że nie ma szans na szczęśliwe zakończenie. Ciężko to przeszłam dlatego tak działam od samego początku.
Wiesz beta daje pewność, że to ciąża i przyrost faktycznie mówi czy dobrze się rozwija. Ja dopiero w tej zrobiłam.... wcześniejsze test ciążowy , a ok 6-7 tydz lekarz. I wcześniej nikt mi nie kazał jej badać. W tej zrobiłam, bo czułam się inaczej na 5 dni przed miesiączką, test pokazał bladą kreskę i poleciałam na betę by raczej wykluczyć ;). A tam 22 🙊, zrobiłam po 72h i było 89, i to wszystko było przed spodziewaną @. Sprawdziłam przyrost w kalkulatorze i czekałam na wizytę. Trzymam kciuki.
 
Dziewczyny proszę o pomoc. 17.06 beta 54, 20.06 beta 267, 22.06 beta 602 a dziś beta 1444 beta na początku miala piekny przyrost bo miedzy 1 a 2 prawie 200% ,między 2 a 3 ponad 100: a teraz nie cale 80%. Kurcze boje się bo 2 razy poroniłam. Biore duphaston i acard
Wiesz co wydaje mi się, że jest ok, choć ja aż tak bardzo się nie znam. Wiem, że po osiagnięciu 1000 beta zwalnia i juz się nie sprawdza. A byłaś już u lekarza?
 
Wiesz co wydaje mi się, że jest ok, choć ja aż tak bardzo się nie znam. Wiem, że po osiagnięciu 1000 beta zwalnia i juz się nie sprawdza. A byłaś już u lekarza?
zgodzą się. Beta zwalnia już później. Jak już osiągnie 6000 to podwaja się co 72h-96h.

Wizyta u lekarza na tym etapie jeszcze nie ma sensu. Przy 1000 mamy dopiero pęcherzyk ciazowy. Wiadomo, można sprawdzić czy nie jest to ciąża pozamaciczna itp, ale wizyta tak szybko to zawsze stres ze nie ma zarodka, serduszka itp.

Ale beta rośnie prawidłowo. Już na tym etapie sprawdzanie przyrostu mija się z celem.
 
Dziewczyny proszę o pomoc. 17.06 beta 54, 20.06 beta 267, 22.06 beta 602 a dziś beta 1444 beta na początku miala piekny przyrost bo miedzy 1 a 2 prawie 200% ,między 2 a 3 ponad 100: a teraz nie cale 80%. Kurcze boje się bo 2 razy poroniłam. Biore duphaston i acard
Ale jak Ty to policzyłaś, że 80 %? Betę robiłaś po 3 dniach i tam przyrost musi być minimum 112 %. U Ciebie jest nawet trochę więcej.
Beta zwalnia,ale po 6000 a nie 1000. Przy takiej wartosci jeszcze dynamicznie wzrasta. Umów się do lekarza szybciej niż za 2 tygodnie. Przyrost jest trochę na granicy,więc warto wcześniej sprawdzić czy wszystko ok.
 
Ale jak Ty to policzyłaś, że 80 %? Betę robiłaś po 3 dniach i tam przyrost musi być minimum 112 %. U Ciebie jest nawet trochę więcej.
Beta zwalnia,ale po 6000 a nie 1000. Przy takiej wartosci jeszcze dynamicznie wzrasta. Umów się do lekarza szybciej niż za 2 tygodnie. Przyrost jest trochę na granicy,więc warto wcześniej sprawdzić czy

zgodzą się. Beta zwalnia już później. Jak już osiągnie 6000 to podwaja się co 72h-96h.

Wizyta u lekarza na tym etapie jeszcze nie ma sensu. Przy 1000 mamy dopiero pęcherzyk ciazowy. Wiadomo, można sprawdzić czy nie jest to ciąża pozamaciczna itp, ale wizyta tak szybko to zawsze stres ze nie ma zarodka, serduszka itp.

Ale beta rośnie prawidłowo. Już na tym etapie sprawdzanie przyrostu mija się z celem.
Byłam na wizycie w piatek bo skończył mi się duphaston,dr powiedział, że macica rozpulchniona, endometrium ładne. Kazał zrobić betę jutro, we środę i w piątek do niego przyjsc. Od wczoraj nie bolą mnie piersi czy to normalne ?bo już mam schizy po ostatnich poronieniach. Tzn dzis rano trochę bolały,ale przestaly. Za to bolą mnie plecy
 
Byłam na wizycie w piatek bo skończył mi się duphaston,dr powiedział, że macica rozpulchniona, endometrium ładne. Kazał zrobić betę jutro, we środę i w piątek do niego przyjsc. Od wczoraj nie bolą mnie piersi czy to normalne ?bo już mam schizy po ostatnich poronieniach. Tzn dzis rano trochę bolały,ale przestaly. Za to bolą mnie plecy
A to ze 80% to obliczał kalkulator hcg wpisałam wynik ze środy i soboty i wyszlo ze przyrost w normie 79.2%
 
Byłam na wizycie w piatek bo skończył mi się duphaston,dr powiedział, że macica rozpulchniona, endometrium ładne. Kazał zrobić betę jutro, we środę i w piątek do niego przyjsc. Od wczoraj nie bolą mnie piersi czy to normalne ?bo już mam schizy po ostatnich poronieniach. Tzn dzis rano trochę bolały,ale przestaly. Za to bolą mnie plecy
normalne. :) zarówno ból podbrzusza, pleców. Jak i piersi. Odetchnij! Robilas co w twojej mocy teraz tylko czekać na rozwój :)
 
Byłam na wizycie w piatek bo skończył mi się duphaston,dr powiedział, że macica rozpulchniona, endometrium ładne. Kazał zrobić betę jutro, we środę i w piątek do niego przyjsc. Od wczoraj nie bolą mnie piersi czy to normalne ?bo już mam schizy po ostatnich poronieniach. Tzn dzis rano trochę bolały,ale przestaly. Za to bolą mnie plecy
I w piątek nic nie było widać na USG? Może kiepski sprzęt. Ale moim zdaniem w piątek nawet przy mniejszej becie powinien być zarys pęcherzyka. Nie wiem tylko po co tyle razy robić ta betę. Nie widzę w tym sensu.
 
reklama
Do góry