reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania o rozszerzanie diety

Ania919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
33
Witam, drogie mamy czy mogłybyście podzielić się swoimi doświadczeniami o rozszerzaniu diety. A mianowicie interesuje mnie to jak długo tzn do którego miesiąca podawałyście najpierw mleko, a potem posiłek? Synek ma 8 miesięcy. Obecnie 2 stałe posiłki dostaje około 40 minut po kp. w ciągu dnia jakaś przekąska. Kiedy zaczęłyście zastępować kp na rzecz stałego posiłku? Tak wiem, ze kp na żądanie i mleko to podstawa do roku, ale kiedyś trzeb zacząć zastępować... I drugie pytanie: kiedy podałyście dzieciaczkom kanapkę z żółtym serkiem bądź wędliną? Możecie też powiedzieć jakie polecacie ;) Z góry dziękuję!
Pozdrawiam
 
reklama
Ja nie zastepowalam, samo sie przesuwalo, pora kolejnego karmienia po normalnym jedzeniu byla poprostu pozniej, tak z czasem ktores z tych "planowych" karmien znikalo. Co do sera i wedliny nie pamietam dokladnie ale napewno kolo 10 miesiaca juz bylo wyprobowane:)
 
ja po 6 miesiącu powoli wprowadzałam jeden posiłek, i były to kaszki głównie u nas akurat Helpa, bo ma dobry skład, same zboża, i do kaszki jakieś owoce sezonowe. Podawałam też warzywa w słupki pokrojone, coś pociapał, pobawił się i tyle haha. Dopiero póżniej z czasem oprócz kaszek i kp a to teraz podaję to co my jemy, oczywiście jemu niedoprawione ani nic, od warzyw starałam się zaczynać zielonych w miarę możliwości. A to też te musy 100% owoców, chyba tymbark takie ma
 
Witam, drogie mamy czy mogłybyście podzielić się swoimi doświadczeniami o rozszerzaniu diety. A mianowicie interesuje mnie to jak długo tzn do którego miesiąca podawałyście najpierw mleko, a potem posiłek? Synek ma 8 miesięcy. Obecnie 2 stałe posiłki dostaje około 40 minut po kp. w ciągu dnia jakaś przekąska. Kiedy zaczęłyście zastępować kp na rzecz stałego posiłku? Tak wiem, ze kp na żądanie i mleko to podstawa do roku, ale kiedyś trzeb zacząć zastępować... I drugie pytanie: kiedy podałyście dzieciaczkom kanapkę z żółtym serkiem bądź wędliną? Możecie też powiedzieć jakie polecacie ;) Z góry dziękuję!
Pozdrawiam
U mnie kp zastapilo posilek w momencie kiedy widzialam, ze zjada duza porcje czyli ok 120-150ml. Wtedy traktowalam to jak posilek i nie podawałam piersi przez kolejne 2h mniej wiecej. U nas to bylo ok 8go miesiaca.
A kanapke to moja córka zjadla chyva jak miala gdzies 3,5 roku. Wczesniej nie bylo.mowy o tym, zeby kanapka była kanapką. Serek czy szynka zawsze osobno i chlebek osobno.
 
Do góry