reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do mam dwulatków - rysunki.

reklama
Moja nazywa koło, kwadrat (kadaat) i owal, ale ostatnio jak sie okazalo rozpoznaje jeszcze trojkat, prostokat, romb, trapez i gwiazde (tzn szuka i przynosi, jesli poprosze o ktorys) - dosc mocno mnie zaskoczyla, ale to pewnie dlatego, ze jakos lubi ksztalty, ma 2 skrzynki do wrzucania i sie bardzo czesto cche tym bawic, wiec siedzimy nad nimi codziennie :). jesli chodzi o porownania to widzialam to tlyko na przykladzie kwadratu - obie zabawki maja ta figure, wiec przyniosla mi oba kwadraty i "gadala" z wielka radoscia jakby odkryla ameryke ;)

CO do rysowania - rysuje tylko maziaje, kropki i kola (tzn mowi, ze to kolo, ale trzeba troche dobrej woli, zeby je tam dojrzec ;) Palcem widzialam ze wodzi tez po kole (w ksiazce z ksztaltami), a inne - przyznam szczerze, nie wiem, chyba nie.
 
Witam serdecznie.
Moja prawie 2,5 letnia córeczka rozpoznaje trójkąt i koło. Przy kwadracie i prostokącie się zniechęca i nie odróżnia ich zupełnie.Czasami wskaże jej poprawnie,ale można to uznac za przypadek :tak:
A jeśli chodzi o rysunki to w wieku 2 lat malowała tak...


DSC00794.jpgDSC00796.jpg

A to maluneczek sprzed około 3 tygodni.

DSC00989.jpg

Myśle, że malując "kotka" sygerowała sie rysunkiem DINA z logo znajdującym na kartce, ale i tak uważam, ze ładnie sobie poradziła.
pencil.png
 
Wielkie dzięki za odpowiedzi maks_olo, zyta i zatroskanamama :) Były bardzo pomocne!

Mam jeszcze pytanie odnośnie rozpoznawania przez dwulatka kształtów - czy rozpoznaje jakieś? Czy potrafi je nazwać? Czy wie co to trójkąt, kwadrat lub koło? Czy gdyby pokazać mu kwadrat i poprosić, żeby znalazł inny kwadrat wśród jakichś przedmiotów, to sobie poradzi czy raczej to jeszcze o wiele za wcześnie na takie wyczyny?

Mój synek ma sorter zegar i tam sa trójkąty , koła , kwadraty i pieciokąty.
łapie trójkąt od razu wsadza gdzie trzeba , jak mu mówie że tu ma być trójkąt to go weźmie , to samo w sorterze mamy fisher price garnuszek , jak powiem że serduszko to weźmie .
Ale nalezy tu wziąść pod uwagę że te zabawki ma bardzo długo i długo się nimi bawimy .
Z nowymi myślę , gdyby np byly inne kolory większe trójkaty itp mógłby zgłupieć , tak mi się wydaje .
Nie wiem czy Cię to zainteresuje ale poznaje też sporo kolorów ( wiek w suwaczku )
dziś malowaliśmy farbkami ( odbijalismy raczki ) pokazał jak go poprosiłam czerwony , niebieski , zielony , na różowy mówi Ola ( bo siostra ma sporo różowego np w ubrankach he he ) .
w sumie mało mówi , ale jak się go prosi pokaże .
Rozumie polecenia typu : podaj czerwony samochodzik ,
testu ze szlaczkiem nie robiłam ,ale myslę że sobie nie poradzi .
Ale moze wymyśl coś własnie z kolorami.
 
Ostatnia edycja:
Witam serdecznie.
Moja prawie 2,5 letnia córeczka rozpoznaje trójkąt i koło. Przy kwadracie i prostokącie się zniechęca i nie odróżnia ich zupełnie.Czasami wskaże jej poprawnie,ale można to uznac za przypadek :tak:
A jeśli chodzi o rysunki to w wieku 2 lat malowała tak...


Zobacz załącznik 295105Zobacz załącznik 295106

A to maluneczek sprzed około 3 tygodni.

Zobacz załącznik 295107

Myśle, że malując "kotka" sygerowała sie rysunkiem DINA z logo znajdującym na kartce, ale i tak uważam, ze ładnie sobie poradziła.
pencil.png

Nasz naprawdę wyjątkowo uzdolnione dziecko.

jeżeli masz ochotę to prześlę ci tabelkę z rozwojem motoryki małej i dużej u dzieci w okresie 1,2 i 3 roku życia. Tam jest wszystko opisane co dziecko przeciętnie rozwijające ma opanowane. Tylko wyślij mi na priv swojego maila.
 
reklama
W wieku 21 mies rysowała kolo, potrafiła narysował buzie we właściwym miejscu, oczy i zaznaczyć gdzie sa uszy, potrafila takzze narysować falista wodę. Z figur rozpoznaje kwadrat, kolo, trojkat gwiazde, prostokat i serce.

Tak kilka miesięcy temu wyglądało rysowanie misia

YouTube - Pola rysuje misia

wodzenia po ksztaltach nie próbowałam bo na to nie wpadłam, ale spróbuję, chyba ze pod to podchodzi obrysowanie reki czy nogi, bo to robi namiętnie.
 
Do góry