reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o TSH

Dołączył(a)
28 Grudzień 2021
Postów
13
Hej,
Od jakiegoś czasu staram się o dziecko i w związku z tym była konieczność zredukowania poziomu TSH - pierwotnie miałam w normie 3,2 ale dla kobiet planujących ciążę to za dużo. Endokrynolog zalecił mi dość wysoka dawkę Letroxu- połówka z 75 i po 6 tygodniach stosowania mój wynik spadł dużo poniżej normy teraz wyszła mi nadczynność TSH 0,03.
Czy któraś z Was miała taka sytuację?
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi. W czwartek mam wizytę u endokrynologa. Póki co te 3 dni odstawiam lek, żeby się dalej nie zbijało. TSH 0,03 to duża nadczynność. Zobaczymy co zaleci lekarz. Ta dawka była dla mnie zbyt duża :(
U mnie przy praktycznie takiej samej sytuacji lekarka kazała odstawić na kilka dni (czy nawet tydzień, już teraz nie pamiętam), a później brałam mniejszą dawkę. Z 50 zmieniła na 25, a jak się ciągle utrzymywał tak niski wynik, to miałam 12,5.
 
reklama
Ja od poniedziałku odstawiałam... ze względu na mega złe samopoczucie, momentami aż ciężko mi się oddychało... Będę prosiła lekarkę o zmniejszenie dawki do 12,5 tylko w takim przypadku musiałaby mi zmienić lek z Letroxu na Euthyrox, bo tutaj tylko jest możliwa ta dawka 12,5. Ja zażywałam Letrox 37,5 przez 6 tyg. i tak drastycznie mi się zbiło.
 
Miałam identyczny wynik :) lekarz powinien zacząć od mniejszej dawki i stopniowo ją zwiększać po kontrolnych badaniach, zaczynałam od eutyroxu 25, później zwiększył na 37,5 teraz przyjmuje 50 i było idealnie wynik w okolicach 1. Zaszłam w ciążę (jestem już na końcówce) przyjmowałam cała ciążę taka dawkę i wszystko było ok ostatni wynik 0,7.

Umów się na konsultacje, zapewne zmiana dawki pomoże :)
 
Miałam identyczny wynik :) lekarz powinien zacząć od mniejszej dawki i stopniowo ją zwiększać po kontrolnych badaniach, zaczynałam od eutyroxu 25, później zwiększył na 37,5 teraz przyjmuje 50 i było idealnie wynik w okolicach 1. Zaszłam w ciążę (jestem już na końcówce) przyjmowałam cała ciążę taka dawkę i wszystko było ok ostatni wynik 0,7.

Umów się na konsultacje, zapewne zmiana dawki pomoże :)
Dzięki, tak, dawka była zbyt duża. Liczę, że trafię na dobrego specjalistę. A może któraś z Was jest z Krakowa i mogłaby kogoś sprawdzonego polecić? Ja znowu zapisałam się "w ciemno" i nie wiadomo na jakiego endo znów trafię. Z góry dziękuję:)
 
Dzięki, tak, dawka była zbyt duża. Liczę, że trafię na dobrego specjalistę. A może któraś z Was jest z Krakowa i mogłaby kogoś sprawdzonego polecić? Ja znowu zapisałam się "w ciemno" i nie wiadomo na jakiego endo znów trafię. Z góry dziękuję:)

Niestety nie mój region :) ale polecam poszukać na znanylekarz, chociaż ja teraz chodzę do Gin - endo i sobie bardzo chwale za jedną wizyta dwa tematy "ogarnięte" :)
 
Hej,
Od jakiegoś czasu staram się o dziecko i w związku z tym była konieczność zredukowania poziomu TSH - pierwotnie miałam w normie 3,2 ale dla kobiet planujących ciążę to za dużo. Endokrynolog zalecił mi dość wysoka dawkę Letroxu- połówka z 75 i po 6 tygodniach stosowania mój wynik spadł dużo poniżej normy teraz wyszła mi nadczynność TSH 0,03.
Czy któraś z Was miała taka sytuację?
Ja mialam starając się miałam 5.8 został mi przepisany letrox 50 po 2 mc spadł do 0,3 zaszłam w ciaze zrobiłam wynik i bum 5.8 . Właśnie biorę 75 mam nadzieje zr to zejdzie jak najszybciej jestem w 8 tyg porażka z tym tsh
 
Niestety nie mój region :) ale polecam poszukać na znanylekarz, chociaż ja teraz chodzę do Gin - endo i sobie bardzo chwale za jedną wizyta dwa tematy "ogarnięte" :)
Tego poprzedniego endo miałam przez portal znany lekarz i miał praktycznie same pozytywne opinie- u mnie niestety nie trafił z dawką, ale może ta druga endo (też z tego portalu) będzie lepsza, mam nadzieję :)
 
Ja mialam starając się miałam 5.8 został mi przepisany letrox 50 po 2 mc spadł do 0,3 zaszłam w ciaze zrobiłam wynik i bum 5.8 . Właśnie biorę 75 mam nadzieje zr to zejdzie jak najszybciej jestem w 8 tyg porażka z tym tsh
Trzymam kciuki, żeby Ci zszedł do dobrego poziomu:) Wszystko będzie dobrze.
Gratuluję ciąży🥰
U mnie zdecydowania za nisko spadł, ale mam nadzieję, że da się odpowiednio skorygować.
 
Hej,
Jak u Was dziewczyny z tym TSH?
U mnie nadal porażka :(
Lekarz- endokrynolog polecił mi odstawić całkowicie Letrox do czasu aż TSH nie podniesie się do 2,5. I wtedy stosować dawkę do 12,5 Euthyrox.
Pierwotnie miałam TSH 3,2, po leczeniu Letrox spadło do 0,03. Odstawiłam Letrox na miesiąc i dziś zrobiłam ponownie badania... TSH zamiast się wyrównywać - jak mówiła ta endokrynolog, spadło jeszcze bardziej- teraz mam 0,01. Może zbyt drastyczne było odstawienie (dawka letrox 37,5). Jestem załamana... :( znowu czeka mnie szukanie endokrynologa...i znowu nie wiadomo na kogo trafię. Była niedoczynność (lekka) teraz pogłębia się nadczynność :(
Na szczęście inne badania w normie.
 
reklama
Hej,
Jak u Was dziewczyny z tym TSH?
U mnie nadal porażka :(
Lekarz- endokrynolog polecił mi odstawić całkowicie Letrox do czasu aż TSH nie podniesie się do 2,5. I wtedy stosować dawkę do 12,5 Euthyrox.
Pierwotnie miałam TSH 3,2, po leczeniu Letrox spadło do 0,03. Odstawiłam Letrox na miesiąc i dziś zrobiłam ponownie badania... TSH zamiast się wyrównywać - jak mówiła ta endokrynolog, spadło jeszcze bardziej- teraz mam 0,01. Może zbyt drastyczne było odstawienie (dawka letrox 37,5). Jestem załamana... :( znowu czeka mnie szukanie endokrynologa...i znowu nie wiadomo na kogo trafię. Była niedoczynność (lekka) teraz pogłębia się nadczynność :(
Na szczęście inne badania w normie.
Z tego co mi mówiła moja endo, to tzw. Czas połowicznego rozpadu związku zawartego w lekach na niedoczynność to ok 21 dni. Podejrzewam, że jeszcze Cię "trzyma" ilość leku, jaką dostarczyłaś. Za 2-3 tygodnie już powinno powoli rosnąć.

Co ile masz kontrolować Tsh? Jakies jeszcze badania zlecil Ci lekarz (ft3, ft4, antyTpo, antyTg)?
 
Do góry