reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o wielkość dziecka

Datusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2019
Postów
20
Hej Mamusie :)
Jestem w 6 miesiącu ciąży. Termin mam na marzec i napewno będę mieć cesarskie cięcie. To jest już pewne. Do szpitala ma 70 km i raczej w szpitalu będę już sporo przed terminem. Zaczynam kompletować wyprawkę i zastanawiam się czy wogle kupować rozmiar 56. Ale skoro cesarka może być sporo wcześniej to dziecko w 62 mi się utopi... Kupić 56 tylko do szpitala czy więcej ubranek? Bo skoro poród będzie wcześniej to dziecko chyba aż tak nie zdąży urosnąć. Ile miały wasze dzieci urodzone np w 36tc czy 37tc?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja też bym kupiła trochę ciuszków na 56. Nie za dużo, ale jednak więcej niż tylko do szpitala. Córka urodziła się w 38 tygodniu, miała 53 cm - koło miesiąca chodziła w rozmiarze 56. Syn urodził się w 36 tygodniu, z wagą 3330, też ok. 53 cm - też koło miesiąca chodził w 56, może ciut krócej bo on bardzo szybko przybierał na wadze.
Moja córka urodziła się w 41 tc i czasami ciuszki 56 były na nią za duże. Ważyła 3450 i 55 cm. Więc moim zdaniem powinnaś kupić więcej z rozmiaru 56 niz tylko do szpitala. Oczywiście wszystko zależy od tego jak duże urodzi się dziecko.
Cesarki wykonuje się zazwyczaj po 37 tc. Raczej tak 38-39 tc.
 
Hej. Moja córka się urodziła w 39 tygodniu ale była malutka bo miała hipotrofię, urodziła się z wagą 2645g i 51cm czyli mniej więcej tyle co dziecko w 36 tygodniu. W rozmiarze 56 pływała. Myślę, że to zależy jak duże będzie dziecko teraz jeszcze ciężko powiedzieć skoro termin na marzec. Jeszcze przez jakiś czas w domu też rozmiaru 56 używałam.
 
Nie wiadomo jakie duże będzie dziecko. Moje pierwsze dziecko urodzone w 38 tyg miało 4100 drugie w 40 tygodniu 4500 a trzecie w 39 tyg 4600 nie ma reguły. Ja bym kupiła więcej w rozmiarze 56
 
Hej Mamusie :)
Jestem w 6 miesiącu ciąży. Termin mam na marzec i napewno będę mieć cesarskie cięcie. To jest już pewne. Do szpitala ma 70 km i raczej w szpitalu będę już sporo przed terminem. Zaczynam kompletować wyprawkę i zastanawiam się czy wogle kupować rozmiar 56. Ale skoro cesarka może być sporo wcześniej to dziecko w 62 mi się utopi... Kupić 56 tylko do szpitala czy więcej ubranek? Bo skoro poród będzie wcześniej to dziecko chyba aż tak nie zdąży urosnąć. Ile miały wasze dzieci urodzone np w 36tc czy 37tc?
Córka urodzona w 36+6 miała 53cm. Tydzień chodziła w 56
 
Hej Mamusie :)
Jestem w 6 miesiącu ciąży. Termin mam na marzec i napewno będę mieć cesarskie cięcie. To jest już pewne. Do szpitala ma 70 km i raczej w szpitalu będę już sporo przed terminem. Zaczynam kompletować wyprawkę i zastanawiam się czy wogle kupować rozmiar 56. Ale skoro cesarka może być sporo wcześniej to dziecko w 62 mi się utopi... Kupić 56 tylko do szpitala czy więcej ubranek? Bo skoro poród będzie wcześniej to dziecko chyba aż tak nie zdąży urosnąć. Ile miały wasze dzieci urodzone np w 36tc czy 37tc?
A dlaczego cc az tyle wczesniej? Ja bede miala 10dni 14 dni wczesniej max..moje 3 cc..pytam z ciekawości
 
Moja urodziła się w 40 tyg ,3870 i 59 cm ,od początku 56 ,a teraz po 2 miesiącach 62 ,wszystko zależy jakie będzie twoje dziecko ,koleżanka urodziła 39 tc i coreczka miała 2600 więc w 50 ubiera, nie ma reguły
 
reklama
Ja też bym kupiła trochę ciuszków na 56. Nie za dużo, ale jednak więcej niż tylko do szpitala. Córka urodziła się w 38 tygodniu, miała 53 cm - koło miesiąca chodziła w rozmiarze 56. Syn urodził się w 36 tygodniu, z wagą 3330, też ok. 53 cm - też koło miesiąca chodził w 56, może ciut krócej bo on bardzo szybko przybierał na wadze.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry