reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie

Marzena:)

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2021
Postów
16
Dzień dobry:-)
Mam pytanie!!
Mam w domu późnego wcześniaka z rusznymi wadami.. Poszukuję dobrego okulisty z podejściem do dziecka..
Synek ma 8-miesięcy i boi się lekarzy..
 
reklama
Ale to że się boi w dużej mierze jest wina Twojego podejścia. Dzieci "czują" emocje rodziców.

Może napisz chociaż z jakiego rejonu jesteś, to wówczas ktoś coś podpowie. Ewentualnie zostaje czytanie opinii na znanylekarz.pl
 
Dzień dobry:-)
Mam pytanie!!
Mam w domu późnego wcześniaka z rusznymi wadami.. Poszukuję dobrego okulisty z podejściem do dziecka..
Synek ma 8-miesięcy i boi się lekarzy..
A jakie miasto? Albo rejon? Bo jak jesteś z Karpat, a ktoś Ci poleci z Gdańska to chyba bez sensu. ;)
 
Ale to że się boi w dużej mierze jest wina Twojego podejścia. Dzieci "czują" emocje rodziców
Tu się akurat nie zgodzę. Skąd wiesz jakie autorka ma podejście? Ja z moim synem jak chodzę do lekarzy to też jest płacz, bo się boi mimo to, że ja zawsze jestem spokojna. Nie każde dziecko lubi jak obce osoby podchodzą do niego, tym bardziej jak zaglądają np w oczy czy gardło
 
Tu się akurat nie zgodzę. Skąd wiesz jakie autorka ma podejście? Ja z moim synem jak chodzę do lekarzy to też jest płacz, bo się boi mimo to, że ja zawsze jestem spokojna
Ja lub mój gdy idziemy do lekarza z synkiem, to jesteśmy spokojni i opowiadamy synkowi co lekarz będzie robił.. A mimo tego synek płacze..
 
Ja lub mój gdy idziemy do lekarza z synkiem, to jesteśmy spokojni i opowiadamy synkowi co lekarz będzie robił.. A mimo tego synek płacze..
To jest małe dziecko i jeszcze nie rozumie co się dookoła niego dzieje dlatego tak reaguje. Mój syn ma dwa lata i po tym jak pani doktor na początku zeszłego roku zajrzała mu do gardła, to zapamiętał sobie to, i jak już tylko wchodzimy do przychodni jest płacz mimio to, że pani doktor ma podejście do dzieci i ja też nie denerwuję się przed wizytami z synem u niej
 
Nie przesadzaj, że we Wrocławiu jest aż tak źle.
Nawet po wpisaniu w google: "okulista wcześniak wrocław" to się pojawia się trochę odnośników np. Link do: Poradnia okulistyczna dla wcześniaków - Retinopatia Wrocław | OOK Spektrum

A co się dzieje z oczkami? Synek był w inkubatorze? Późny wcześniak - tzn. z którego tygodnia??

PS. Mój syn jest 35t1d ;) Także rozumiem zamartwianie się.
 
reklama
To jest małe dziecko i jeszcze nie rozumie co się dookoła niego dzieje dlatego tak reaguje. Mój syn ma dwa lata i po tym jak pani doktor na początku zeszłego roku zajrzała mu do gardła, to zapamiętał sobie to, i jak już tylko wchodzimy do przychodni jest płacz mimio to, że pani doktor ma podejście do dzieci i ja też nie denerwuję się przed wizytami z synem u niej
No niestety u nas było inaczej.. Jakoś w listopadzie synek miał szczypienie, i jak był badany przez naszą Panią doktor to synek ją opsikał. A pani doktor zamiast spokojnie do krzyknęła na synka, i miała pretensjie że nasz syn nie potrafi się zachować... obawiam się że to przez ten krzyk..
 
Do góry