reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanko młodej mamy

Dołączył(a)
19 Luty 2009
Postów
1
Witam,
mam pytanko ponieważ jest to moje pierwsze dziecko:).
Mój synek ma dopiero 10 dni. Zaniepokoiła mnie jego skórka, mianowicie schodzi (odstaja kawałki skórki). Czy to normalne? Na początku na rączkach, później na buzi a teraz na nóżkach.
Mam też drugie pytanko. Mianowicie dziecko napina się mocno . Myślę że jest to spowodowane problemem z gazami ponieważ jak nieraz sobie "pierdnie" to widać na jego buzi wielką ulgę:)
 
reklama
Mojemu synkowi tez schodzila skora z lapek na samym poacztku pozniej przestala a z twarzyczki mu schodzila bo mial za sucha kremi 2 razy dzien wszytko zalatwil. A jak z nozek tesh schodzi to moze sprobuj czesciej natluszczac?
 
wszystkie maleństwa tak mają ponieważ skóra w naszych brzuszkach była mokra potem były mazie płodowe tezją natłuszczały a teraz schodzi pierwsza skóra mi lekarka kazała ją przy karzdej zmianie pieluszki smarować oliwką i naprawdę pomogło:tak::tak::tak::tak: co do napinania się to jeżeli karmisz pierią to pij herbatkę koperkową a jeżeli jest na mleku sztucznym to przepajaj koperkiem i rumiankiem lbo kup herbatkę hipp ułatwiającą trawienie i zależnie od sposobu karmienia pij ty albo dzidzia:tak:pozdrawiam
 
co do łuszczącej skórki polecam kąpiele w oilatum, naprawdę pomaga. oliwka u nas nie przyniosła takiego efektu, a tu wystarczy tylko kąpiel w tym specyfiku bez konieczności natłuszczania po.
jeśli chodzi o bączki to herbatki- koper albo rumianek, a reszta należy już do malucha... musi się ponapinać żeby "urodzić" kupkę :-)
 
samo oilatum na ten łuszczący się naskórek raczej nie pomoże, tylko własnie delikatne oliwkowanie w tych miejscach przynajmniej dwa razy dziennie, przynajmniej u nas to zadziałało i to w ciągu kilku dni, co do napiniania, to już wcześniej wszystko dziewczyny napisały, więc nie będę powtarzać.
 
Mojej niuni tak skóra schodzila na stópkach i na dłoniach.Fajnie sie sprawdził krem dla niemowląt Ziajka.U nas akurat lepiej niż oliwka.Pozatym tak jak dziewczyny pisały możesz używać oilatum albo Balneum Hermal żeby uelastycznić skóre.
 
ja juz spotkalam sie dwa razy z opinia lekarzy(raz w szpitalu i raz w przychodnie) ze oliwka wcale tak wspaniale nie natluszcze, kiedy mojemu malemu schodzila skorka lekarka polecila mi linomag zielony i pomoglo :)
 
OILATUM LUB INNY PŁYN JA UZYWAM JESZCE KREMU NIVEA BABY SOS HIPOALERGICZNY . jEST REWELACYJNY. MUSISZ TYLKO SAMA DOBRAC SOBIE ODPOWIEDNI. POZDARWIAMY
 
Hej jeśli chodzi o złuszczającą się skórkę to mój synuś też tak miał najwięcej na nóżkach, podobno to przez to, że miałam przechodzoną ciążę, w każdym razie smarowałam oliwką i przeszło,



 
reklama
Lidi urodziła się z łuszczącą się skórką, ale sama oliwka nie pomagała ,oilatum też nie bardzo. Najlepsza okazała się emulsja do kompieli emolium,a do pupki używamy maści zapisanej przez panią doktor (z euceryną) lub linomagu.
 
Do góry