reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rana po cesarce - ropa :(

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Hej
Jestem 3 miesiące po cesarce. Dziś zauważyłam, że na środku rany jest niewielka ropa. Nie boli mnie to, nie sączy się, po prostu jest jakby pod skórą. Co to może oznaczać ? Czy któraś z Was tak miała ? :sad:
 
reklama
Ale z którego miejsca? Tak na końcu, gdzie nitki wychodziły?
Nie masz temperatury?
Ja bym na wszelki wypadek pokazała dla swojego ginekologa. Po 3 miesiącach to już powinna być w miarę zagojona blizna.
 
Jesteś pewna, ze to ropa? Masz zaognienie dookoła tego miejsca?
Możesz udać się do lekarza pierwszego kontaktu/ swojego rodzinnego lub ginekologa to oceni stan blizny.
Też mogłaś mieć nierównomierne szycie i wybrzuszył się fałdek skóry w miarę jak skóra brzucha wiotczeje i wydaje się cienka przypominająca wypełnienie z ropą. To oczywiście tylko gdybanie, bo nie widzimy tego, ale w razie niepokoju pokaż to lekarzowi :)
 
Jesteś pewna, ze to ropa? Masz zaognienie dookoła tego miejsca?
Możesz udać się do lekarza pierwszego kontaktu/ swojego rodzinnego lub ginekologa to oceni stan blizny.
Też mogłaś mieć nierównomierne szycie i wybrzuszył się fałdek skóry w miarę jak skóra brzucha wiotczeje i wydaje się cienka przypominająca wypełnienie z ropą. To oczywiście tylko gdybanie, bo nie widzimy tego, ale w razie niepokoju pokaż to lekarzowi :)
W sumie nie mam pewności, że to ropa, ale tak wygląda. Jest po prostu rana, normalnie wyglądająca i na niej takie właśnie małe wybrzuszenie z jakby ropą
 
Pokaż to lepiej lekarzowi. Takie sprawy lepiej skonsultować. Jeśli to faktycznie ropa to być może trzeba jej pomóc wydostać się na zewnątrz. Dobrze, że nie masz temperatury - bo mogłoby to oznaczać stan zapalny.
 
W sumie nie mam pewności, że to ropa, ale tak wygląda. Jest po prostu rana, normalnie wyglądająca i na niej takie właśnie małe wybrzuszenie z jakby ropą
A to nie szew?
U mnie krócej po cc, ale gulki w bliźnie i pod skórą tuż obok, białe albo czarne, to szwy rozpuszczalne i wygląd tych miejsc zmienia się w czasie.
Jeśli Cię to coś niepokoi, to jednak pokaż się lekarzowi albo położnej, jeśli masz jakąś sensowną.
 
A to nie szew?
U mnie krócej po cc, ale gulki w bliźnie i pod skórą tuż obok, białe albo czarne, to szwy rozpuszczalne i wygląd tych miejsc zmienia się w czasie.
Jeśli Cię to coś niepokoi, to jednak pokaż się lekarzowi albo położnej, jeśli masz jakąś sensowną.
No nie, to jest takie żółtawe :( eh, muszę czekać do poniedziałku i pójdę do ginekologa
 
reklama
Idź do lekarza.Koniecznie. Ja w pierwszej ciąży krwawilam 2 miesiące. Dostałam antybiotyk i nic nie pomagało. Okazało się, że zostawili mi kawałek łożyska. Każde dziwne objawy trzeba sprawdzać natychmiast.
 
reklama
Do góry