reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Retinopatia

reklama
Witamy :)
Nasz synek juz pożegnal się z okularkami,troche szkoda,bo było mu do twarzy z nimi.Wszyscy na niego mówili "profesorek" :)
Przeszlismy na szkła kontaktowe. jedno -10 a drugi -3 , długo czekaliśmy na sprowadzenie soczewek,ponad miesiąc no i musimy się przyzwyczaic do zakładania.
Pierwsze założenia u okulistki wprowadziło ją w zaskoczenie i zachwyt.Pawełek bardzo grzecznie siedział i dał sobie bez problemu założyć,a ona była przygotowana na płacz,kopanie wyrywanie itd. "zlote dziecko" powiedziała :).
W domu też narazie poszło bezproblemowo chociaż ja boję sie zakładać i ściagać,robi to moja żona (może bardziej odważna :) ).No i są to spore koszty soczewki i płyny,ale konieczne,bo okularki nie korygowały tak dobrze jak szkła.Może Pawełek dopiero od wczoraj widzi dokładnie świat obydwoma oczami? Narazie jestesmy pełni obaw, czy bedzie je lubiał,czy nie zgubi gdzieś itp.Ale jestesmy dobrej mysli :)
Później wkleimy zdjecia "nowego" Pawełka :)
Pozdrawiamy.
 
Miller - ekstra, że macie soczewki. a jakiej firmy? ja chodziłam przez 10 lat w soczewakch. uważajcie na zabrudzenia soczewki, bo bardzo łatwo tworzą się stany zapalne oczu. i wtedy przymusowa przerwa w noszeniu soczewek.
na pewno widzi świat lepiej, bo przecież w okularach różnica między jednym okiem a drugim może być 3 dioptrie.
 
Kasiu, soczewki mamy firmy Ciba vision night&day miesieczne.na noc zdejmujemy a rano zakładamy,narazie bezproblemowo.Pawełek ma troszke zaczerwienione oczka i troszke podpuchnięte,ale może musi się przyzwyczaić do nich.W kazdym razie chetnie je zakłada.Bardzo uważamy,żeby ich nie pomylić,bo "na oko" są nie do odróżnienia. Podobno jest jakas refundacja na soczewki z powodu duzej anizometropii, tylko lekarze strajkują i nie możemy sie nic dowiedzieć.
Masz duże doświadczenie z soczewkami,czy zakrapialas oczy,gdy soczewki były zbyt suche ?
 
Miller - super, że macie CIBY. dla mnie to najlepsze soczewki. a w nfz nie możecie uzyskać inforamacji? a z pfron przy orzeczeniu o niepełnosprawności nie dają jakiegoś dofinansowania?
jak miałam sucho na oczach to zakraplałam sobie płynem do mycia soczewek. nie wiem czy są jaieś kropelki.
a co do zaczerwienienia - może przyzwyczajajcie oczka powoli - po kilka godzin dziennie i zwiększać stopniowo?
po zdjęciu soczewki oglądajcie ją bardzo dokładnie coby nie przyczepił się jkiś pyłek piasku i niepotrzebnie nie rysował rogówki.
odbudowa rogówki jest długotrwała.
 
Z soczewkami idzie nam całkiem dobrze, nie ma większych problemów. :szok:Pawełek jest grzeczny tak przy zakładaniu jak i przy ściąganiu soczewek chociaż dzisiaj wydarzył sie mały wypadek i Pawcio zgubił jedną i nawet nie zauważyliśmy kiedy i gdzie :baffled: ale na szczęście mamy kupione na trzy miesiące i wzięliśmy z następnego miesiąca. Czy soczewkę można tak łatwo zgubić??
Kaśka76 mamy pytanie co to są te "obejmy na oczka" na czym to polega ??
I jeszcze pytanie jak widać gdy soczewka jest na lewej stronie tzn.żle założona czy widzenie jest tak jak za mgłą bo Pawełek nam tego nie powie a bardzo sie boje zeby nie pomylić strony i czy to jest tragedia jak pomylę ??
 
Miller - obejmy to jest takie coś zakładane na gałkę coby wada ie postępowała. a lewa strona soczewki - poznasz ją po leciutko wywiniętych brzeżkach na zewnątrz. ja jak założyłam soczewkę na lewą stronę bardzo często mrugałam, bo mi po prostu przeszkadzała. a co zgubionej soczewki - może była na lewej stronie i się "wyślizgnęła" z gałki. soczewkę można zgubić w super expresowym tempie - niestety.
a jak nosi soczewki to mówi Wam, że mu coś na oczku przeszkadza czy zaakcpetował już soczki-oczki swoje?
 
reklama
Kaśka76 nie, nic nam nie mówi żeby mu coś przeszkadzało albo że gorzej widzi stąd nasze pytania jak to jest gdy sie je ma na oczach bo my nie mamy doświadczenia ze szkłami. A jeśli chodzi o moje pytanie dotyczące lewej strony soczewki to chodziło mi o to jak sie widzi przez lewą strone??czy sie wogóle widzi?? bo nie wiem czy Pawełek nam to powie..
 
Do góry