reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczek

Moje dziecko ma w ogóle przrąbane, bo ja nawet owoców nie za dużo daję. Warzywa i kasze, to u nas podstawa. Owoce ,to głównie jabłko, gruszka, niesiarkowane suszone morele, maliny, ale max 130 g dziennie i sporadycznie soczek jakiś, ale raczej woda. No przerąbane ma:-D Ale jak dostanie sok zamiast wody, to się krzywi, wypije, ale nie z taką radością jak wodę, więc na roczek do picia też wodę dostanie:tak:

Aestima, masz bardzo fajne podejscie do karmienia dzieci, szczegolnie jesli chodzi o wode do picia i unikanie slodyczy. Ja przy pierwszym dziecku tez tak chcilam ale nie wyszlo, moze teraz bedzie inaczej. :)
Mam prosbe, chyba ze juz to gdzies wczesniej pisalas, a ja nie jestem za bardzo na biezaco ;), ale czy moglabys napisac jak mniej wiecej wyglada Wasz jadlospis dzieny, jakie kaszki etc Ja narazie swoja core (skonczyla 7 miesiecy) karmie głownie piesia i wiem ze musze cos wprowadzac, ale bylo kilka prob a ona tak woli cyca :) Bede wdzieczna :D:D:D:D
 
reklama
kochana, na dzień dzisiejszy:
rano po obudzeniu - ok 7 kaszka holle jaglana i 1 łyzka holle orkiszowej
9.30 jabłka- gotuję mus z suszoną, niesiarkowaną morelą lub jabłuszka surowe na tarce ścieram, czasem dodaję mrożone ekomaliny, czasem cynamon, czasem słoik... ( jak nie mam czasu)
12.30 obiad- gotuję przeróżne zupy warzywne
15. 30 cyc
17:00 jakaś przegryzka- ugotowane warzywka, żółtko, bułki kawałek, kasza jaglana z jabłkiem a czasem nic, bo mały nie jest głodny...
19:00 cycek+ mm
do picia woda, przegryza chrupki i ryżowe krążki.
:-)
 
U nas tort będzie dla rodziny, nie solenizantki. Ale zdjęcie z jedną świeczką obowiązkowe! A dla Marysi zrobię jakiś pyszny mus owocowy.
I może faktycznie zrobimy normlanie u nas w domu, ale nie na obiad tylko na tort i jakieś sałatki? To niezły pomysł!
 
Traschka - u nas zdjęcie też musowo, oczywiście elegancka kreacja. I może filmik okolicznościowy będzie czym...
Aestima - patrząc na menu Miesia to Wy wcześnie i suto zaczynacie, i dużo cyca - u nas tylko jako popitka w dzień - jeśli jestem - no i w nocy. Jakoś mam niechęć do mm więc nie jest to dla mnie danie tylko ew. coś zastępczego.
 
Ostatnia edycja:
kochana, na dzień dzisiejszy:
rano po obudzeniu - ok 7 kaszka holle jaglana i 1 łyzka holle orkiszowej
9.30 jabłka- gotuję mus z suszoną, niesiarkowaną morelą lub jabłuszka surowe na tarce ścieram, czasem dodaję mrożone ekomaliny, czasem cynamon, czasem słoik... ( jak nie mam czasu)
12.30 obiad- gotuję przeróżne zupy warzywne
15. 30 cyc
17:00 jakaś przegryzka- ugotowane warzywka, żółtko, bułki kawałek, kasza jaglana z jabłkiem a czasem nic, bo mały nie jest głodny...
19:00 cycek+ mm
do picia woda, przegryza chrupki i ryżowe krążki.
:-)

Dzięki :)
 
u nas też 2 imprezy, jedna w W-wie dla mojej rodziny, druga na Ślądku dla rodziny A, ale obie w domku, tort raczej dla gości lekki biszkoptowy, przekładany kremem budyniowym z truskawkami i galaretką na wierzchu, oprócz tego ciasta, zimna płyta, a dla dzieci pewnie coś dobrego upichcę
 
Larvunia - zleci jak z bicza strzelił :-) Przynajmniej mi - mam bogaty program artystyczny na wiosnę :-p
Ironia - jeszcze wszystko nie jest dopracowane koncepcyjnie ale myśl przewodnia to tramwaj.
Mrsmoon - współczuję, mi by się nie chciało.
 
reklama
U nas to roczek robi się tak jak chrzciny...najpierw idziemy do kościoła na mszę i po błogosławieństwo a potem impreza w domu....podobnie jak na chrzinach...taka tradycja w naszym regionie
 
Do góry