reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ronienie coraz młodszych ciąż ?

Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
7
Hej dziewczyny. Może któraś z Was ma takie doświadczenia jak ja i jest bliżej wyjaśnienia. Jestem po 3 poronieniach jedno po drugim. Każde kolejne dotyczy młodszej ciąży. Pierwsza 12tydzień, druga 6 tydzień a trzecia zaraz po pozytywnym teście.
Czy to przypadek? W którą stronę iść?

Jeszcze nie trafiłam na lekarza, ktory powiedzialby mi coś sensownego.
Mam wykluczony zespol fosfolipidowy. Czekam na wyniki immunologii.

Ktoś coś podpowie?
 
reklama
Rozwiązanie
@Nitka80 Sacha jest hematologiem a nie immunologiem. A badania masz pod kątem szczepień limfocytami męża bądź dawcy. Miałam podobne mlr i urodziłam na lekach 2 dzieci. Wszystko zależy od ciebie czy chcesz się szczepić, czy nie.
Tak. Bardzo Ci dziękuję. :)
Zajrzyj też tutaj
 
reklama
@nitka takich historii jak Twoja jest mnóstwo. Chociażby moja. Przestałabym się badać na własną rękę i poszła do lekarza, który ogarnia immunologię i zleci konkretne badania. Głowa do góry. Takie historie mają swoje szczęśliwe zakończenia.
 
A jakie wyniki masz?

Allo-mlr - 37,3% (badanie robione 7 tygodni po poronieniu - nie wiem czy to ma znaczenie, ale gin kazał mi odczekać conajmniej miesiąc)
test cytotoksyczny - nie stwierdzono przeciwciał cytotoksycznych przeciwko limfocytom dawcy

ANA - nie wykryto przeciwciał przeciwjądrowych
Blot ANA/ENA dodatni
dsDNA wysoki dodatni
pozostałe ujemne

KIR Genotyp Bx
KIR obecne: 2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DL5[gr.1], 2DS1, 2DS4del-22pz, 2DS5,
3DL1, 3DL2, 3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1norm
KIR niewykryte: 2DL2, 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 3DP1var

antykoagulant toczniowy - ujemny
przeciwciała p/kardiolipinie - negatywny

@szkala potrafisz coś podpowiedzieć?
 
Allo-mlr - 37,3% (badanie robione 7 tygodni po poronieniu - nie wiem czy to ma znaczenie, ale gin kazał mi odczekać conajmniej miesiąc)
test cytotoksyczny - nie stwierdzono przeciwciał cytotoksycznych przeciwko limfocytom dawcy

ANA - nie wykryto przeciwciał przeciwjądrowych
Blot ANA/ENA dodatni
dsDNA wysoki dodatni
pozostałe ujemne

KIR Genotyp Bx
KIR obecne: 2DL1, 2DL3, 2DL4norm, 2DL4del, 2DL5[gr.1], 2DS1, 2DS4del-22pz, 2DS5,
3DL1, 3DL2, 3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1norm
KIR niewykryte: 2DL2, 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 3DP1var

antykoagulant toczniowy - ujemny
przeciwciała p/kardiolipinie - negatywny

@szkala potrafisz coś podpowiedzieć?

Dobre masz te wyniki. Może allo mogłoby być ciut wieksze, ale jest w sumie ok, brakuje Ci 3 kirów implantacyjnych, ale to tez nie ma dużego znaczenia raczej. Pewnie Sacha zleci Ci dodatkowe badania, bo sporo Ci ich jeszcze brakuje.
 
Dobre masz te wyniki. Może allo mogłoby być ciut wieksze, ale jest w sumie ok, brakuje Ci 3 kirów implantacyjnych, ale to tez nie ma dużego znaczenia raczej. Pewnie Sacha zleci Ci dodatkowe badania, bo sporo Ci ich jeszcze brakuje.

Dziękuję Ci za pomoc w interpretacji. 🙂
Jeszcze nie byłam u doktora. To jest to, co kazala mi zrobić rejestratorka.
Czekam na wizytę...
 
reklama
@Nitka80 Sacha jest hematologiem a nie immunologiem. A badania masz pod kątem szczepień limfocytami męża bądź dawcy. Miałam podobne mlr i urodziłam na lekach 2 dzieci. Wszystko zależy od ciebie czy chcesz się szczepić, czy nie.
 
Rozwiązanie
Do góry