reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ronienie coraz młodszych ciąż ?

Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
7
Hej dziewczyny. Może któraś z Was ma takie doświadczenia jak ja i jest bliżej wyjaśnienia. Jestem po 3 poronieniach jedno po drugim. Każde kolejne dotyczy młodszej ciąży. Pierwsza 12tydzień, druga 6 tydzień a trzecia zaraz po pozytywnym teście.
Czy to przypadek? W którą stronę iść?

Jeszcze nie trafiłam na lekarza, ktory powiedzialby mi coś sensownego.
Mam wykluczony zespol fosfolipidowy. Czekam na wyniki immunologii.

Ktoś coś podpowie?
 
reklama
Rozwiązanie
@Nitka80 Sacha jest hematologiem a nie immunologiem. A badania masz pod kątem szczepień limfocytami męża bądź dawcy. Miałam podobne mlr i urodziłam na lekach 2 dzieci. Wszystko zależy od ciebie czy chcesz się szczepić, czy nie.
Idź na wątek poronienia nawykowe leczenie immunologiczne tam dziewczyny ci pomogą. To się niestety zdarza.
Hej dziewczyny. Może któraś z Was ma takie doświadczenia jak ja i jest bliżej wyjaśnienia. Jestem po 3 poronieniach jedno po drugim. Każde kolejne dotyczy młodszej ciąży. Pierwsza 12tydzień, druga 6 tydzień a trzecia zaraz po pozytywnym teście.
Czy to przypadek? W którą stronę iść?

Jeszcze nie trafiłam na lekarza, ktory powiedzialby mi coś sensownego.
Mam wykluczony zespol fosfolipidowy. Czekam na wyniki immunologii.

Ktoś coś podpowie?
 
Czytałam o dziewczynach które miały wykluczony zespół antyfosfolipidowy A następne ciążę lekarz zdecydował prowadzić na zastrzykach przeciwzakrzepowych i udało Ci się zrobić. Możesz zrobić badania ANA, przeciw ciała tarczycowe.
 
Czytałam o dziewczynach które miały wykluczony zespół antyfosfolipidowy A następne ciążę lekarz zdecydował prowadzić na zastrzykach przeciwzakrzepowych i udało Ci się zrobić. Możesz zrobić badania ANA, przeciw ciała tarczycowe.

Przeciwciala ANA nie mam. Wynik negatywny.
Drugą ciążę (poronioną w 6t) miałam prowadzoną na neoparynie i duphastonie. Potem lekarz rozłożył ręce i kazał isc do immunologa.
I dodał, żeby sprobować jeszcze raz a potem dać sobie spokój...
 
Przeciwciala ANA nie mam. Wynik negatywny.
Drugą ciążę (poronioną w 6t) miałam prowadzoną na neoparynie i duphastonie. Potem lekarz rozłożył ręce i kazał isc do immunologa.
I dodał, żeby sprobować jeszcze raz a potem dać sobie spokój...
Zmień lekarza. Dziewczyny mają większe problemy i rodzą dzieci. To, co dostałaś to nie jest pełny zestaw leków przy poronieniach nawykowych. Dawka heparyny mogła być za niska. Nie tylko zespół antyfosfolipidowy, który może ujawniać się tylko w ciąży eliminuje dzieci. Są jeszcze inne przyczyny jak trabofilie, komórki NK za wysokie, choroby autoimmunologiczne i... pamięć ciała. Ciało może usuwać zdrowe ciążę stąd mówi sie o poronieniach nawykowych. Ciało wypracowuje nawyk i traktuje ciążę jak ciało obce, zabija je. Poronienia mogą być też przyczyną słabej jakości plemników. Faceta też trzeba regularnie badać
 
Witam , nie wiem czy w dobry wątek trafiłam, poronilam w 7 tyg i 3 dniu , dokładnie wczoraj , było to straszne przeżycie bolało i wyleciało mi coś dużego zrobiłam zdjęcie ale nie wiem czy wolny tu takie rzeczy wstawiać, był to balonik cały czerwony dużo krwi i strzępy tkanki , dowiedziałam się że moje maleństwo umarło dzień po badaniu 29 kwietnia , przestało bić serduszko, mam 2 zdrowych dzieci więc nie wiem co mogło być przyczyną tego poronienia . Bardzo straszne przeżycie. Wydawało mi się że ten balonik to było właśnie moje maleństwo, może zabrzmi to głupio ale nie potrafiłam tego wyrzucić, wzięłam do pudełeczka i poszłam zakopać , naprawdę było to straszne ....
 
Ten lekarz to jakiś idiota 🤦
Na wątku "Ciąża po poronieniu" dziewczyny mają bardzo dużą wiedzę i co chwilę pojawia się lista zalecanych do wykonania badań. Pozdrawiam
 
reklama
Działa?

 
reklama
Do góry