reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozdęte jajowody, endometrioza

Bloomboom

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Maj 2021
Postów
33
Podczas laparoskopii miałam nakłutą torbiel endometrialną, treść została usunięta. Po po 3 tygodniach przy usg wyszło, że torbiel znowu jest na jajniku ma ok 3 cm. Przy chromatoskopii wyszło, że jeden jajowód jest niedrożny drugi nieznacznie drożny oba rozdęte. Usunięto liczne zrosty....
Czuję ciężar bo wiem, że w ciąży naturalnie nie będę.
Jestem ciekawa czy Wy dostałyście jakieś wskazania, postępowanie leczenia endo bo ja nie dostałam żadnych zaleceń jeżeli chodzi o leczenie endometriozy albo chociaż hamowania stanu zapalnego ani w szpitalu ani u od mojego ginekologa. Zaczełam szukać wiedzy na własną rękę, na szczęscie dużo informacji jest na yt (np. dr Jan Olek, dziewczyny polecam Wam jeśli też nie wiecie co dalej robić) wdrożyłam diete, piję ziołą, biorę suplementy, które są bardzo istotne przy hamowaniu endo, zapisałam się na terapie masażem wspomagająca np. rozbijanie zrostów. Zapisałam się do kolejnego lekarza z poza mojego miasta a dostałam namiary od pani ginekolog na którą trafiłam kilka dni temu... szkoda, że tak późno.
Jestem wściekła, że chodząc regularnie (do różnych lekarzy) nikt nie skierował mnie na diagnostykę mimo tego, że zgłaszałam już ok 10 lat temu, że mam bardzo bolesne krwawienia. Prawie 2 lata temu, że staram się o dziecko. Robiłam badania hormonalne na własną rękę pisałam o tym kiedyś w poście progesteron niski mój lekarz uważał, że odpowiedni "przy mojej wadze" 2,57 w 7dpo, że skoro miesiączkuję to mam owulację. Lekceważenie i niewiedza lekarzy jest zatrważająca.
Piszę to ku przestrodze. Czasami lekarza trzeba zmieniać kilkanaście razy bo ciężko trafić na kompetentnego. Musimy być świadome i szukać na własną rękę aż do skutku.
 
reklama
Masz racje! Jak nie trafisz na dobrego lekarza to nie pomoże. Nie wiem z czego to wynika, może nie tyle ze złej woli co z ograniczeń NFZ. a miałam to szczęście że trafiłam na kumatego ginekologa który wysłał mnie od razu na diagnostykę do szpitala medicover i udało się zahamować endometriozę we wczesnym stadium.
 
Ostatnia edycja:
Tylko, że ta "endomenda" lubi powracać coś ci lekarze mówili co ile zrobić diagnostyczną? Jakieś zalecenia?

Na NFZ byłam tylko raz na 15 lat a tak to chodziłam tylko prywatnie i myślałam, że jak zapłacę to będę pod dobrą opieką a tu guzik. Ojj to miałaś szczęście szkoda, że ja takiej wiedzy nie miałam kiedyś, to bym wymusiła skierowanie na laparo. Ja w sumie nie wiem, które mam stadium endo na wypisie nie ma za wiele informacji ale jak są torbiele na jajnikach to pewnie jakieś dalsze. Najgorsze te zrosty. Jak macie jakieś sposoby albo jak pomógł jakiś zabieg to podzielcie się informacjami🙏
 
Co do zaleceń to owszem są, przede wszystkim dieta przeciwzapalna i ja ją dość rygorystycznie stosuję a że jest wiele wersji nawet w necie to można sobie tak ustalić jadłospis że jesz to co lubisz. I ćwiczenia, też można znaleźć w necie masę takich zestawów ćwiczeń na endometriozę, ja byłam co prawda u dietetyczki i fizjoterapeuty ale z perspektywy czasu patrząc to sama w necie bym to ogarneła bez problemu. Inna sprawa że nie wierzyłam że to ma sens ale pod namową dr Jacko w końcu zaczełam się do tego stosować i jak na razie badania kontrolę niczego nowego nie wykazują
 
Do góry