reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozdzielność majątkowa a późniejsze alimenty

kotkanadachu

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2010
Postów
134
Miasto
Małopolskie
Witam , mąż chce rozdzielności majątkowej i byśmy takową umowę podpisali u notariusza . Chciałam się dowiedzieć jak wyglądałaby sytuacja moja i naszej wspólnej córki potem gdyby np doszło do rozwodu ? Mam na myśli alimenty na mnie , jak również na dziecko ? Jak wygląda sprawa np dzidziczenia spadku w razie śmierci męża ?
 
reklama
Mam na myśli alimenty na mnie
Pomiędzy małżonkami istnieje obowiązek alimentacyjny, który jest niezależny od stosunków majątkowych pomiędzy nimi.

jak również na dziecko ?
Pomiędzy rodzicami a dziećmi istnieje obowiązek alimentacyjny, który jest niezależny od stosunków majątkowych pomiędzy rodzicami.

Jak wygląda sprawa np dzidziczenia spadku w razie śmierci męża?
Ustanowienie rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami nie zmienia sposobu dziedziczenia. Po mężu dziedziczy żona i dzieci.
 
Dziękuję za odp , nie wiem czy dobrze sprecyzowałam ale mniej więcej o to mi chodzi a o alimenty na mnie to w razie rozwodu i wiem że to od wielu czynników zależy by je uzyskać ale tak tylko gdybam .
Prosze mi napisać jeszcze na co mam zwrócić uwagę przy takiej umowie , czy jest coś co byłoby później niekorzystne dla mnie ? Dziękuję za odp .
 
nie wiem czy dobrze sprecyzowałam ale mniej więcej o to mi chodzi a o alimenty na mnie to w razie rozwodu i wiem że to od wielu czynników zależy by je uzyskać ale tak tylko gdybam .
Oczywiście i ja to miałam na myśli. Reasumując intercyza nie wyklucza alimentów jeśli będą się one Pani należeć.

Prosze mi napisać jeszcze na co mam zwrócić uwagę przy takiej umowie , czy jest coś co byłoby później niekorzystne dla mnie ?
To mocno standardowe umowy. Rozumiem, że Państwo jesteście już po ślubie? W takim przypadku umowa małżeńska dotyczyć będzie majątku z okresu po umowie. Majątek zgromadzony od dnia ślubu do chwili podpisania umowy stanowi (do czasu jego ewentualnego podzielenia) majatek wspólny.
 
Do góry