reklama

rozszerzanie diety a zaparcia

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez niezapominajka1101, 9 Listopad 2010.

1. moja 6 mcy coreczka od 4 dni nie moze zrobic kupy tzn. robi z trudem zbite bobki. Klika razy dziennie steka, placze. Moze powodem jest niewlasciwie rozszerzana dieta.
    Karmie ja piersia, a dwa razy dziennie dostaje jablko, dynie ziemniaka lub marchewke oraz 1/2 lyzeczki kaszy manny. Jedzenie jest ze sloiczkow i nie dodaje do nich zadnego tluszczu tj. masla czy oliwy. Sa to poczatki wiec jak dotad tylko to plus swiezy soczek z marchewki i ostatnio sok z jabluszka.
    Co mam zrobic aby jej pomoc?

2. Silouh

Silouh Zaciekawiona BB

Mój mały miał zaparcia, jak dawałam mu jedzenie ze słoiczków. Jak zaczęłam gotować sama zaparcia zniknęły! Z zaparciami należy walczyć, bo inaczej toksyny z pokarmów, pozostających w jelitach przenikają do krwi i powodują wiele nieprzyjemności w tym alergie.
    Kołem ratunkowym przy zaparciach były dla mnie czopki glicerynowe dla niemowląt (dostępne bez recepty w aptece). Ja stosowałam pół czopka przekrojonego wzdłuż i była po paru minutach kupa :p. Niemożna jednak nadużywać czopków, bo organizm się przyzwyczai i bez nich ciężko będzie się wypróżnić.
    Jeżeli chodzi o rozszerzanie diety, to dobre na zaparcia są jabłuszka. Kaszy mannej spróbuj parę dni unikać.

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Zaparcia są bardzo powszechne przy rozszerzaniu diety. organizm do wszystkiego musi się po prostu przyzwyczaić. u nas trwały chyba ze dwa miesiące. Czopki to ostateczność lepiej ich nie stosuj. Unikaj marchewki - to ona najbardziej zapycha na początku oraz kleiki ryżowe i kaszki właśnie(ale ty robisz ekspozycję na gluten więc śladowe ilości tej kaszki macie). jak najszybciej wprowadź słoiczek śliwka, albo śliwka z czymś tam już nie pamiętam ale sa po 4 miesiącu. Nam ratowały życie. Młody jadł codziennie słoiczek i jakoś te zaparcia kontrolowaliśmy. Do tego sok z jabłek ale domowy z sokowirówki (tylko u takiego malucha jak Twój ostrożnie z surowiznami na razie kilka łyżeczek dosłownie) i jest taka kaszka nestle zdrowy brzuszek ze śliwką na zaparcia własnie i tez działa. Myśmy jedli tylko taką. Na pocieszenie powiem że wszystko mineło i teraz mały je wszystko i żadnych problemów nie ma. Kupka jest 3 razy dziennie.

5. Dopajanie_dzieci

Dopajanie_dzieci Zaciekawiona BB

Zaparcia to częsty problem w przypadku rozszerzania diety malucha. Warto wprowadzić produkty zawierające błonnik - np jabłko oraz regularnie podawać dziecku coś do picia - wodę dla niemowląt np Mama i ja, lub rozcieńczone herbatki ekspresowe np z rumianku czy kopru. To powinno pomóc na problemy z brzuszkiem;)

6. cliath

cliath Zaciekawiona BB

śliwka będzie najlepsza!
    mało alergizująca - o dziwo na jabłka i marchew mnóstwo dzieci jest uczulonych.
    Maluszkom można ze słoiczka- gerber - suszona śliwka i chyba jeszcze jest Hipp ale suszona lepiej działa.
    Zwykłe suszone można dawać starszym dzieciom - umyć! bo konserwowane kwasem sorbowym.
    A jak mam karmi piersią to sama niech pije sok jabłkowy - często to pomoaga maluchom.
    buziaki

7. Dzieki za odp.
    A wiec byla sliwke I tart jabluszko, no I poszlo.poza tym dame dusk woody do picia

8. cliath

cliath Zaciekawiona BB

Tak woda a nie soki i słodkie herbatki.
    Moja córka też pije soki ale rozcieńczone 1:6 z wodą albo po prostu samą wodę.
    POmagają tez płatki owsiane z rodzynkami ale moja ma już prawie 3 lata więc je praktycznie wszystko.

9. Bunieczka

Bunieczka Początkująca w BB

Mój synek zaparcia miał od samego początku.Jak się okazało najpierw była to wina zbyt dużej ilości żelaza w mleku modyfikowanym jakie dostawał.Jak już przeszliśmy etap zmiany mleka oraz z wiekiem wprowadziliśmy nowe produkty wszystko było w porządku do czasu.Teraz ma skończone 2 latka i problem zaczyna się od nowa :/Ostatnio trafiłam na artykuł Link do: Zaparcie u dzieci - VitisPharma pisze w Nim jakich produktów powinno się unikać a jakie są wskazane i jak na razie próbuję tą metodą walkę z zaparciami.Zobaczymy co będzie dalej.

10. reklama

Poleć forum