reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety a zaparcia

Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
543
Miasto
Paradise
moja 6 mcy coreczka od 4 dni nie moze zrobic kupy tzn. robi z trudem zbite bobki. Klika razy dziennie steka, placze. Moze powodem jest niewlasciwie rozszerzana dieta.
Karmie ja piersia, a dwa razy dziennie dostaje jablko, dynie ziemniaka lub marchewke oraz 1/2 lyzeczki kaszy manny. Jedzenie jest ze sloiczkow i nie dodaje do nich zadnego tluszczu tj. masla czy oliwy. Sa to poczatki wiec jak dotad tylko to plus swiezy soczek z marchewki i ostatnio sok z jabluszka.
Co mam zrobic aby jej pomoc?
 
reklama
Mój mały miał zaparcia, jak dawałam mu jedzenie ze słoiczków. Jak zaczęłam gotować sama zaparcia zniknęły! Z zaparciami należy walczyć, bo inaczej toksyny z pokarmów, pozostających w jelitach przenikają do krwi i powodują wiele nieprzyjemności w tym alergie.
Kołem ratunkowym przy zaparciach były dla mnie czopki glicerynowe dla niemowląt (dostępne bez recepty w aptece). Ja stosowałam pół czopka przekrojonego wzdłuż i była po paru minutach kupa :p. Niemożna jednak nadużywać czopków, bo organizm się przyzwyczai i bez nich ciężko będzie się wypróżnić.
Jeżeli chodzi o rozszerzanie diety, to dobre na zaparcia są jabłuszka. Kaszy mannej spróbuj parę dni unikać.
 
Zaparcia są bardzo powszechne przy rozszerzaniu diety. organizm do wszystkiego musi się po prostu przyzwyczaić. u nas trwały chyba ze dwa miesiące. Czopki to ostateczność lepiej ich nie stosuj. Unikaj marchewki - to ona najbardziej zapycha na początku oraz kleiki ryżowe i kaszki właśnie(ale ty robisz ekspozycję na gluten więc śladowe ilości tej kaszki macie). jak najszybciej wprowadź słoiczek śliwka, albo śliwka z czymś tam już nie pamiętam ale sa po 4 miesiącu. Nam ratowały życie. Młody jadł codziennie słoiczek i jakoś te zaparcia kontrolowaliśmy. Do tego sok z jabłek ale domowy z sokowirówki (tylko u takiego malucha jak Twój ostrożnie z surowiznami na razie kilka łyżeczek dosłownie) i jest taka kaszka nestle zdrowy brzuszek ze śliwką na zaparcia własnie i tez działa. Myśmy jedli tylko taką. Na pocieszenie powiem że wszystko mineło i teraz mały je wszystko i żadnych problemów nie ma. Kupka jest 3 razy dziennie.
 
Zaparcia to częsty problem w przypadku rozszerzania diety malucha. Warto wprowadzić produkty zawierające błonnik - np jabłko oraz regularnie podawać dziecku coś do picia - wodę dla niemowląt np Mama i ja, lub rozcieńczone herbatki ekspresowe np z rumianku czy kopru. To powinno pomóc na problemy z brzuszkiem;)
 
śliwka będzie najlepsza!
mało alergizująca - o dziwo na jabłka i marchew mnóstwo dzieci jest uczulonych.
Maluszkom można ze słoiczka- gerber - suszona śliwka i chyba jeszcze jest Hipp ale suszona lepiej działa.
Zwykłe suszone można dawać starszym dzieciom - umyć! bo konserwowane kwasem sorbowym.
A jak mam karmi piersią to sama niech pije sok jabłkowy - często to pomoaga maluchom.
buziaki
 
Tak woda a nie soki i słodkie herbatki.
Moja córka też pije soki ale rozcieńczone 1:6 z wodą albo po prostu samą wodę.
POmagają tez płatki owsiane z rodzynkami ale moja ma już prawie 3 lata więc je praktycznie wszystko.
 
reklama
Mój synek zaparcia miał od samego początku.Jak się okazało najpierw była to wina zbyt dużej ilości żelaza w mleku modyfikowanym jakie dostawał.Jak już przeszliśmy etap zmiany mleka oraz z wiekiem wprowadziliśmy nowe produkty wszystko było w porządku do czasu.Teraz ma skończone 2 latka i problem zaczyna się od nowa :/Ostatnio trafiłam na artykuł Link do: Zaparcie u dzieci - VitisPharma pisze w Nim jakich produktów powinno się unikać a jakie są wskazane i jak na razie próbuję tą metodą walkę z zaparciami.Zobaczymy co będzie dalej.
 
Do góry