reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

Phelania- to tylko tutaj sie krótko zapytam-jaki smak tortu jadłaś u tej kumpeli co wspominałaś?

Kota-ja jednak na razie wolałabym żeby wieczorem mała piła mi mleko z kaszka albo jakos tak, ale jeśli nie to beda te kanapki-dzisiaj jej dałam jedna z szyneczka a jedna cieniutko posmarowałam twarozkiem, wczoraj byly z masłem tylko-wczoraj po nich spała mi dobrze,zobaczymy dzisiaj.

Co do tego z czym bede jej dawać to myśle ze podobnie jak na drugie śniadanie-tzn-z pasztetem(ja zawsze robie własnej roboty), z szyneczka i delikatnie z twarożkiem, na pewno nie dam jej parówki i jajka-to zostawiam tylko na drugie sniadanie, aha smarowałąm jej też juz takim serkiem naturalnym-bez żadnych dodatków czy wzmacniaczy smaku i Ola jadła i było ok
Jak już beda tylko te kanapki to moze chociaz troche wypije mi mleka MM do tego moze z kakao-zobaczymy
Z tego co mi sie mgliście kojarzy to chyba Emilka od Freyi je kanapki na kolacje a potem piers jeszcze
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sosnowiczanka, Kuba też nie przepada za jajkiem, ale nie zmuszam go, raz się udało go trochę oszukać i zjadł żółtko z jajka na miękko, tzn jedna łyżeczka żółtka, jedna łyżeczka jogurciku ;) jajko bez marudzenia przechodzi jedynie w zupie, więc kombinuję i wierzę, że jeszcze może kiedyś je polubi, jak nie to trudno.
A banany to ulubione owoce Kubina, aż się trzęsie, jak widzi, że obieram ze skórki, od razu wyciąga rączkę i wcina sam całego!

Spróbuję jutro z kanapeczkami na kolację, bo kaszka x2 dziennie to trochę monotonnie (choć Q nie narzeka)
 
Karolina je kanapeczki :
-szynka
-pasztecik
-samo masełko prawdziwe
- dzemik bez znaczenia smak
oprócz tego zamiennie jajka, parówki, jogurty zależy na co ma ochotę bo czasem spróbuje i wyrzuci, uwielbia też pomarańcze na przekąski lub mandarynki i gruszki ale muszę ponownie sprobowac banana(tego co nam załatwił pupę na miesiąc) zobaczymy moze odpusciło jak gruszka.
na przekąskę uwielbia tez ogórki konserwowe.... no comment

czasem myslę jak wy że ilez mozna jesc kanpki z dzemem... no kurcze ale ona uwielbia, a teraz własciwie hitem na juz jest chlebek z masełkiem, najpierw wyżera masło potem środek a jak jest głodna to i skórki, jak nie to nimi rzuca.
 
Asko-twoja Karolinka jest szalona:-Da dzemik swojej roboty czy kupny niskosłodzony?u nas Aluś wcina mandarynki jak szalony:szok:az sie boje ze jakiegos uczulenia dostanie:sorry:ile Karolinka je dziennie cytrusów?
Aga-straciatella;-)dlatego biore taki smak bo sprawdzony;pbierz Kubusia jest tak kolorowy ze wcale nie widac czy dla chłopca czy dziewczynki...Pisalam Ci wiadomosc ale widocznie nie doszła:eek:
 
phelania u mnie je kupny u tesciowej robiony:) ja kupuję niskosłodzone, ale różne. Mała potrafi bardzo duzo zjesc cytrusów, gdybym jej nie ograniczała to by pewnie i ze 2 całe pomarańcze zjadla.
 
A podajecie dzieciakom normalne jogurty, serki homo itp?
Bartek dostawał na próbowanie, ale całego jeszcze mu nie dałam- dostaje jogurty na mm- drogie to i zastanawiam się , czy można by zamienić to na "dorosłe" - jeśli tak, to jakie- jakiej firmy?
 
Milva ja podaję jogurty i serki dorosłe tylko czytam skład, jak są w składzie jakieś rzeczy których nie potrafię powtórzyć to nie kupuję :D Ostatnio Emi wcina jogurty takie Disneya i jogobelli

i Emi też je dużo cytrusów, mandarynki to już tak opracowała, że bierze do buzi całą cząstkę, memła, memła i wypulwa tylko skórkę tę białą
 
Milva ostatnio jadlam jogurt fantasja i Alan tak sie na mnie patrzał ze dalam mu sprobowac. Jak sprobowal to tak mu zasmakowalo za zjadl mi pół. Reakcji alergicznych brak. Raz dalam mu tez troche jogobelli i tez bylo ok. Na codzien jednak daję mu jogurciki nestle.Ostatnio kupilam w rossmanie budyn babydream i bardzo mu smakował.No i cena dosc niska:tak::tak:

Kota ja z jajkiem tez oszukuje Alanka i daję w zupie, bo inaczej nie chce, tez doszlam do wniosku ze moze jeszcze kiedys polubi:)

Phelania a te ziola swieze dalas?

Dzisiaj rano probowalam z jajkiem na miekko, niestety bezskutecznie:-(
 
reklama
U nas też jajko średnio podchodzi..
Milva- ja daję Adasiowi często danio waniliowe i waniliowe z kawałkami czekolady- a to dlatego że ja bardzo lubię i jak jem to on też chce.. :) Jogurtów mu jeszcze zwykłych nie dawałam.
Sosnowiczanka- budynie babydream to u nas hit- ale te czekoladowe :) Sprawdzałam skład i jest to to samo co budyń nestle a cena- połowę taniej!
Co do cytrusów , Adaś uwielbia mandarynki- ale muszę obrać też z tej białej skórki- je tylko ten miąższ, bo inaczej wypluwa. Banany też bardzo lubi- więc zawsze mam i jedno i drugie bo nie wiem czego mu się zachce.
 
Do góry