reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozszerzanie diety :)

89karola80

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
374
Rozwi─ůzania
0
Hej dziewczyny ­čľÉ
Wiem, ┼╝e jeszcze troszk─Ö czasu mam (synek sko┼äczy┼é 4 miesi─ůce), ale powoli ju┼╝ sie przymierzam do ogarni─Öcia tego tematu ;)
Mog┼éabym przekopac wujka Google i poczyta─ç, ale wy mamy jeste┼Ťcie niezast─ůpione i bardzo ceni─Ö Wasze porady ­čîĚ (wiele razy mog┼éam na Was liczy ÔŁĄ)
Mam kilka pytań: (to moje pierwsze dziecko i jestem zielona)
1.Od czego zacz─ů─ç rozszerzenie diety? (kaszki, czy papki, zupka?)
2. Czy produkty wprowadza─ç pojedynczo i patrzy─ç na reakcj─Ö? (czy da─ç dziecku smakowa─ç)
3. Jak to pogodzi─ç z synkiem, kt├│ry je bardzo nieregularnie (karmie piersi─ů). Syn ssie do 5 minut:
- czasem jeszcze za chwilkę doje (jak się napatrzy co się dzieje dookoła) i zasypia.
- a czasem karmimy si─Ö nawet co 30min -1godz. (bo niby nie chce a za chwil─Ö chce i tak walczymy Ôś║)
4. Jak to pogodzic z zasypianiem jego na cycusiu?
5. Po jakim czasie wprowadzalyscie kolejna rzecz? (czy to jest dzień, dwa, czy raczej tydzień? A może jeszcze dłużej? )
Dzi─Ökuj─Ö ­čîĚÔŁĄ

reklama

Patrycja35

Do┼é─ůczy┼é(a)
29 Czerwiec 2019
Post├│w
2 354
Rozwi─ůzania
0
Ja mam wzcesniaka to troszk─Ö inaczej z dieta..ale moj tez je cyca...rano ok 7.jak wstanie daje mu kaszke z oowocami..ok pory obiadowej obiadek...ok 17 owoc i po kapieli kasze..pomiedzy je cyca i po kaszy przed spaniem tez...jak nadasz rytm bedzie ok:)Maly ma 7 mies.

Ewelina.Be

Do┼é─ůczy┼é(a)
13 Maj 2020
Post├│w
555
Rozwi─ůzania
1
Ja rozszerza┼éam diet─Ö od pojedynczych warzyw. najpierw przez 2 dni dawa┼éam kilka ┼éy┼╝eczek marchewko po czym patrzy┼éam 2-3 jak na ni─ů reaguje. Je┼╝eli nie by┼éo problem├│w z brzuszkiem, to dawa┼éam pietruszk─Ö i robi┼éam to samo co z marchewk─ů. Po ok tygodniu miesza┼éam warzywa kt├│re ju┼╝ jad┼é. Owoce wprowadza┼éam po ok 3 tygodniach. Ja ba┼éam si─Ö metody BLW i dawa┼éam papki, z reszt─ů m├│j syn bardzo d┼éugo nie chcia┼é je┼Ť─ç warzyw w kawa┼ékach. Przesta┼é si─Ö krztusi─ç kawa┼ékami jak sko┼äczy┼é rok. Nie podpiwiem Ci jak to zorganizowa─ç przy karmieniu piersi─ů, bo ja karmi┼éam mm i zazwyczaj by┼éo to tak, ┼╝e jak widzia┼éam, ┼╝e syn jest g┼éodny, to dawa┼éam kilka ┼éy┼╝ek warzyw, a p├│┼║niej mleko

Maxime

Do┼é─ůczy┼é(a)
23 Czerwiec 2019
Post├│w
1 850
Rozwi─ůzania
1
Po pierwsze musisz poczeka─ç a┼╝ synek b─Ödzie gotowy na rozszerzanie diety czyli interesuje si─Ö jedzeniem jak Ty jesz np i nie ma odruchu wypychania ┼éy┼╝eczki j─Özykiem. Je┼Ťli dasz mu pierwsz─ů ┼éy┼╝eczk─Ö np marchewki i nie b─Ödzie umial je┼Ť─ç to odpuszczasz, pr├│bujesz za tydzie┼ä :) druga sprawa mo┼╝esz zacz─ů─ç od czego chcesz - marchewka, broku┼é, dynia, jab┼éko, gruszk─ů, wcale nie musz─ů to by─ç warzywa bo np. marchewka jest czasem s┼éodsza ni┼╝ jab┼éko. Pami─Ötaj ┼╝e niekt├│re produkty powoduj─ů zaparcia jak ziemniaki, marchew, ry┼╝ (kleiki te┼╝), kasza manna - tak┼╝e to z umiarem na pocz─ůtku. Podajesz jeden produkt 2-3 dni i obserwujesz (wg mnie najlepiej zacz─ů─ç od papek) potem kolejne (warzywa i owoce potem dajesz mi─Öso i ryby) i jak ju┼╝ przejdziesz przez wi─Ökszo┼Ť─ç produkt├│w to mo┼╝esz miesza─ç w dowolny spos├│b, doda─ç makaron, kasze, ry┼╝, ugotowa─ç ros├│┼é.
Pami─Ötaj o ekspozycji na gluten, je┼Ťli nie chcesz dawa─ç kaszki to mo┼╝esz dosypa─ç kasze mann─Ö do zupy, w ka┼╝dym razie zacznij od jednej ┼éy┼╝eczki. Po 6 msc dziecko mo┼╝e je┼Ť─ç wszystko opr├│cz miodu, grzyb├│w, surowych ryb i mi─Ösa, cukru i soli. Poczeka┼éabym te┼╝ z kakao, czekolad─ů, cytrusami tak do ok 8-9msc ale to ju┼╝ Twoja decyzja.
Jak to ugry┼║─ç je┼Ťli chodzi o kp. No prosto nie jest ale ja robi┼éam tak ┼╝e po ok 1h od kp dawa┼éam co┼Ť ze s┼éoiczka - na pocz─ůtku to super wygodne bo nie musisz sta─ç przy garach ┼╝eby dziecko zjad┼éo 2-3 ┼éy┼╝eczki a to jest przez 1-2msc normalne i prawid┼éowe. Nie katuj.sie tym ┼╝e musisz sama gotowa─ç, na to przyjdzie czas :)
Kiedy c├│rka nie chcia┼éa nic zje┼Ť─ç to proponowa┼éam za 30-40 min je┼Ťli cokolwiek zjad┼éa to dawa┼éam ju┼╝ tego dnia spok├│j i by┼éo tylko kp. Ja diet─Ö zacz─Ö┼éam rozszerza─ç jak mia┼éa 5msc (zalecenie lekarza) wi─Öc jak sko┼äczy┼éa p├│┼é roku to dostawa┼éa 1x dziennie warzywo lub owoc i troch─Ö kaszki wieczorem bo mi lepiej spa┼éa :) ale to by┼éo max 60ml - ja kupowa┼éam tak─ů co dodaje si─Ö tylko wody z Bobovity.
Rozpisa┼éam si─Ö ale mam nadziej─Ö ┼╝e w miar─Ö zrozumiale :) jak co┼Ť to pytaj

madziolina_p

Do┼é─ůczy┼é(a)
18 Marzec 2013
Post├│w
10 593
Miasto
Warszawa
Rozwi─ůzania
0
Moja ma 4,5 mca i to moje 3 dziecko. Zacz─Ö┼éy┼Ťmy 2 tyg temu. Ale moja mia┼éa niskie ┼╝elazo i lekarz kaza┼é. Zacz─Ö┼éam od ziemniaka, dyni, marchewki i burak ju┼╝ by┼é. Jeszcze pietruszk─Ö dodam i powoli wszystko. Broku┼éa zjad┼éa ciupke, bo jej nie smakowa┼é.
Owoce chce zaczzac dawać za kilka dni. Wtedy już będa dwa posiłki, jeden po porannej drzemce - owocki i w okolicach obiadu zupka. Od 5mca chce dodać mięso i żółtko.
Nie wiem tylko kiedy da─ç kaszk─Ö. Mo┼╝e jako┼Ť jak b─Ödzie mia┼éa 5,5 mca, nie spiesz─Ö si─Ö, bo nie chce zapycha─ç jej brzuszka.
Daje jej popić po posiłku przegotowana wodę.
My kp i czasem dokarmiam mm, ale to rzadko.

BalbinaKwiat

Do┼é─ůczy┼é(a)
12 Sierpień 2019
Post├│w
908
Rozwi─ůzania
0
Najlepiej skonsultuj ze swoim pediatr─ů, powinien doradzi─ç Ci czy dziecko jest gotowe. U nas po uko┼äczeniu 5m.z. lekarz da┼é zielone ┼Ťwiat┼éo. Ma┼éy by┼é na mm. Tak jak dziewczyny pisz─ů dajesz nowy produkt w odst─Öpie co najmniej 3 dni. Na pocz─ůtku pojedynczo, p├│┼║niej mo┼╝na miesza─ç. Dawa┼éam g┼éadka papk─Ö (blender + przeci─ůga┼éa przez sitko aby upewni─ç si─Ö ┼╝e nie zosta┼éy grudki, bo przy ma┼éej ilo┼Ťci nie zawsze zblendowalo mi si─Ö na g┼éadko). Nadwy┼╝ki papki mrozilam. U nas pediatra m├│wi┼éa o kolejno┼Ťci : warzywa (najlepiej sezonowe, polskie: marchewka, ziemniak, broku┼é), p├│┼║niej mi─Öso (lekkie: kurczak, kr├│lik, indyk - najlepiej z wiadomego pochodzenia czyli od zaufanego rolnika), p├│┼║niej owoce. My wprowadzali┼Ťmy kaszk─Ö jako┼Ť na koniec 5 miesi─ůca. Oczywi┼Ťcie do roku bez soli i cukru.

BalbinaKwiat

Do┼é─ůczy┼é(a)
12 Sierpień 2019
Post├│w
908
Rozwi─ůzania
0
Najlepiej skonsultuj ze swoim pediatr─ů, powinien doradzi─ç Ci czy dziecko jest gotowe. U nas po uko┼äczeniu 5m.z. lekarz da┼é zielone ┼Ťwiat┼éo. Ma┼éy by┼é na mm. Tak jak dziewczyny pisz─ů dajesz nowy produkt w odst─Öpie co najmniej 3 dni. Na pocz─ůtku pojedynczo, p├│┼║niej mo┼╝na miesza─ç. Dawa┼éam g┼éadka papk─Ö (blender + przeci─ůga┼éa przez sitko aby upewni─ç si─Ö ┼╝e nie zosta┼éy grudki, bo przy ma┼éej ilo┼Ťci nie zawsze zblendowalo mi si─Ö na g┼éadko). Nadwy┼╝ki papki mrozilam. U nas pediatra m├│wi┼éa o kolejno┼Ťci : warzywa (najlepiej sezonowe, polskie: marchewka, ziemniak, broku┼é), p├│┼║niej mi─Öso (lekkie: kurczak, kr├│lik, indyk - najlepiej z wiadomego pochodzenia czyli od zaufanego rolnika), p├│┼║niej owoce. My wprowadzali┼Ťmy kaszk─Ö jako┼Ť na koniec 5 miesi─ůca. Oczywi┼Ťcie do roku bez soli i cukru.
┼╣le Ci napisa┼éam..po uko┼äczeniu 4 miesi─ůca dostali┼Ťmy zielone ┼Ťwiat┼éo, czyli w 5 zacz─ů┼é dostawa─ç warzywa, z kaszka tak jak wcze┼Ťniej pisa┼éam pod koniec 5 miesi─ůca.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
R Dieta u 9 mi─Ösiecznego dziecka Potrzebuj─Ö porady 4
K KP a rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 5
M Rozszerzanie diety niemowlaka - jaka ilo┼Ť─ç posi┼éku Potrzebuj─Ö porady 6
M Problemy brzuszkowe, dziecko na mm , a rozszerzanie diety? Potrzebuj─Ö porady 10
A Rozszerzanie diety /mm Wrze┼Ťniowe mamy 2019 4
P Rozszerzanie diety. Dzieci urodzone w 2019 roku 2
S Rozszerzanie diety alergika Przyszłe mamy 7
R Rozszerzanie diety u półrocznego dziecka Potrzebuję porady 50
C Rozszerzanie diety - ilo┼Ťci pokarm├│w. ┼╗ywienie 12
K Rozszerzanie diety u bobaski Potrzebuj─Ö porady 5
W Apetyt u niemowlaka Potrzebuj─Ö porady 11
K Rozszerzanie diety Majowe mamy 2019 7
D Rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 2
K Rozszerzanie diety- prosz─Ö o rad─Ö BB psychodietetyczka radzi mamom 0
M Rozszerzanie diety a picie Potrzebuj─Ö porady 5
K Rozszerzanie diety- b├│l brzucha u niemowlaka Potrzebuj─Ö porady 7
mkarolka0 Co sadzi─ç o tej kupce?:(. (Uwaga - zdj─Öcie!) Niemowlaki 7
Wagobunda Rozszerzanie diety niemowlaka Młodziutkie mamy 3
E Rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 4
T Rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 43
A Rozszerzanie diety ┼╗ywienie 11
aga6 potrzebuj─Ö opinii o foteliku do karmienia Potrzebuj─Ö porady 21
E Rozszerzanie diety... ┼╗ywienie 10
J Rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 10
R Schemat ┼╝ywienia niemowl─ůt-rozszerzanie diety. ┼╗ywienie 2
sonia_3 nauka jedzenia u niemowlaka - rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 0
pralina82 Rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 0
P Rozszerzanie diety Potrzebuj─Ö porady 14
Z Rozszerzanie diety niemowlaka Potrzebuj─Ö porady 5
U Rozszerzanie diety dziecka Dzieci urodzone w lipcu 2014 1038
M Rozszerzanie diety - 6,5 mc - jak to ugry┼║─ç ? :) ┼╗ywienie 3
M Rozszerzanie diety - 6,5 mc - jak to ugry┼║─ç ? :) Potrzebuj─Ö porady 1
K rozszerzanie diety a nietolerancja laktozy ┼╗ywienie 13
lavista rozszerzanie diety ponad 4 miesi─Öcznego dziecka ┼╗ywienie 4
M Rozszerzanie diety matki karmi─ůcej piersi─ů. Mamu┼Ťkowo 30
K 3,5 miesi─Öczne dziecko a rozszerzanie diety ┼╗ywienie 18
ma─çku Rozszerzanie diety maluszk├│w Dzieci urodzone w czerwcu 2012 905
pieszczoszka1988 Rozszerzanie diety naszych dzieciaczk├│w Dzieci urodzone w maju 2012 2561
Mini55 Rozszerzanie diety naszych maluszk├│w Dzieci urodzone w marcu 2012 187
E rozszerzanie diety naszych maluch├│w Dzieci urodzone w styczniu 2012 175
nikuss Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :) Dzieci urodzone w grudniu 2011 1236
M Rozszerzanie diety po 7 miesi─ůcu ┼╗ywienie dzieci - porady 1
K rozszerzanie diety dziecka ┼╗ywienie dzieci - porady 1
Marlena** Rozszerzanie diety alergika ┼╗ywienie dzieci - porady 1
ona1986 Rozszerzanie diety Maluszk├│w Dzieci urodzone w marcu 2011 1948
elusia84 rozszerzanie diety ,a alergie pokarmowe ┼╗ywienie dzieci - porady 5
M Rozszerzanie diety alergika - wci─ů┼╝ zaczynam od nowa :( ┼╗ywienie dzieci - porady 14
niezapominajka1101 rozszerzanie diety a zaparcia ┼╗ywienie 7
lagajka Rozszerzanie diety ┼╗ywienie dzieci - porady 3
B rozszerzanie diety poczatek 5 miesiaca ┼╗ywienie 10