reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety Maluszka

Dziewczyny jeszcze jedno pytanie do was odnosnie deserkow-owockow!
Kiedy wy je podajecie? Po poludniu? Jako osobne -danie/karmienie? Kiedy?

Pozdrowionka I ide spac...przed kolejna pobudka ;-)
 
reklama
Witajcie po dłuuuuuuuugiej przerwie :) Mam nadzieję że nas niektórzy chociaż jeszcze pamiętają ;) Powolutku przymierzamy się do rozszerzania diety, choć z pierwszym posiłkiem zamierzam poczekać do ukończenia przez Oskara 6 miesiąca. Na razie kupiliśmy krzesełko do karmienia ktore sobie czeka w Warszawie, a my siedzimy na Mazurach i pakujemy jabłka, jagody i inne takie w słoiki ;) Czy ktoraś z Was rozważa, a moze już próbuje rozszerzanie diety metodą BLW (Bobas Lubi Wybór//Baby Led Weaning)?
 
Ja blw stosowałam z Oliwią i zaczynałam jak miała skończone pół roku. Z Miśkiem chyba będzie szybciej, bo ostatnio Oliwia próbowała go bułką nakarmić ;-)
Samą metodę bardzo polecam :-) radości jest co nie miara (a jakie zaskoczenie znajomych gdy taki maluch wcina np gotowaną pietruszkę) . No i u nas przełożyło się to na zdrowsze gotowanie dla calej rodzinki - tak żeby obiaey mozna było jeść razem. Teraz jest trochę gorzej, ale to chyba taki wiek, że dzieci bardziej grymaszą.
 
Dziewczyny kiedy startujecie z jajkiem? Dopadłam jakis nowy schemat zywienia 2014 i tam pisze cytuje: "Jajko może się pojawić zaraz na początku rozszerzania diety w 5. – 7. miesiącu, 3 - 4 razy w tygodniu.".
 
Kobitki, a wjechała już któraś z mięsiwem?
Bo my w tym tygodniu wprowadzamy gluten, to myślę że tak za 2 zaczęłabym dawać mięsko.
 
Ja jeszcze z jajkiem i mięskiem czekam, choć mąż ostatnio chciał jej kupić obiadki z mięsem - "bo co będzie same warzywa jadła" ;-)

Też się przymierzam do wprowadzenia glutenu. Dzieci karmione piersią mogą dostać gluten szybciej, bo mleko z piersi zawiera enzymy ułatwiające trawienie i takie tam. Dlatego chcę korzystać jak jeszcze dużo się cycujemy.
Tylko nie wiem jeszcze jak to zrobić, ale chyba będę z deserkami mieszać. Na razie z kaszkami się wstrzymuję. Kinga ostatnio ma problemy z robieniem kupy, muszę uważać co je, zwłaszcza po marchewce nie może zrobić. A kaszka pewnie jeszcze bardziej by to utrudniała.
 
Dziewczyny, polecam taki gryzak do poznawania smaków BabyOno powiem wam, że miałam mieszane uczucia bo moje dziecko nie bardzo lubi gryzaki i nie ma tendencji do wkładania sobie czegokolwiek do paszczy ( poza swoimi łapkami ), wszystko mu "rośnie" to ten gryzak mymla chętnie - wkładałam mu winogrona, jabłko, borówy, banana i wysysał niemal do czysta :-) jest bardzo fajny i miękki,
 
reklama
Do góry