reklama

Rozwód

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 21 Wrzesień 2011.

 1. Jakie są konsekwencje rozowdu z winy?
  chodzi osoba dostała rozwód z swojej winy jest to mężczyzna jakie są tego konsekwencje ?

  Czy nawet gdyby był rozwód za obu polną winą albo bez orzekania o winie żona może domagac się wsparcia finansowego od męża gdy znajdzie sie w niedostatku?

  Co wogóle znaczy w prawie niedostatek? jaka to jest sytuacja?
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 22 Wrzesień 2011
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Małżónek winny może być zobowiązany do nieograniczonych w czasie świadczeń alimentacyjcjnych na rzecz małożonka niewinnego. Zobowiązanie odwrotne jest niemożliwe.

  Tak. W kresie 5 lat od orzeczenia rozwodu.
  Niemożnosć zaspokojenia podstawowych potrzeb.
   
 3. reklama
 4. Kiedy można wnosic o zmniejszenie alimentów
  bo sąd powiedział że dziecka narazie nie ma dziecko przyjdzie w grudniu mozna skłądac pozew wcześniej żeby poprostu rozprawa była w styczniu a nie skłądac w grudniu i czekac na rozprawe do kwietnia/maja?

  Sędzina ma prawo oddalić dowód który ewidentnie pokazju je żona mówi że wywiezie dzieci zza granice? a uzasadnieniem dlaczego oddaliła było " to co była po roztaniu nie interesuje mnie"

  A groźba jest realna jej matka w Włoszech pracuje
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 27 Wrzesień 2011
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Jak dziecko będzie na świecie i ojciec je uzna będzie podstawa do wniesienia pozwu. Nie oznacza to jednak, ze alimenty zostana obniżone. O wysokości alimentów decyduję:
  1. koszt utrzymania dziecka na które alimenty są płacone (a to pewnie się do tego czasu nie zmieni)
  2. mozliwości zarobkowych rodzica (co też się nie zmieni).

  W mojej ocenie nie będzie podstaw do zmienijszenia limentów. Fakt, ze ojciec ma kolejne dziecko nie może stanowić "kary" dla poprzedniego.
   
 6. Sędzina ma prawo oddalić dowód który ewidentnie pokazju je żona mówi że wywiezie dzieci zza granice? a uzasadnieniem dlaczego oddaliła było " to co była po roztaniu nie interesuje mnie"

  A groźba jest realna jej matka w Włoszech pracuje

  A nie powinnło byc tak że powinnła przedstawić rachunki albo zaświadczenia ile wydaje na dziecko? typu np przedszkole bo sąd uwierzył jej na słowo a wiemy że ta kwota jest zawyzona o dobre 100zł. pozatym mój partner wie ile na dzieci szło pieniedzy .
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Co do zasady to sąd ocenia materiał dowodowy. Nie wiem czego dotyczyło postępowanie i czy dowód w jakikolwiek sposób związany był z zakresem postępowania.
   
 8. Chodziło o sprawe rozwodową ustalenie zarazie kontaktów z dziecmi i alimentów.
  Na tym materiale wyraźnie widać ja jak straszy że zabierze dzieci zza granice i tam ułozy sobie życie i ich więcje nie zobaczy.
   
 9. A wracając do niedostatku to konkretnie jakie potrzeby bo zapewne wyżywienie ale wiadomo dla niej niedostatek to równiez brak np lakierów do paznokci akrylu bo uwielbia robic paznokcie . mogla by pani wypisc jezeli sie da co wchodzi w te potrzeby?
   
 10. reklama
 11. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Stan niedostatku to stan niemożności zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, mieszkanie, leki, podstawowe ubranie itp.).
   

Poleć forum