reklama

Rozwód

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 21 Wrzesień 2011.

1. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jakie są konsekwencje rozowdu z winy?
    chodzi osoba dostała rozwód z swojej winy jest to mężczyzna jakie są tego konsekwencje ?

Czy nawet gdyby był rozwód za obu polną winą albo bez orzekania o winie żona może domagac się wsparcia finansowego od męża gdy znajdzie sie w niedostatku?

Co wogóle znaczy w prawie niedostatek? jaka to jest sytuacja?

Ostatnio edytowane przez moderatora: 22 Wrzesień 2011
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Małżónek winny może być zobowiązany do nieograniczonych w czasie świadczeń alimentacyjcjnych na rzecz małożonka niewinnego. Zobowiązanie odwrotne jest niemożliwe.

Tak. W kresie 5 lat od orzeczenia rozwodu.
    Niemożnosć zaspokojenia podstawowych potrzeb.

3. reklama
  4. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kiedy można wnosic o zmniejszenie alimentów
    bo sąd powiedział że dziecka narazie nie ma dziecko przyjdzie w grudniu mozna skłądac pozew wcześniej żeby poprostu rozprawa była w styczniu a nie skłądac w grudniu i czekac na rozprawe do kwietnia/maja?

Sędzina ma prawo oddalić dowód który ewidentnie pokazju je żona mówi że wywiezie dzieci zza granice? a uzasadnieniem dlaczego oddaliła było " to co była po roztaniu nie interesuje mnie"

A groźba jest realna jej matka w Włoszech pracuje

Ostatnio edytowane przez moderatora: 27 Wrzesień 2011
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak dziecko będzie na świecie i ojciec je uzna będzie podstawa do wniesienia pozwu. Nie oznacza to jednak, ze alimenty zostana obniżone. O wysokości alimentów decyduję:
    1. koszt utrzymania dziecka na które alimenty są płacone (a to pewnie się do tego czasu nie zmieni)
    2. mozliwości zarobkowych rodzica (co też się nie zmieni).

W mojej ocenie nie będzie podstaw do zmienijszenia limentów. Fakt, ze ojciec ma kolejne dziecko nie może stanowić "kary" dla poprzedniego.

6. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sędzina ma prawo oddalić dowód który ewidentnie pokazju je żona mówi że wywiezie dzieci zza granice? a uzasadnieniem dlaczego oddaliła było " to co była po roztaniu nie interesuje mnie"

A groźba jest realna jej matka w Włoszech pracuje

A nie powinnło byc tak że powinnła przedstawić rachunki albo zaświadczenia ile wydaje na dziecko? typu np przedszkole bo sąd uwierzył jej na słowo a wiemy że ta kwota jest zawyzona o dobre 100zł. pozatym mój partner wie ile na dzieci szło pieniedzy .

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co do zasady to sąd ocenia materiał dowodowy. Nie wiem czego dotyczyło postępowanie i czy dowód w jakikolwiek sposób związany był z zakresem postępowania.

8. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chodziło o sprawe rozwodową ustalenie zarazie kontaktów z dziecmi i alimentów.
    Na tym materiale wyraźnie widać ja jak straszy że zabierze dzieci zza granice i tam ułozy sobie życie i ich więcje nie zobaczy.

9. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A wracając do niedostatku to konkretnie jakie potrzeby bo zapewne wyżywienie ale wiadomo dla niej niedostatek to równiez brak np lakierów do paznokci akrylu bo uwielbia robic paznokcie . mogla by pani wypisc jezeli sie da co wchodzi w te potrzeby?

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Stan niedostatku to stan niemożności zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, mieszkanie, leki, podstawowe ubranie itp.).

Poleć forum