reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

reklama
no to nasze postepy na 9 miesiac
-siedzimy, choc czasem zapomnimy sie podeprzec i bach
-powoli siadamy tez sami
-raczkujemy
-stajemy i próbujemy usilnie przesunac nozki
-2mm jednego zabka
-1raz prezziebienie
-mowimy dada, giegie
-nie robimy papa, ale klaszczemy
:tak::-)
aha wczoraj (dopiero) byl udany debiut z chrupkiem kukurydzianym
 
U nas mala nowosci : Michal juz sam sie podnosi.Lezy sobie nagle patrze a on siedzi :-D w wozku to samo juz nie moge go wozic jak marudzi bo jak nie chce to lapie sie za boki i wstaje , w hustawce tez za barierke lapie i wstaje w krzeselku to samo ale najbardziej sie biedny wysila jak lezy na poduszce i nie ma za co zlapac wtedy wlasnymi silami i nie odpuszcza az mu sie nie uda ;-)

Ząbków nadal brak , nie stoi , nie raczkuje. Mowi tata , dada, baba i czasem mama ale to najrzadziej ;-) tez sie bawimy w akuku chowa glowke za ochraniacz lozeczka i jak go "szukam" to wystawia glowke :-D
 
Jestem przerażona Waszymi postami i postępami Waszych pociech!Amelia jest daleko w tyle , jest z 16 września i jak narazie:

- siedzi sama , ale zdarza się jeszcze przechylić i pacnąć na brzusio ,

- na brzusiu tylko podnosi główkę

- nie raczkuje , o wstawaniu narazie nie ma mowy

- sprężynuje i podskakuje gdy się ją trzyma pod paszkami.

Myślę ,że to wstawanie też się u nas opóżni, bo mamy łóżeczko turystyczne do spania a szczebelki są zdecydowanie lepsze.
 
moja mala tez sama siada z lezacego i jak sie zlapie czegos to sama na nozki wstaje wogole juz siedziec nawet nie chce tylko by stała najchetniej ogolnie rozwija sie dobrze co prawda nie raczkuje ale nie kazde dziecko raczkuje wiec sie nie martwie martwi mnie tylko ten brak ząbków nadal nie mamy ani jednego a tu wasze niektore juz po 4 nawet
 
nam wyszły 3 naraz nawet nie wiem kiedy:) ale nie raczkujemy dalej znaczy do tyłu chodzimy a tak pięknie na czworakach stoimy
 
reklama
Tea80-Zuzia też tylko siedzi, często podparta rogalem, nie przewraca się na brzuch i plecki bo nie cierpi leżeć na podłodze, woli siedzieć w leżaczku lub sama. Do raczkowania to nam baaardzo daleko. Mamy 2 ząbki od 2 miesięcy i nie widać nowych na horyzoncie. Pod paszki jak złapiemy to skacze bo mamy skoczka-zabawkę.Nie stawiam jej samej na nóżki, bo to nie ma sensu, najpierw musi sama chcieć wstawać. Najważniejsze, że jest pogodną, małą śmieszką :))
 
Do góry