reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój marcowych smyków czyli "moje Maleństwo już potrafi"

Nowe umiejestnosci Olenki:)
raczkuje
sama siada
wstaje w lozeczku
wspina sie na wszystkim i wszystkich:)
oglada z zainteresowaniem obrazki w ksiazeczkach
 
reklama
nasz uparciuch:
- na pytanie jaki jesteś duży podnosi obie raczki w górę
- karmi innych
- posyła też buziaka
- na hasło "buś" kładzie sie na poduszkę (ale skubaniec najpierw obraca się, żeby sprawdzić czy poduszka jest:-D


i uparcie woła tata:confused2:

moniSkaBe
- masz małego skubańca:-D:-D
 
hehe Szymus tez jest dobry.
-Pawelek bierze telefon i przyklada drugiej osobie do ucha. Czyli mnie albo tacie :-)
- Zdejmuje mi i naklada na nos okulary.
 
Ostatnia edycja:
nasze nowe umiejętności:
sama usiądzie
sama wstanie koło łóżka np. i sama sobie usiądzie jak chce gdzieś iść
sama chodzi z podparciem
woła namiętnie tata, baba
pokazuje gdzie jest oko
daje lali buziaka a jak lala płacze to ją tuli
a jak ma dostać chlebek to pędzi z otwartą buzią i woła głośno aaaaaammmm
a jak widzi śrubki, jakiś dziurki to zaraz coś tam wkłada więc rośnie mi mały
mechanik :)

teraz opanowujemy podnieść sie bez podparcia, mamy tyle guzów od tego że na palcach u rąk jest ciężko policzyć :(
 
Franko bierze telefon i przykłada do ucha i drze się tata!!! :) po za tym jak siadam na kanapie przychodzi rączkując i siada mi na nodze i skacze na nie aż nie będzie bujany jak na koniku :) jak widzi odkurzacz to wydaje odgłosy jakby chcial go naśladować :) a ile radości przy tym :) a jak mu coś wybitnie smakuje to jest wtedy mmmmmm... :) a jak nie to jest be be. Po za tym jak wstaje przy stoliku i jakas ciekawa zabawka leży na ziemi to potrafi się po nią schylić jedna ręką trzymając się stolika i kładzie sobie tą zabawkę i potrafi tak nawet godzinę stać i bawić się nią. A najlepsze jest to że kiedy otwieramy mu skrzynie zabawkami to wyjmuje je a kiedy mówimy sprzątamy to wkłada je spowrotem :) no i tylko na lali ale potrafi pokazać gdzie ma oczy i daje jej namiętne buziaki. :)
 
a, zapomnialam sie pochwalic, wczoraj Pawelek calowal sie ze swoja hmm.. siostra cioteczna. Tamta az uciekala, a ze potrafi juz chodzic to Pawelek nie dawal rady jej zlapac.
A jak juz stanela, podpelzywal do niej, wstawal trzymajac sie jej nogi albo za jej koszulke i dawaj , znowu calowanie. :-)
 
a, zapomnialam sie pochwalic, wczoraj Pawelek calowal sie ze swoja hmm.. siostra cioteczna. Tamta az uciekala, a ze potrafi juz chodzic to Pawelek nie dawal rady jej zlapac.
A jak juz stanela, podpelzywal do niej, wstawal trzymajac sie jej nogi albo za jej koszulke i dawaj , znowu calowanie. :-)


Romeo ci rosnie:-D:-D:-D:-D
 
reklama
U nas:
- na pytanie "jaka jesteś duża" podnosi obie raczki w górę
- karmi lale chrupkami/biszkoptem
- daje buziaki
- na hasło "upsi upsi" tuli głowke do podusi/kocyka
- na haslo buju buju - sprezynuje atany tany - rusza tylko tułowiem w przód i tył
- na hasło rere kum kum - rozpoznaje zabe , kici kici - kotka , hau hau - pieska, halo halo - telefon, stuku puku- młotek:)
- siada ze stojaka,
- kuca
- podnosi stojac przedmioty - 1 łapka podtrzymuje sie a 2ga podnoosi
- NO I RACZKUJE:)
uff to chyba wsio:):)
 
Do góry