reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RTG i TK w ciąży

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2020
Postów
5
Witam. Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o drugie dziecko. W zeszłym tygodniu zasłabłam i trafiłam do szpitala. Na dzień dobry poprosiłam o wykonanie HCG i wyszło negatywnie. Miałam wykonane zdjęcie RTG klatki piersiowej i tomografię jamy brzusznej i miednicy z kontrastem, antybiotyki itd. Dzisiaj zrobiłam test bo dziwnie się czułam i test wyszedł pozytywny. Z moich obliczeń wychodzi że badania były ok 8-9 dpo. Wiem, że te badania są bardzo szkodliwe dla zarodka. Czy któraś z Was miała taką sytuację? Czy skończyło się dobrze?
 
reklama
Moja koleżanka miala 2x rentgen miednicy we wczesnej ciąży. Dziecko urodziło się zdrowe. Kilku lekarzy kierowało na aborcję( to było 9 lat temu). Na aminopunkcę się nie zdecydowała. Dr Roszkowski - guru USG z Warszawy dał nadzieję ~ polecam. Musisz się przebadać, trzymam kciuki aby było dobrze.
 
Witam. Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o drugie dziecko. W zeszłym tygodniu zasłabłam i trafiłam do szpitala. Na dzień dobry poprosiłam o wykonanie HCG i wyszło negatywnie. Miałam wykonane zdjęcie RTG klatki piersiowej i tomografię jamy brzusznej i miednicy z kontrastem, antybiotyki itd. Dzisiaj zrobiłam test bo dziwnie się czułam i test wyszedł pozytywny. Z moich obliczeń wychodzi że badania były ok 8-9 dpo. Wiem, że te badania są bardzo szkodliwe dla zarodka. Czy któraś z Was miała taką sytuację? Czy skończyło się dobrze?
Jeśli beta hcg nir wykazała ciąży to znaczy że żadnego zarodka jeszcze nie było. Myślę że nie masz się czym martwic
 
Witam. Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o drugie dziecko. W zeszłym tygodniu zasłabłam i trafiłam do szpitala. Na dzień dobry poprosiłam o wykonanie HCG i wyszło negatywnie. Miałam wykonane zdjęcie RTG klatki piersiowej i tomografię jamy brzusznej i miednicy z kontrastem, antybiotyki itd. Dzisiaj zrobiłam test bo dziwnie się czułam i test wyszedł pozytywny. Z moich obliczeń wychodzi że badania były ok 8-9 dpo. Wiem, że te badania są bardzo szkodliwe dla zarodka. Czy któraś z Was miała taką sytuację? Czy skończyło się dobrzeie martw się, jeśli chodzi o p
 
Znajoma miała rtg we wczesnej ciąży, ale chyba troszkę później, lekarz ją uspokajał, że będzie dobrze i faktycznie donosiła, jej córka jest zdrowa. Jeśli chodzi o TK to nie wiem...
 
Moja mama pracuje jako technik na rtg i tomo. Zaszła w ciąże po mega długim i powikłanym zapaleniu płuc, więc długo myślała, że brak miesiaczki to efekt antybiotyków i wieku (39 lat). Jak dowiedziała się, że jest w ciąży to zaczynała chyba 12 tydzień a do tej pory chodziła normalnie do pracy - brat jest zdrowy :)
 
W tak wczesnej ciąży promieniowanie nie powinno zaszkodzić. Jak jest wyższa konieczność, to czasami nawet w ciąży robi się badania obrazowe z użyciem promieniowania.
Zrób dobre badania prenatalne w każdym trymestrze.
 
To może najpierw oznacz betę bo test nie jest pewnikiem. W momencie robienia RTG i tk w ciąży nie byłaś więc nie mogło to zaszkodzić.
 
reklama
Ja robiłam RTG klatki piersiowej jak miałam negatywny test ciążowy, ale @ nie przyszła i okazało się, że jednak ciąża jest. Niestety ciąża zakończyła się poronieniem. Czy RTG było przyczyną - lekarz twierdzi, że nie powinno mieć wpływu... Ale ja pewności nie mam.
 
Do góry