reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka (18+6)

jeszczebedziepieknie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Październik 2019
Postów
273
Cześć dziewczyny,
to moja piąta ciąża (w tym dwa poronienia), obecnie jestem w 18 tyg (18+6) - i nie czuję jeszcze ruchów dziecka. Od czasu do czasu sprawdzam sobie serduszko za pomocą AngelSound ale ruchów jeszcze nie czuję - jakie są Wasze doświadczenia? Czy ze względu na kolejną już ciążę nie powinnam tych ruchów już czuć dużo wcześniej? Trochę się martwię i nie wiem co o tym myśleć.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
to moja piąta ciąża (w tym dwa poronienia), obecnie jestem w 18 tyg (18+6) - i nie czuję jeszcze ruchów dziecka. Od czasu do czasu sprawdzam sobie serduszko za pomocą AngelSound ale ruchów jeszcze nie czuję - jakie są Wasze doświadczenia? Czy ze względu na kolejną już ciążę nie powinnam tych ruchów już czuć dużo wcześniej? Trochę się martwię i nie wiem co o tym myśleć.
Hej, ja poczułam w 23. Wcześniej 3 poronienia.
 
Cześć dziewczyny,
to moja piąta ciąża (w tym dwa poronienia), obecnie jestem w 18 tyg (18+6) - i nie czuję jeszcze ruchów dziecka. Od czasu do czasu sprawdzam sobie serduszko za pomocą AngelSound ale ruchów jeszcze nie czuję - jakie są Wasze doświadczenia? Czy ze względu na kolejną już ciążę nie powinnam tych ruchów już czuć dużo wcześniej? Trochę się martwię i nie wiem co o tym myśleć.
Nic nie myśleć. Nie musisz czuć jeszcze ruchów dziecka. Do regularnych ruchów masz jeszcze dobre kilka tygodni, a do liczenia ich masę czasu. Wyluzuj.
 
Jeśli masz łożysko z przodu, to możesz później czuć, niż byłoby z tyłu.
Albo maluszek odwrócony i kopie Cię w plecy, dlatego nie czujesz.
 
Ja zaczęłam czuć w 20tygodniu mimo że łożysko z tyłu a i tak musiałam się mocno wyciszyć i skupić by wyłapać te ruchy.
Wszystko zależy też od ułożenia.
W późniejszych tygodniach najwięcej ruchów odczuł mój pęcherz moczowy 😄
także - cierpliwości .
 
Ja czułam dopiero w 23/24 tc (łożysko na przedniej ścianie). Nie stresuj się bo to tylko może zaszkodzić.
 
Do góry